Streda, 18. júl, 2018 | Meniny má Kamila

Historické víťazstvo Spišského Podhradia

Nečakaným a prekvapujúcim výsledkom 0:1 skončilo veľké spišské derby FK Spišská Nová Ves – MŠK Spišské Podhradie.

Prekvapenie jesene. Nečakané víťazstvo Spišského Podhradia v metropole Spiša patrí medzi doteraz najväčšie prekvapenia štvrtoligovej súťaže.(Zdroj: jope)

SP. NOVÁ VES. Futbaloví historici zo Spiša by museli dlho hľadať v archívoch, kedy naposledy bojovali o majstrovské body spoločne futbalisti Spišskej Novej Vsi a Spišského Podhradia.

V prípravných, resp. pohárových zápasoch sa tieto kluby stretávali veľmi často. Donedávna v hierarchii postavenia ligových klubov bola najvyššie Spišská a po nej hneď nasledovali Podhradčania.

Prečítali ich do bodky

Po veľkom futbalovom sviatku s Krompachmi (víťazstvo domácich 5:0), na ktorý sa prišlo pozrieť tisíc divákov, v krátkom časovom slede nasledoval ďalší. Tentoraz sedemsto divákov bolo zvedavých, či aj Podhradčania odídu s poriadnou gólovou nádielkou.

Od prvých minút bolo jasné, že Podhradčania budú hrať niečo úplne iné ako Krompašania. Nasvedčoval tomu bezgólový prvý polčas a šok pre domácich prišiel osem minút pred koncom, keď šikovne zakončil gólovú akciu Erik Maliňák.

„Spišská mala viac z hry, ale na šance to bolo tak päťdesiat na päťdesiat. Tréner nám určil taktiku, ktorá na Novovešťanov platila. Všetci sme taktické plány dodržali, a to slávilo úspech,“ povedal po stretnutí hrdina zápasu Erik Maliňák, pre ktorého 82. minúta bola doteraz najväčším úspechom v kariére.

„Už v predchádzajúcich zápasoch som sa konečne strelecky chytil. Aj v derby som cítil, že príde takáto šanca. Veľmi som potreboval takýto gól, keď som využil zaváhanie domácej obrany. V šatni po zápase bola obrovská radosť. Poraziť takéhoto súpera sa nepodarí každý deň,“ skonštatoval strelec jediného gólu Erik Maliňák.

Viac bránili

Omladené mužstvo FK Spišská Nová Ves začalo nový ročník v 4. lige výborne. Ich zápas s Krompašanmi bol nezabudnuteľný. Aj proti druhému spišskému zástupcovi väčšina pasovala Novovešťanov do úlohy favoritov. Všetko však ostalo v rovine úvah, na ihrisku bolo všetko ináč.

„Oproti Krompašanom neboli Podhradčania lepší. Mali však úplne inú taktiku, viac sa zamerali na obranu. Navyše nám sa tentoraz nedarilo kombinačne. V útoku sme toho veľa nevymysleli a jednu, jedinú chybičku súper kruto trestal. Z prehry sme sklamaní, ale už v najbližšom kole v Haniske ju chceme odčiniť,“ povedal po zápase kapitán FK Spišská Nová Ves Karol Sedláček.

Sklamanie z prehry 0:1 bolo v domácom tábore veľmi veľké. Dokonca také, že manažér klubu FK Spišská Nová Ves Patrik Brezovaj rezignoval na svoju funkciu.

Dnes o 18. hodine bude zasadať správna rada klubu, ktorá bude riešiť túto situáciu.