Nedeľa, 21. január, 2018 | Meniny má Vincent

Shihan bol úspešný, Tomajka majstrom

Bezmála šesťsto štartujúcich v Prievidzi bojovalo o tituly majstrov republiky v karate.

Bezmála šesťsto štartujúcich zo šesťdesiatich klubov Slovenska prišlo do Nike arény v Prievidzi zabojovať o tituly majstrov republiky v karate pre rok 2013 v kategóriách detí, žiakov a mladšieho dorastu.

POPRAD. Úspešná sezóna popradského karate klubu Shihan pomaly graduje, a tak Popradčania vycestovali do Prievidze s veľkými ambíciami.

Ako jediný štartujúci v súbornom cvičení kata sa zo shihanistov predstavil v kategórii 5 až 7-ročných chlapcov Hugo Hyben a svojím tretím miestom tak začal medailové ťaženie pre popradský Shihan.

V poludňajšej prestávke popri slávnostnom otvorení majstrovstiev a dekorovaní víťazov v kata boli vyhlásení aj absolútni víťazi Slovenského pohára vo všetkých súťažných kategóriách, kde pretekári počas sezóny v jednotlivých kolách Slovenského pohára zbierali body.

Zo shihanistov si poháre za víťazstvá prevzali v športovom zápase kumite medzi 5 až 7-ročnými dievčatami do 20 kg Veronika Jalowiczorová, v kategórii do 24 kg Barbora Glatzová, medzi mladšími žiakmi do 24 kg Marek Tomajka, do 28 kg Marko Jalowiczor a päticu víťazov uzatvára Tomáš Gajan v kategórii starších žiakov do 35 kg.

Popoludňajší program patril kumite. Prvé nastúpili 5 až 7-ročné dievčatá a v kategórii do 20 kg Veronika Jalowiczorová obsadila druhé miesto. Striebornú medailu si taktiež vybojovala Barbora Glatzová v kategórii do 24 kg a Michaela Kromková do 28 kg skončila bronzová. Medzi mladšími žiakmi do 24 kg skvelú formu potvrdil Marek Tomajka a k Slovenskému poháru ešte vybojoval aj zlato a titul majstra Slovenskej republiky pre rok 2013.

V kategórii do 28 kg Marka Jalowiczora od zlata po remíze vo finálovom zápase odsunul až zástavkový verdikt rozhodcov zápasiska, a tak sa pre tento rok musel uspokojiť s druhým miestom a s titulom vicemajstra. Adriánovi Kolesárovi sa z eliminačných bojov postúpiť nepodarilo.

Medzi staršími žiačkami do 40 kg odsunul prehratý semifinálový zápas Júliu Viktóriu Imriščákovú do repasážnych zápasov o tretie miesto, kde jej ale šťastena nepriala a skončila nakoniec štvrtá.

V kategórii starších žiakov do 35 kg sa v semifinále stretli Igor Hauser a Tomáš Gajan. Lepšie sa darilo Hauserovi a Gajan tak musel o medailu ešte bojovať v repasáži. Tu už ale nezaváhal a domov si priniesol bronz. Hauser po remíze vo finále už nemal osud vo svojich rukách a zástavky rozhodcov, rovnako ako u Jalowiczora, mu prisúdili striebro a titul vicemajstra.

Stanislav Krajč v tejto kategórii z eliminačných bojov nepostúpil, rovnako ako Monika Pekarčíková medzi staršími žiačkami nad 45 kg. V kategórii mladších dorasteniek do 50 kg sa po nevydarenom Slovenskom pohári pokúsila o reparát Petra Píchová. Veľká snaha a zodpovedný výkon jej nakoniec priniesli ovocie a zavesila si na krk bronzovú medailu.

Poslední prišli na rad mladší dorastenci a v kategórii do 40 kg Ondrej Zbell, Martin Banáš a Filip Rejdovian. Najďalej sa z tejto trojice dostal Rejdovian, avšak ostal tesne za medailovými priečkami na nepopulárnom štvrtom mieste.

Karate klub Shihan Poprad v počte získaných medailí tak celkovo obsadil štvrté miesto.

Štefanovi Zamkovskému zobrali milovanú chatu komunisti

Zanechal nezmazateľnú stopu v Tatrách.

Za kšefty s drogami im hrozilo 15 rokov, dostali podmienky

Obhajca poukázal na dekriminalizáciu marihuany v Európskej únii.

Jaro Baláž behom zdolal cukrovku i cholesterol

Bývalý cyklista dokazuje, že začať sa dá vždy.

Štefan Margita schudol, aby neprišiel o zaujímavé roly

Rodáka z Košíc na sladký krémeš už nenahovoríte.

ŠPORT

Sagan skončil v záverečnej etape na Tour Down Under tretí a vyhral bodovaciu súťaž

V etape triumfoval André Greipel, celkovým víťazom sa stal Daryl Impey.