Nedeľa, 19. november, 2017 | Meniny má Alžbeta

V Nálepkove po zápase striekalo šampanské

Vysokým víťazstvom nad SŠM Bystrany potvrdili futbalisti Nálepkova svoju suverenitu a v nedeľu oslavovali postup do šiestoligovej súťaže.

Odorínčania blízko k trom bodom. Na pôde posledného Spartaka Bystrany mali zverenci trénera Petra Danka na dosah víťazstvo.(Zdroj: jope)

SPIŠ. Za normálnych okolností už nikto nemôže ohroziť pozíciu lídra tabuľky. Nálepkovčania majú dostatočný náskok. Iné starosti majú v Spartaku Bystrany, ktorý s tabuľkovým susedom z Odorína uhral doma remízu a v tejto sezóne sa ešte netešil z víťazstva. Spokojní odchádzali z ihrísk súperov Richnavčania a Gelničania.

Spartak Bystrany – Odorín 1:1 (0:1)

Góly: 75. Žiga – 30. M. Majko. Rozhodoval: Jochman. Divákov: 100.

V dopoludňajšom stretnutí sa hral vyrovnaný futbal. Hostia sa chcú odpútať z predposledného miesta. Od 30. minúty sa im to aj darilo, keď hlavou otvoril skóre zápasu M. Majko. Po zmene strán sa Spartaku podarilo zásluhou Žigu vyrovnať, no s remízou boli Odorínčania nespokojní. Pár sekúnd pred koncom po strele striedajúceho Mišagu už dvíhali ruky nad hlavou, ale lopta smerujúca do šibenice sa odrazila pred bránkovú čiaru.

SPARTAK BYSTRANY: nehlásili.

ODORÍN: Strapec – M. Majko, Fabian, Ľ. Majko – Kavulič, Stoličný, Antony, Petrašek, Stanislav – Slanina, Čuj, striedali: Mišaga, Čuchran.

Kluknava – Chrasť n/H 3:1 (0:1)

Góly: 50. D. Richnavský, 55. Ziolkovský, 73. Sokolský – 20. Augustin. Rozhodoval: Labaš. Divákov: 150.

V prvom polčase sa hral priemerný futbal. Priebeh a skóre bolo do 20. minúty vyrovnané. Hostia mali výhodu priameho kopu a z 20 metrov sa nemýlil Augustin. Kluknavčania ožili až po polčasovej prestávke. Hlavne zlepšili kombináciu a od 50. minúty sa začínalo po góle D. Richnavského odznova. O päť minút z pokutového kopu strhol vedenia na domácu stranu Ziolkovský a zaslúžené domáce víťazstvo pečatil v 73. minúte Sokolský.

KLUKNAVA: Uličný – Lisý, Hoppej, Sokolský – Peklanský, Voda, Bohor, Pribičko, Ziolkovský – D. Richnavský, Hadry, striedali: Maras, Zahuranec, Želasko.

CHRASŤ n/H: Jančár – Kuchár, Augustin, Bady – Fabiny, P. Franko, J. Franko, Augustin, Dirda – Filip, Dirda, striedali: Petruško, Olejník.

Nálepkovo – SŠM Bystrany 5:0 (2:0)

Góly: 3. Baniak, 42. Opremčák, 57. Viboh, 72. Ivančo, 88. Šveda. Rozhodoval: Čuj. Divákov. 60.

Ak by po prvom polčase viedli domáci o päť či šesť gólov, nikto by sa nečudoval. Od 3. minúty viedli Nálepkovčania Baniakovým gólom, ale potom nasledoval festival zahodených šancí. Až v 42. minúte konečne skóroval Opremčák. Odovzdaní hostia už len druhý polčas dohrávali a domáci opäť z množstva príležitostí využili len tri. A tak po stretnutí v domácej kabíne striekalo šampanské, oslavoval sa postup.

NÁLEPKOVO: Tomčany – Gal, Opremčák, Baniak – Jánoš, Baniak ml., Žonda, Pacák, Gál – Viboh, Fabian, striedali: Ivančo, Lapšanský, Šveda.

SŠM BYSTRANY: Klešč – Timčík, Pavol, Jochman – Pavlík, Lipovský, Brajerčík, Smik, Suchý – Jozef Suchý, Kekeľ, striedali: Lipovský, Suranovský.

Prakovce – Richnava 1:2 (0:1)

Góly: 63. Grega – 21. S. Bandžuch, 49. Legat. Rozhodoval: Šofranko. Divákov: 120.

Sobotňajšiu predohrávku lepšie začali hostia. Kanonier S. Bandžuch si vylepšil svoj strelecký potenciál. Po zmene strán hneď v úvode druhej časti hry Legát zvýšil na 2:0 pre Richnavu. Ani za tohto stavu sa domáci nevzdávali. Prepli na vyššie obrátky a Gregom aj znížili na rozdiel gólu. Veľký tlak Richnavčania vydržali a domov si odviezli všetky tri body.

PRAKOVCE: Csiszár – Opremčák, Grega, Mihálik – Filický, Regec, Komara, Slovinský, Mihalík – Demčák, Gmitter, striedali: Jančík, Grega.

RICHNAVA: Čech – Kurilla, Čurilla, Hudák – Roman, F. Bandžuch, S. Bandžuch, Labanc, Papcun – Legat, Vaščák, striedali: Dolnačko, Horváth, Zahuranec.

SNV B – Gelnica 1:2 (1:2)

Góly: 35. Vojtila – 3. Švarc, 33. Beľuško. Rozhodoval: Regec. Divákov: 100.

Gelničania mali rýchly vstup do zápasu a od 3. minúty viedli zásluhou Švarca. V 33. minúte nádeje hostí ešte viac narástli po góle Beľuška. O dve minúty mali za ruku v šestnástke domáci výhodu pokutového kopu, ktorú využil Vojtila. Po zmene strán lepšie hrajúci Gelničania už nenechali nič na náhodu a tesné víťazstvo si ubránili.

SNV B: Volčko – Barnaš, Vojtila, Kotrady – Kamenický, Biacovský, Macala, Macala ml., Gubala – Ondra, Antal, striedali: Oreško, Dunka, Širila.

GELNICA: Lazar – Tomaško, Švarc, Garčár – Hofman, Kontroš, Sviečka, Petko, Hennel – Beľuško, Tokár, striedali: Keruľ, Hrobko.

Olcnava – Mníšek n/H 6:2 (3:1)

Góly: 8., 13, 56. Olejník, 49 a 82. P. Pollák, 29. P. Rusnák, – 37. Žiga, 84. Palaščák. Rozhodoval: Žiga. Divákov: 100.

Priemerný zápas, hostia sa dostali k slovu až v 37. minúte, keď prvú vážnejšiu šancu premenili na gól. Aj druhý polčas priniesol rovnaký počet gólov, domáci zahadzovali svoje šance a hostia hrozili z rýchlych protiútokov.

OLCNAVA: D. Pollák - Vavrek, Petrov, Pavlík, P. Pollák - Gardošík, P. Rusnák, M. Rusnák, - Olejník, Košík, Melega, striedali: Kaščák, Prapotník.

MNÍŠEK n/H: Lorinc - P. Palaščák, O. Plachetka, Gajdoš, F. Plachetka - P. Palaščák, Žiga, Drajna - Kujnisch, Marcinko, Štark.

13.Spartak 20 0 3 17 19:70 3

Program 23. kola: Olcnava – Spartak Bystrany, Mníšek n/H – Jamník, Gelnica – Prakovce, Richnava – Nálepkovo, SŠM Bystrany – Kluknava, Chrasť n/H – Odorín.

II. trieda dospelí

Od diania v „jedničke“ sa už viac pozornosť upriamuje na druhú najvyššiu oblastnú súťaž, kde je veľký boj o postupové pozície. V piatok v dohrávke Letanovce brali všetky body z Hnilčíka. Blízko k plnému bodovému zisku boli aj u najväčšieho súpera v Markušovciach, ale tie dokázali strhnúť vedenie na svoju stranu.

V ďalšom dôležitom zápase Slovinky doma nezaváhali proti rezerve Veľkého Folkmara a tiež ostávajú v boji o postup.

Výsledky, II. trieda, dospelí – 18. kolo: Slovinky – V. Folkmar B 2:0. Markušovce – Letanovce 3:2. FC Richnav a – Spišské Tomášovce 2:1. Matejovce n/H – Hnilčík 3:8.

10. Matejovce n/H 17 0 1 16 18:100 1

Program 19. kola: Sp. Hrušov – FC Richnava, Sp. Tomášovce – Markušovce, Letanovce – Slovinky, V. Folkmar B – Iliašovce.

Výsledky mládeže

Dorast – 1. trieda SOFZ
Margecany – Rudňany 2:1. Olcnava – V. Folkmar 1:5. Markušovce – Mníšek n/H 12:1. Chrasť n/H – Teplička 9:4. Helcmanovce – Slovinky 2:8.

Dorast – 2. trieda SOFZ
Letanovce – Iliašovce 2:2. Jamník – SŠM Bystrany 3:0. Sp. Hrušov – Maria Huta 6:1.

Žiaci – 1. trieda skupina A
Odorín – Teplička 0:6. Slovinky – Chrasť n/H 3:0. Letanovce – Sp. Hrušov 0:10. Harichovce – Markušovce 1:4. Jamník – Olcnava 2:2.

Žiaci – 1. trieda skupina B
Helcmanovce – Jaklovce, nehlásili. Prakovce – Nálepkovo 1:0. Maria Huta – Gelnica 3:0. V. Folkmar – Margecany 1:1. Mníšek n/H – Kluknava 0:9.

II. liga: Skalica a Sereď sa dostali pred Loky