Tragédiou sa však skončili dva prípady pod Tatrami spred pár dní. O život prišli dvaja muži zo Starej Ľubovne.
STARÁ ĽUBOVŇA. Mužovi v uniforme nezastavil v Podolínci opitý vodič. Policajt pred ním stihol odskočiť.
Oveľa smutnejšie sa však skončil prípad 64-ročného Jána zo Starej Ľubovne.
Jeho mŕtve telo našli pri diaľnici pod Tatrami. Iba pár dní predtým pritom zahynul aj ďalší Ľubovňan pod vlakom.
Policajt pred autom odskočil, vodiča chytili pri Toporci
Pri železničnej stanici v Podolínci sa 42-ročný vodič Mitsubishi Pajero rozhodol, že nezastaví policajtovi.
„Na výzvy na zastavenie vozidla nereagoval. Náhle vybočil zo smeru a vozidlo nasmeroval na stred vozovky, kde stál policajt. Ten bol nútený odskočiť z cesty na chodník, aby sa vozidlu vyhol,“ dozvedeli sme sa na okresnej polícii v Starej Ľubovni.
Agresívneho Podolínčana začala hliadka ihneď prenasledovať. Na križovatke pri Toporci muža zastavila a podrobila dychovej skúške. Chlapík nafúkal 1,88 promile alkoholu.
Polícia tak muža obvinila nielen z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, ale ušila mu aj obvinenie pre zločin útoku na verejného činiteľa. Muža policajti umiestnili do cely.
Spod Tatier odnášali dvoch mŕtvych Staroľubovňanov
Telo muža našli minulý pondelok nehybne ležať pod diaľničným mostom pri Hybe v okrese Liptovský Mikuláš. Pátraním bolo zistené, že ide o 64-ročného Staroľubovňana. Na mieste lekár nevylúčil ani cudzie zavinenie.
Okolnosti museli skúmať na pitve.
„Vykonaná zdravotno-bezpečnostná pitva vylúčila cudzie zavinenie,“ povedal nám Radko Moravčík z krajskej polície v Žiline.
Nebohý Ján mal byť podľa našich informácií milovníkom hôr a prírody. Mal rád turistiku. O jeho činnosti či pohybe podľa našich zistení neexistovali žiadne záznamy na polícii. Ján mal v Starej Ľubovni bydlisko vedené na Popradskej ulici.
Iba tri dni predtým sa na železnici pred Tatranskou Štrbou v smere od Popradu stala tragédia, ktorá postihla mladíka zo Starej Ľubovne. Muž vo veku 23 rokov zomrel následkami zrážky s idúcim vlakom. Pokúšali sa ho oživiť aj záchranári, no bezvýsledne.
Autor: rin
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš