Piatok, 19. január, 2018 | Meniny má Drahomíra, Mário

Tepličania opäť naplnili trojgólovú a trojbodovú métu

V troch veľkých spišských derby zápasoch dosiahli zverenci trénera Hudáčeka zhodný výsledok 3:2. V nedeľu týmto skóre zdolali Levočanov.

V Tepličke zasa päť gólov. Ako ináč – Teplička doma zvíťazila opäť v pomere 3:2.(Zdroj: jope)

TEPLIČKA. Ťahákom 23. kola šiestej podtatranskej ligy bol súboj Tepličky a Levoče. Pred týmto stretnutím mali domáci obavy z troch bodov a stavu hracej plochy. Ešte v sobotu v dorasteneckom zápase bolo ihrisku na hranici regulárnosti. V nedeľu stihli ihrisko pokosiť a veľký šláger sa mohol hrať.

Vždy rovnaký výsledok

Samotnému stretnutiu predchádzalo veľmi nepriaznivé chladné premenlivé počasie. Raz svietilo slnko a o pár minút už divákov pokropil dážď. Taký bol aj samotný zápas. Domáci striedali svetlé momenty, ale celkovo to bol kvalitný súboj.

„Bol to opäť zápas ako remeň. Doma hráme atraktívny futbal, veď svedčí o tom aj pomer gólov. Navyše so spišskými zástupcami máme navlas rovnakú bilanciu. U nás prehrali výsledkom 2:3 Mária Huta, nedávno Smižany a teraz opäť 2:3 prehrala Levoča. Treba však uznať, že Levoča hrala parádny futbal. Ich štyria mladí hráči nám urobili riadny prievan. Pochvalu si zaslúži náš brankár Tekáč, ktorý za stavu 2:1 chytil čisté štyri gólov šance. Keby tie hostia premenili, mohlo byť všetko ináč. U nás je každý zápas dramatický. Dnes nám rozhodca nedal ani percento a naši diváci naňho nadávali. V poslednej minúte bolo nielen vidieť, ale aj počuť faul na nášho útočníka. Rozhodujúci gól sme dali v poslednej minúte z penalty. Stálym exekútorom je Jozef Laško, ktorý už päť gólov na jar dal z pokutových kopov,“ povedal po zápase tréner Tepličky Vladimír Hudáček.

Ešte nie sú zachránení

Každým víťazstvom si Tepličania vylepšujú tabuľkové postavenie a utekajú z pásma zostupu. Po víťazstve nad Levočou už by si mohli vydýchnuť, ale v hre je stále dvanásť bodov.

„Ťažko je mi ešte povedať definitívne, že máme zabezpečenú šiestu ligu aj na rok. Obidve mužstvá z konca tabuľky v tomto kole prehrali. My teraz cestujeme do Spišskej Belej a ešte budeme hrať v Jaklovciach. Ešte stále treba hrať a nespoliehať sa na iných. V hre je ešte dosť bodov, a tak sa v tabuľke môže všeličo zmeniť,“ zdôraznil tréner Tepličky.

Legálne bývanie na Luniku IX: Rómovia ho postavia sami

Mesto im má poskytnúť pozemky. Platiť budú sami.