Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

V Richnave sa nehralo, ihrisko bolo pod vodou

O prekvapenie kola sa postarali Prakovčania. Olcnavská séria bez prehry pokračuje ďalej.

Na kermeš sa strelci činili. Šesť parádnych gólov videli diváci v zápase Chrasť n/H – Odorín.Na kermeš sa strelci činili. Šesť parádnych gólov videli diváci v zápase Chrasť n/H – Odorín. (Zdroj: Jozef Petruška)

SPIŠ. Najvyššia oblastná futbalová súťaž sa už len dohráva, a tak v 23. kole zaujalo len neodohrané stretnutie v Richnave. Opäť príroda bola silnejšia a ihrisko sa sčasti ocitlo pod vodou.

Olcnava – Spartak Bystrany 7:1 (4:1)

Góly: 12., 60., 70. Olejník, 6. a 34. Kaščák, 42. a 80. P. Pollák – 27. Š. Žiga. Rozhodoval: T. Labaš. Divákov: 150.

V zápase veľmi dobrej úrovne domáci hráči od začiatku diktovali tempo hry. Už v prvom polčase si vytvorili pohodlný náskok a v druhom už len kontrolovali hru a predbiehali sa v zahadzovaní šancí. Konečne sa strelecky zobudil Michal Kaščák. Hostia aj napriek vysokej prehre hrali sympatický futbal, no nepodržali ich brankári. Ku kvalitnému zápasu prispela aj rozhodcovská trojica. Až na jeden skrat domáceho hráča veľmi slušný zápas.

OLCNAVA: D. Pollák - Košík, Petrov, Pavlík, Prapotník - P. Pollák, Rusnák, Melega, Kardošík - Kaščák Olejník, striedal: Kožár.

SPARTAK BYSTRANY: Pecha - Kandráč, Horváth, Kandráč, Žiga - Žiga, Žiga,Žiga, Žiga - Žiga, Žiga, striedali: Žiga, Žiga, Horváth.

Mníšek n/H – Jamník 2:1 (1:1)

Góly: 6. M. Žiga, 75. Vartovník – 42. Potempa. Rozhodoval: Labaš. Divákov: 120.

Od prvých sekúnd domáci poriadne vybehli na svojho súpera. Prvá štvrťhodina sa hrala len na polovici Jamníka. Z veľkého tlaku domáci vyťažili gól v podaní M. Žigu. Postupne však tempo upadlo a domáci sa predbiehali v zahadzovaní gólových šancí. Trest prišiel v závere polčasu z kopačky Potempu. Druhý polčas už zaostal za tým prvým. Jediným svetlým momentom bola gólová individuálna akcia Vartovníka.

MNÍŠEK n/H: Lorinc – P. Palaščák, O. Plachetka, Moskaľ – F. Plachetka, Palaščák, Žiga, Drajna, Kujnisch – Vartovník, Štark, striedal: N. Plachetka.

JAMNÍK: Grivalský – Grzyb, Farkašovský, Faith – Jakuba, Kusy, Petruško, Čuj, Kočiš – Potempa, Soták, striedali: Podgurný, Kusy.

Gelnica – Prakovce 2:3 (1:0)

Góly: 42. Tokár, 56. Tokár – 62. a 73. Lukáš, 64. Demčák. Rozhodoval: Jochman. Divákov: 100.

Skóre v tomto hnileckom derby bolo ako na hojdačke. Po dvoch presných zásahoch Tokára viedli domáci, ale v rozpätí desiatich minút sa hosťom z Prakoviec podaril dokonalý obrat. Za stavu 2:0 domáci Tokarčík išiel sám na bránu, nedal, a tak platí staré známe nedáš – dostaneš.

GELNICA: Lazár – Tomaško, Švarc, Klein – Hofman, Sviečka, Petrík, Petko, Hrobko – Tokarčík, Tokár, striedali: Kontroš, Keruľ, Garčár.

PRAKOVCE: Cziszár – Šimko, Lukáš, Slovinský – Stoklas, Leško, Komara, Grega, Regec – Demčák, Mihalik, striedal: Grega.

Richnava – Nálepkovo nehralo sa

Rozvodnený Hornád zodvihol hladinu spodnej vody, a tak osemdesiat percent ihriska sa ocitlo pod vodou.

SŠM Bystrany – Kluknava 2:2 (2:1)

Góly: 12. Kekeľ, 20. Ján Suchý – 40. a 83. M. Richnavský. Rozhodoval: Regec. Divákov: 80.

Bol to zápas medzi hráčmi domácich a brankárom hostí. Úvod vyšiel lepšie domácim. V 12. min. Kekeľ a v 20. min. Suchý Ján – pre domácich 2:0. Hra sa darila a každý čakal ďalšie góly do bránky hostí. Útoky na brankára hostí sa množili, ale ten stál na pevných nohách, a keď už bol aj prekonaný, pomohla mu žrď i brvno. Prišiel záver prvého polčasu a hostia v neprehľadnej situácii pred brankárom znížili na polčasový stav 2:1. Druhý polčas bol podobný tomu prvému. Domáci búšili, vytvárali si jednu šancu za druhou, no všetko buď pochytal brankár, alebo šlo vedľa. Zvýšiť stav mohol po nariadenom pokutovom kope za faul Suchý Ján, no ten ponúknutú šancu nevyužil, a tak ako sa hovorí „nedáš-dostaneš“. V 83. min. hostia po centrovanej lopte a zaváhaní domácej obrany upravili na konečný stav 2:2.

SŠM BYSTRANY: Pavol – Timčík, Suranovský, Pavol – Jochman, J. Brajerčík, M. Brajerčík, Smik, Ján Suchý – Jozef Suchý, Kekeľ, striedali: Lipovský, Pavľák.

KLUKNAVA: Uličný – Rigda, Hoppej, Želasko – Peklanský, Sokolský, Ziolkovský, Pribičko, M. Richnavský – Belej, D. Richnavský, striedal: Zahuranec.

Chrasť n/H – Odorín 5:1 (1:0)

Góly: 18. a 63. Marek Dirda, 66. Miki Dirda, 75. Geletka, 77. Kuchár – 71. Petrášek. Rozhodoval: Žiga. Divákov: 100.

Chladné a daždivé počasie pokazilo kermešské futbalové stretnutie. Kto však prišiel, isto neľutoval, lebo tak parádne góly v Chrasti už dlho nepadali. Jeden krajší ako druhý. Hneď ten prvý z 18. minúty v podaní Mareka Dirdu bol hodný prívlastku gól mesiaca a nezaostali ani ďalší kanonieri.

CHRASŤ n/H: Jančády - Kuchár, Olejník, Bady – Fabini, Petruško, Geletka, Augustin, Dirda – Augustin ml., Dirda, striedali: Faltin, Petruško.

ODORÍN: Strapec – Mišaga, Slanina, Majko – Čuj, Stoličny, Antony, Petrašek, Stanislav – Baluch, Kočik.

II. trieda dospelých

Výbornú úroveň a veľmi dramatický náboj má záver 2. triedy majstrovstiev SOFZ. Na čele sa vytvorila silná štvorica tímov, ktoré s veľkou vážnosťou pomýšľajú na postup. V 19. kole sa všetka pozornosť upriamila do Letanoviec, kde sa predstavil ďalší adept na postup Slovinky. Po vyrovnanom prvom polčase zvíťazili hostia 2:1 a dostali sa do čela tabuľky. V neďalekých Spišských Tomášovciach zvíťazili Markušovce 4:1 a strácajú na prvé miesto len bod.

Výsledky, 19. kolo: Sp. Hrušov – FC Richnava 9:0. Sp. Tomášovce – Markušovce 1:4. Letanovce – Slovinky 1:2. V. Folkmar B – Iliašovce 3:4.

1.Slovinky 15 11 2 2 43:22 35
2.Markušovce 15 11 1 3 49:18 34
3.Letanovce 16 10 3 3 55:29 33
4.Sp. Hrušov 15 9 0 6 40:27 27
5.V.Folkmár B 16 8 2 6 58:32 26
6.Iliašovce 15 8 2 5 51:28 26
7.Hnilčík 15 7 2 6 53:31 23
8. Sp. Tomášovce 15 3 3 9 17:38 12