Pondelok, 21. august, 2017 | Meniny má Jana

Slovenský šampionát v atletike s troma medailami pre Podtatrancov

Počas dvoch posledných júnových dní sa v Trnave konal slovenský šampionát mužov a žien v atletike.

Veronika Austerová. V behu na 3 000 m prekážok skončila tretia.(Zdroj: db)

POPRAD. Na podujatí štartovala i skromná skupinka pretekárov z podtatranskej oblasti. Vo výsledkovej listine sa však nestratili - vybojovali spolu tri bronzové kovy a dve ďalšie umiestnenia v prvej desiatke.

Prvú bronzovú medailu získala 27-ročná Patrícia Gánovská z Vysokých Tatier súťažiaca za Sport Team Hritz Nová Lesná v behu na 10 000 m výkonom 39:46,46 min. K tomuto úspechu pridala ešte piate miesto v behu na 5 000 m časom 19:18,59 min. Ďalší bronz pod Tatry priniesol behajúci tréner AK Steeple Poprad Jozef Dubašák. Tento 36-ročný pretekár sa presadil v konkurencii bežcov mladších približne o desaťročie a vybojoval tretie miesto v behu na 3 000 m prekážok. Tesne po dobehnutí sme sa s ním spojili a odovzdali sme mu gratuláciu. So svojím výkonom bol spokojný, pretože pretavil do úspešného výsledku tréningovú drinu, ktorú dokázal zvládnuť popri pracovných i rodinných povinnostiach. Jeho zverenec Miroslav Jančík súťažil v behu na 800 m, kde časom 2:01,81 min. dobehol na 13. pozícii. Tretí medailový kov pre podtatranskú atletiku vybojovala 19-ročná (vekom ešte juniorka) Veronika Austerová z AO Svit za tretie miesto v behu na 3 000 m prekážok časom 13:15,75 min.

Pre úplnosť dodávame, že umiestnenie v prvej desiatke sa podarilo dosiahnuť i 15-ročnej (vekom ešte žiačke) Kristíne Hornej z AK Elán Kežmarok, ktorá v behu na 800 m dobehla na deviatej priečke výkonom 2:33,71 min.

Z výsledkov: 3 000 m prekážky muži: 1. Valachovič Jakub (Atletický klub AC Malacky) 9:14,64 min., 2. Domény Ján (AC Stavbár Nitra) 10:02,66 min., 3. Dubašák Jozef (AK Steeple Poprad) 10:18,76 min., 4. Rusznyák Ľudovít (Atletický klub N. Zámky) 11:58,61 min., 5. Repáš Rudolf (ŠK ŠOG Nitra) 12:10,17 min., 800 m muži: 1. Repčík Jozef (AK Spartak Dubnica nad Váhom) 1:51,88 min., 13. Jančík Miroslav (AK Steeple Poprad) 2:01,81 min.

Jozef Dubašák: „Na majstrovstvá Slovenska som išiel po dvojročnej neúčasti a celé dva roky som nebežal  'stípla'“, len cestné behy a krosy. Nevedel som, ako mi to dopadne po tak dlhom výpadku, ale som rád, že som sa mohol postaviť na stupeň víťazov. Aj keď s dosiahnutým časom nie som spokojný, medaila je doma. Čo sa týka môjho zverenca Mira Jančíka, na preteky sme išli s optimistickým cieľom odbehnúť si osobák, avšak pre silný vietor a slabšie rozbehnutie prvej časti osemstovky to napokon bol slabší výkon.“