Streda, 22. november, 2017 | Meniny má Cecília

Derby v Spišskom Bystrom nemalo víťaza

Remízou 1:1 sa skončilo derby šiestej ligy Podtatranskej medzi domácim Spišským Bystrým a už istým víťazom súťaže ŠK Štrba.

Spokojní s remízou. Derby medzi Spišským Bystrým a Štrbou nemalo víťaza.(Zdroj: Richard Hudeček)

Remízou 1:1 sa skončilo derby šiestej ligy Podtatranskej medzi domácim TJ Družstevník Spišské Bystré a už istým víťazom súťaže ŠK Štrba. Podľa samotných aktérov bola remíza spravodlivá a napokon s ňou boli spokojné obe strany.

SPIŠSKÉ BYSTRÉ. Po prvom polčase mali bližšie k trom bodom domáci, ktorí viedli od 38. minúty po presnom zásahu Mareka Fila. O vyrovnanie sa postaral v 87. minúte hosťujúci Roman Ďurán.

„Opäť sa potvrdilo, že derby býva vždy nevyspytateľné. Spišské Bystré je kvalitné družstvo, čo potvrdzuje i jeho postavenie na piatom mieste v tabuľke. Určite je to jedno z najlepších mužstiev v tejto súťaži. Myslím si, že za ideálneho futbalového počasia si diváci prišli na svoje. Oba celky sa snažili hrať atraktívny futbal pre divákov, obom tímom išlo o prestíž. Ku kvalite hry prispeli aj objektívni rozhodcovia. Hoci nechýbala bojovnosť ani nasadenie, hralo sa vzácne fér. Svedčí o tom jediná žltá karta domáceho Vitka za rečnenie. Inkasovali sme dosť hlúpy gól po centri z pravej strany, pri ktorom náš brankár situáciu trochu podcenil a lopta na prekvapenie všetkých skončila v sieti. Do druhého polčasu sme išli so zámerom pokúsiť sa otočiť skóre. Mali sme niekoľko šancí, aj domáci hrali naďalej ofenzívne, takže sa bolo na čo pozerať. Vyrovnať sa nám podarilo po peknej strele Ďurána spoza šestnástky do šibenice. Zhodli sme sa na tom, že remíza bola spravodlivá,“ konštatoval vedúci mužstva ŠK Štrba Ján Kšenzakovič.

Zverenci trénera Milana Saba ostávajú v jarnej časti naďalej bez jedinej prehry. V nedeľu sa s mimoriadne úspešnou sezónou rozlúčia doma v ďalšom derby proti FK Poprad B.

„Myslím si, že stretnutie sa už bude odvíjať v takom slávnostnejšom duchu. Čaká nás ale ďalší derby zápas, ktorý určite bude mať svoj náboj. Súboje s popradským 'béčkom' boli pre nás vždy trochu špecifické,“ dodal Ján Kšenzakovič.

Derniéra v Smižanoch

„Kubašania“ proti víťazovi súťaže nesklamali a svojich fanúšikov potešili kvalitným výkonom.

„Myslím si, že to bol dobrý zápas, kvalitné derby. Nastúpili sme v ňom v dosť okyptenom zložení a pre nás je dobré, že sa sezóna končí. Napriek tomu sa bolo na čo pozerať. Súper strelil v záverečnej desaťminútovke pekný gól, remíza bola zaslúžená. Naši dorastenci mali kvôli dohrávkam v poslednom mesiaci a pol poriadne nahustený program, no vysporiadali sme sa s tým celkom dobre. Našli sme mladého hráča, ktorý dával potrebné góly, Mareka Fila, ku ktorému sa pripojil aj Matej Budaj,“ uviedol tréner Spišského Bystrého Pavol Kubičko.

Posledný zápas v sezóne odohrajú jeho zverenci v Smižanoch. Chýbať im bude kapitán Ján Vitko, ktorý dostal v dueli proti Štrbe štvrtú žltú kartu a nútene bude pauzovať.

„Uvidíme, ako na tom budú hráči zdravotne. Lopušek má natiahnutý lýtkový sval, proti Štrbe hral iba posledných päť minút. Urobíme ale všetko preto, aby sme sa so súťažou rozlúčili dôstojne,“ uzavrel Pavol Kubičko.