Streda, 16. august, 2017 | Meniny má Leonard

V Štrbe oslavovali postup bez svojho trénera

Bez svojho trénera Milana Saba oslávili postup do vyššej súťaže futbalisti ŠK Štrba.

Obrovská radosť. Futbalisti Štrby otvárali po zápase s Máriou Hutou šampanské.(Zdroj: archív)

Kouč Podtatrancov musel totiž v deň zápasu odcestovať na neplánovanú týždňovú dovolenku.

ŠTRBA. Po presvedčivom domácom víťazstve nad Máriou Hutou 4:1 majú Štrbania dve kolá pred koncom šiestej ligy Podtatranskej sedembodový náskok pred druhými Hrabušicami, a tak ich už nemôže nikto bodovo dostihnúť.

Bezprostredne po skončení stretnutia tak mohli v Štrbe naplno vypuknúť postupové oslavy. V budúcej sezóne sa Štrba predstaví v piatej lige Sever.

Základ triumfu nad Máriou Hutou položili domáci už v prvom polčase dvoma presnými zásahmi. Po obrátke pridali ďalšie dva góly a hostia sa zmohli už iba na zaznamenanie čestného úspechu.

„V posledných dvoch kolách nás čakajú derby zápasy v Spišskom Bystrom a doma s Popradom B, preto sme chceli o postupe rozhodnúť už teraz. Zo súpera sme svojím spôsobom mali určitý rešpekt, lebo v jarnej časti súťaže sa prebojoval na tretie miesto. Hoci sme boli oslabení o zraneného Saba a pre štyri žlté karty potrestaného Žilku, verili sme si. Úvod zápasu bol z našej strany trochu opatrný. Hostia k nám neprišli iba brániť, v úvode sa dvakrát dostali do slušných gólových šancí. Potom sme sa prebrali a ešte v prvom polčase sme dali dva góly. Po upokojujúcom druhom góle Geršiča sme boli pánmi na ihrisku. Hra sa nám darila, hostia odpadli hlavne v útočnej fáze. Sústredili sa na defenzívu, bránili na vlastnej polovici. Do druhého polčasu sme nastúpili s odhodlaním pridať tretí gól, čo sa nám podarilo. Presadili sme sa vôľou, húževnatosťou, aktivitou a zlepšenou hrou sme súpera do ničoho nepustili. Až za stavu 4:0 sme nachvíľu poľavili a hosťom sa podarilo skórovať. Vyhrali sme po veľmi dobrom výkone celého mužstva,“ spokojne bilancoval vedúci mužstva ŠK Štrba Ján Kšenzakovič.

Oslavy si poriadne vychutnali

Ako nám prezradil, postupové oslavy stáli za to a hráči si ich poriadne vychutnali.

„Aj keď máme sedembodový náskok a o postupe je už rozhodnuté, sezóna sa pre nás ešte neskončila. V jarnej časti sme z doterajších desiatich zápasov deväťkrát vyhrali a len raz remizovali. Chlapci majú formu a tieto výsledky ich zaväzujú k tomu, aby úspešne ukončili sezónu. Naším cieľom je zabodovať aj v zostávajúcich dvoch derby zápasoch, ktoré bývajú vždy nevyspytateľné,“ uzavrel Ján Kšenzakovič.