V stredu kanonáda, v sobotu bolenie brucha

Stredajší zápas v Kežmarku. Futbalistom Starej Ľubovne vyšiel výborne, keď už do prestávky strelili domácim dva góly a po zmene strán pridali ďalšie dva. (Autor: Tomáš Biró)
Sportnet|13. aug 2013 o 00:00

V piatoligovom kolotoči Stará Ľubovňa deklasovala Kežmarok na jeho vlastnej pôde, doma proti Pakostovu prehrala.

V piatoligovom kolotoči Stará Ľubovňa v stredu deklasovala Kežmarok na jeho vlastnej pôde, v sobotu doma proti Pakostovu prehrala.

KEŽMAROK/STARÁ ĽUBOVŇA. V stredu v čase, keď slovenské tímy z vyšších líg zápasili o postup do ďalšieho kola Slovenského pohára a Európa sa tešila na odvetné duely kvalifikácie skupinovej fázy Ligy majstrov, sa v Kežmarku odohral jeden zo zápasov 2. kola V. ligy Sever medzi domácimi 1. MFK a MFK Stará Ľubovňa.

Ako sa ukázalo, stredajší termín a nahustený program viac vyhovoval futbalistom Starej Ľubovne.

Mužstvá pri rozcvičke zastihol krátky, ale zato hustý dážď a pripravil tak ideálne podmienky na futbal.

Po spŕške príjemných letných kvapiek nasledovala studená sprcha pre mladý tím Kežmarku v podaní rýchleho gólu navrátilca do zostavy, Mareka Selepu.

Ten už v 2. minúte po ukážkovom uvoľnení zakončil po pravej strane zamrznutého brankára domácich. Bleskurýchly úvodný gól hostí dostatočne nabudil a tí si dokázali vytvoriť niekoľko ďalších zaujímavých príležitostí, pričom zjavná bola najmä ich dominancia v strede poľa.

„Keď sme nastupovali do zápasu a začalo pršať, myslel som, že nám to skomplikuje život, no nakoniec nám to pomohlo. Taktiež nám pomohol tento veľmi rýchly gól. Odvtedy to už išlo ľahšie,“ okomentoval vydarený začiatok strelec úvodného gólu Marek Selep.

Jednoznačnú hernú prevahu hostí pretavil do poisťovacieho gólu v 36. minúte Miroslav Révay.

Po tomto zásahu sa hráči hosťujúceho tímu ešte viac uvoľnili a predviedli viacero oku lahodiacich akcií, ktorým nechýbala futbalová myšlienka a dôvtip. Avšak to všetko až do polčasového hvizdu prebehlo bez gólu v domácej sieti.

Krajňák: Mohli sme dať aj viac gólov

Druhý polčas začal obdobne ako ten prvý. Rýchly gól sa tentoraz podarilo streliť šikovnému Dávidovi Krajňákovi v 47. minúte.

Staroľubovňania naďalej predvádzali atraktívny ofenzívny futbal, pričom Kežmarčanov nepustili temer ani za poliacu stranu a nieto ešte k svojmu brankárovi, ktorý počas celého duelu nemusel riešiť žiadnu zložitejšiu situáciu.

„Myslím si, že sme tento zápas hrali lepšie ako ten predošlý doma proti Radvani. V ofenzíve sme boli lepší ako minule, aj keď si myslím, že sme mohli dať trochu viac gólov, ako sme dali, lebo šance sme mali. Súpera sme prakticky nepustili do žiadnej šance. Bol to pre nás vydarený zápas,“ skonštatoval Dávid Krajňák, autor tretieho gólu, ktorý definitívne pochoval domáce nádeje na dobrý výsledok.

Po tom, čo v 70. minúte zvýšil Jozef Štefánik na 4:0, sa zápas dohrával v pokojnom tempe.

„Vedeli sme, že Kežmarok má mladé mužstvo, my tiež, no staršie ako Kežmarok, máme tam aj skúsenejších hráčov. Priebeh bol jednoznačný z našej strany. Nepripustili sme súpera k vážnejšej šanci. Dominovali sme celý zápas,“ zhodnotil tréner Starej Ľubovne Peter Drobňák.

Kormidelník Kežmarku František Molitoris priznal, že to bola zaslúžená výhra hostí.

„Bez tréningu sa hrať nedá. Chlapci sú mladí, ťažko im niečo vyčítať, keď majú svoje programy. Treba urobiť partiu a začať trénovať, tvrdo robiť, a tak budú nejaké výsledky,“ uviedol domáci tréner.

Doma prehra aj vylúčenie

V sobotu v zápase 3. kola potom futbalisti Starej Ľubovne nastúpili doma proti Pakostovu.

Pred vlastným publikom sa chceli ukázať v lepšom svetle ako pred týždňom, keď na svojom trávniku podľahli Radvani.

To sa im však nepodarilo, prišla druhá domáca prehra za sebou a ďalšie sklamanie pre fanúšikov. O víťazovi rozhodol jediný gól v 47. minúte.

V 73. minúte potom inkasoval gólman MFK Bičuš červenú kartu a v závere tak Stará ľubovňa dohrávala oslabená.

Najbližšie sa futbalisti zo Starej Ľubovne predvedú v zápase 4. kola v nedeľu na ihrisku celku MŠK Spartak Medzilaborce.