Sobota, 23. september, 2017 | Meniny má Zdenka

Staršie žiačky sú majsterkami

V Leviciach sa konali majstrovstvá Slovenskej republiky starších žiakov a starších dievčat v malom futbale.

V Leviciach sa konali majstrovstvá Slovenskej republiky starších žiakov a starších dievčat v malom futbale pod názvom Jednota Cup 2013.

SP. NOVÁ VES. Základná škola Spišská Nová Ves Nejedlého ulica (ďalej už len Spišská Nová Ves) si vybojovala postup ako jediná na Slovensku bojovať o majstra v malom futbale v kategórii chlapcov a aj dievčat.

Dievčatá lepšie

Na konci školského roku 2012/2013 starší žiaci a staršie žiačky uvedenej školy sú po športovej stránke maximálne vyťažení, chlapci bojovali v dlhodobej súťaži o Majstra Slovenska futbalových klubov, boli účastníkmi bojov o Majstra Slovenska Školský pohár 2013 vo veľkom futbale a v minulom týždni to bola súťaž o Majstra Slovenska Jednota CUP v malom futbale. Dievčatá bojovali úspešne o Majstra Slovenska Školský pohár 2013 vo veľkom futbale a v malom futbale Jednota CUP si vybojovali titul. Osem družstiev zo Slovenska bolo žrebom rozdelených do dvoch skupín.

Výsledky súťaže základných škôl starších žiakov:

ZŠ Spišská Nová Ves - ZŠ Martin 2:1, ZŠ Levice – ZŠ Spišská Nová Ves 0:3, ZŠ Spišská Nová Ves – ZŠ Dubnica n/V 3:3.

Poradie v skupine A : 1. ZŠ Spišská Nová Ves, 2.ZŠ Martin.

Semifinále: ZŠ Spišská Nová Ves – ZŠ Trnava 0:1. ZŠ Bratislava – ZŠ Martin 0:1.

O tretie miesto: ZŠ Bratislava – ZŠ Spišská Nová Ves 1:0.

Výsledky súťaže základných škôl starších žiačok:

ZŠ Spišská Nová Ves – ZŠ Štiavnik 1:0,ZŠ Vrbové – ZŠ Spišská Nová Ves 1:4, Spišská Nová Ves – ZŠ Zemianske Kostoľany 1:0.

Poradie pre semifinále: Skupina A: 1. ZŠ Spišská Nová Ves, 2. ZŠ Zemianske Kostoľany.

Semifinále: ZŠ Spišská Nová Ves – ZŠ Bratislava 3:1.

Finále: ZŠ Spišská Nová Ves – ZŠ Zemianske Kostoľany 3:0.

Majstrom Slovenskej republiky v malom futbale starších žiačok sa stali hráčky Základnej školy Spišská Nová Ves, Nejedlého ulica, na druhom mieste skončili žiačky ZŠ Zemianske Kostoľany a tretie miesto si vybojovali staršie žiačky ZŠ Vranov n/T.

Bartolomej Ogurčák – tréner dievčat SNV: „Napriek tomu, že sme v turnaji zvíťazili musím konštatovať, že to nebolo také jednoduché ako v minulom ročníku. V skupine sme mali dosť ťažkých súperov, dvakrát sme vyhrali o gól a jeden zápas štyri jeden. Väčšia záťaž spočívala na dievčatách, ktoré navštevujú futbalový klub, celkove môžem povedať, že časť dievčat ma sklamala svojou disciplínou nielen v zápasoch, ale i mimo ihriska. Vážim si titul, ale musím priznať, že Slovensko v tejto kategórii vo futbale napreduje a preto aj na našej škole musíme s dievčatami pridať, aby sme náš trend v budúcnosti vedeli obhájiť.“