Utorok, 20. február, 2018 | Meniny má Lívia

Najlepší výkon jari na víťazstvo vo Vranove nestačil

V najdôležitejšom zápase jari Spišiaci prehrali najtesnejším výsledkom. Sezónu zakončia v nedeľu proti Moldave.

Prehra o gól. Vo Vranove prehrali zverenci trénera Ogurčáka o gól. Doma v nedeľu s Moldavou sa budú lúčiť so sezónou a pravdepodobne aj so súťažnou.(Zdroj: jope)

SP. NOVÁ VES. Len jeden výsledok v nedeľu podvečer zaujímal futbalovú verejnosť na Spiši – ako hrala treťoligová Spišská Nová Ves vo Vranove?

Po prvom polčase a bezgólovom stave vládla optimistická nálada. Po minulé roky boli Novovešťania známi tým, že pod vedením trénera Ogurčáka hrali na súperových ihriskách lepšie ako doma.

Aj pozápasové ohlasy vo Vranove boli optimistickejšie pre hostí zo Spiša, ale tri body po výsledku 1:0 ostali aj tak doma.

„Súboj o treťoligovú existenciu bol od začiatku vyrovnaný. V prvom polčase sme nevyužili dve dobré gólové šance. Za prvý polčas si chlapci zaslúžila pochvalu, lebo bojovali a dodržiavali taktické pokyny. V druhej časti hry už sa Vranovčania zlepšili a my sme sa do vyložených šancí nedostali. Po jedinom vážnejšom protiútoku domácich sa lopta dostala pred našu bránu a po trme-vrme skončila v našej sieti. Od tej 65. minúty sa hra viac rozkúskovala, chceli sme niečo urobiť s výsledkom, no nepomohlo nám ani vylúčenie Zakuciu. Aj keď sme prehrali, musím povedať, že to bol najlepší zápas jarnej časti. Keby to futbalové srdiečko tak fungovalo 5 – 6 kôl dozadu, nemuseli sme skončiť na predposlednom mieste,“ vrátil sa k zápasu vo Vranove tréner FK Spišská Nová Ves Bartolomej Ogurčák.

Rozlúčka s dorastencami

Pred Spišiakmi je tak po jarnej časti už len posledný majstrovský súboj. V tabuľke majú na predposlednom mieste 32 bodov a v nedeľu privítajú deviatu Moldavu.

„Po nie najlepšej jarnej časti sa chceme s vernými fanúšikmi rozlúčiť dôstojne. Lenže už teraz vieme, že budeme mať problémy so zostavou. Sedláček má trest po štyroch žltých kartách, Zekucia má červenú, Dinis už za nás nehrá. Opäť siahneme po dorastencoch a prakticky s mladíkmi odohráme posledné stretnutie. Nechcem dopredu hovoriť, že nastúpime v oslabenej zostave a bojíme sa o výsledok. Treba zabojovať, odohrať dobrý zápas a isto sa dostaví aj dobrý výsledok. Treba hrať o každý jeden bod. Možno ešte príde nejaká administratívna zmena a tretiu ligu udržíme. Hlavne treba v nedeľu hrať a bojovať,“ skonštatoval tréner Spišskej Novej Vsi Bartolomej Ogurčák.

Grátis parkovanie v nemocniciach: Druckera presvedčil dotazník

Ministerstvo chcelo zrušiť, čo zaviedlo. Napokon ostane pri prvej verzii.