Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Outsiders stratili šancu na postup do play-off

Popradská hokejbalová liga pokračovala v nedeľu zápasmi 17. kola.

POPRAD. V šlágri kola sa zrodilo najtesnejšie víťazstvo Dinama nad Hooligans. V ďalšom vyrovnanom stretnutí zdolal HK Storm Fanklub. Cenný skalp získala HBC Sobota, ktorá v súboji dvoch nováčikov porazila Veľkú. V zápase dvoch posledných tímov tabuľky triumfovali Veterans nad Outsiders, čím si spečatili pozíciu zaručujúcu miestenku do play-off.

Výsledky 17. kola

DINAMO - HOOLIGANS 6:5 (0:2, 2:1, 4:2)
Úvod lepšie vyšiel hráčom Hooligans. Hoci viedli o dva góly, Dinamo malo oveľa viac šancí, no pozorného Michnu nedokázalo prekonať. Až v druhej tretine najskôr znížili, no na to dostali tretí gól. Potom vyšla pekná kombinácia a Friesz presnou strelou znížil opäť o gól. V tretej tretine Hooligans poľavili a najskôr Teplický bombou od modrej vyrovnal. A následne Dinamu vyšla pekná kombinácia a Lipták prvýkrát poslal Dinamo do vedenia. To dlho netrvalo a Kňurovský vyrovnával. Skóre sa však menilo a Michna pustil lacný gól. Hooligans však stále bojovali a Šoltís pekným tečom opäť vyrovnal. Aby toho nebolo málo, Paločko sa dostal sám do brejku a pohodlne zakončil a keďže sa už Hooligans nepodarilo vsietiť gól, Dinamo získalo tri body.

FANKLUB - HK STORM 3:5 (0:1, 3:2, 0:2)
Lepším tímom od začiatku bol Storm. Mal väčšiu prevahu, ktorú potrestal gólom v presilovke strelou od modrej čiary Jaroš. Fanklub sa len s problémami dostal do útočného pásma, no bezvýsledne. V druhej tretine poslal Pichnarčík Storm do vedenia už o dva góly. Vzápätí Miškovič nachytal na hruškách Strakuláka a bolo to už len o gól. Fanklub sa dostal na koňa a po chybe obrancov Stormu Šoltés pohodlne vyvesil. Onedlho Kavulič z dorážky poslal Fanklub do vedenia. Tridsať sekúnd pred koncom druhej časti obrana Fanklubu neustrážila Pichnarčíka a ten už nemal problém zakončiť do prázdnej brány. Tretia tretina patrila znova Stormu a súpera prakticky nepustili k ničomu. Keď sa už zdalo, že zápas skončí remízou, obrana Fanklubu nepokryla Rusnáka, ktorý strelil dvadsať sekúnd pred koncom víťazný gól. Fanklubu už nevyšla ani hra bez brankára a Bombara piatym gólom spečatil výsledok stretnutia.

HBC SOBOTA - HBK VEĽKÁ 6:3 (2:0, 3:3, 1:0)
V prímestskom derby nastúpili proti sebe nováčikovia ligy. Lepším tímom boli chlapci zo Soboty a už v úvode Jochman po peknej kombinácii otváral skóre. Zápas sa síce prelínal na oboch stranách rovnako, Baran strelou z diaľky poslal svojich do vedenia už o dva góly. Druhá tretina bola vyrovnaná a bohatá opäť na góly. No tie väčšinou padali zo značne vzdialenejších pozícií. Baran zo Soboty dokonca už v druhej tretine skompletizoval hetrik. Veľká nedokázala vsietiť vyrovnávajúci gól, žiaľ, vždy inkasovala v nevhodný moment. Tretia časť sa už len dohrávala, Sobota umne bránila a pripísala si ďalšie cenné víťazstvo.

VETERANS - OUTSIDERS 6:3 (3:1, 0:1, 3:1)
Pre oba tímy to bol dôležitý zápas z pohľadu o miestenku do play-off. Lepšie začali Outsiders a Pavličko otváral skóre. Keďže zápas sa hral dosť s otvorenou hrou, Veterans vďaka Korvínovi vyrovnal. A následne sa dostali Veterans do vedenia. Pred koncom tretiny sa im podarilo streliť ešte aj tretí gól. Outsiders však ďalej bojovali a Ilkovič v druhej tretine znižoval. Tretia tretina sa dlho hrala bez gólu, až Štrbka spred bránky vyrovnal na 3:3. Avšak Outsiders sa akoby zľakli a stiahli sa viac dozadu, čo dokonale využili skúsenejší Veteráni. Tí sa sledom troch gólov v rade ujali vedenia a spečatili si ôsme miesto v tabuľke, zaručujúce postup do štvrťfinále.