Štvrtok, 21. september, 2017 | Meniny má Matúš

Prakovčania šesťgóloví

Najvyššia oblastná futbalová súťaž pokračovala štvrtým kolom. Ťahákom boli susedské derby v Jamníku a Richnave.

Šesť gólov v susedskom derby Jamník - Odorín. V kermešskom súboji Jamník zdolal susedov z Odorína 5:1. Na snímke Petruško (vpravo č. 7) takto zvýšil na 4:1.(Zdroj: Jozef Petruška)

SPIŠ. Pozornosť pútal aj súboj SŠM Bystrany s Prakovcami.

Chrasť n/H – Markušovce 4:0

Góly: 57. a 67. Kováč, 42. Fabini, 59. Kuchár. Rozhodoval: Šomšak. Divákov: 100.

Víťazné ťaženie Chrasťanov pokračuje. Po chudobnom prvom polčase prišli góly a zlepšenie po zmene strán.

CHRASŤ n/H: Jančár – Kuchár, Augustin, Baluch, P. Augustin – Turčanik, Dirda, M. Dirda, Kováč – Fabini, Petruško, striedali: Franko, Petruško, Faltin.

MARKUŠOVCE: nehlásili.

Gelnica – SNV B 1:0 (1:0)

Gól: 19. Garčár. Rozhodoval: Žiga. Divákov: 150.

Po úvodnej oťukávačke domáci po takmer dvadsiatich minútach hry Garčárom išli do vedenia. Ako sa neskôr ukázalo, bol to aj rozhodujúci moment zápasu. V ďalšom priebehu si obe mužstvá vypracovali gólové možností, ale hlavne domáci brankár si udržal čisté konto.

GELNICA: Koval – Tomaško, Sviečka, Hrobko, Garčar – Kisel, Petko, Petrík, Švarc – Tokarčík, Dudy, striedali: Koval, Hofman.

SNV B: Ľach – Poloni, Liška, Biacovský, Šimonič, Macala – Koňak, Dunka, Oreško – Antal, Volčko, striedal: Ondra.

Jamník – Odorín 5:1 (1:0).

Góly: 40., 71. a 81. Potempa, 63. D. Farkašovský, 76. Petruško – 74. Hudzik. Rozhodoval: Petruška. Divákov: 400.

Susedsko–kermešské derby začali lepšie domáci, ale do 20. minúty sa predbiehali v zahadzovaní šancí. Ak by do polčasu viedli aj o tri góly, nikto by nič nenamietal. Až päť minút pred polčasovou prestávkou otvoril svoj gólový účet rýchlonohý Potempa. Po zmene strán začali aktívnejšie hostia, no domáci postupne hru vyrovnali a pridali D. Farkašovským a opäť Potempom ďalšie dva góly. V 75. minúte bývalý hráč Jamníka Hudzik na milimeter presnou strelou k žrdi dokonale zaskočil domáceho gólmana, ale o dve minúty ukázal svoje kanonierske prednosti Petruško. V samotnom závere pečatil domáce víťazstvo kto iný – Potempa.

JAMNÍK: Kavulič – Grzyb, Čuj, Kusý, Jakuba – Ľ. Farkašovský, Petruško, Balaž, D. Farkašovský – Potempa, Hrušovský, striedali: Podgurný, Jurjak, Faith.

ODORÍN: Duľa – M. Majko, Topoli, Čuj, Kavulič – Stoličný, Cabala, Kašický, Hudzik – Staroň, Kočik, striedali: Stanko, Antony.

Richnava – Kluknava 1:0 (0:0)

Gól: 76. vlastný. Rozhodoval: Novotný. Divákov: 300.

V porovnaní s derby v minulej sezóne, toto bolo o niečo slabšie. Hlavne od hostí z Kluknavy sa očakával ešte lepší futbal. Každý chvíľku ťahal pílku. Lepšie začali Richnavčania, ale susedia hru vyrovnali. Po zmene strán to bolo presne opačne. V 76. minúte lopta poskakovala pred bránou hostí z kopačky na kopačku až skončila po „vlastencovi“ v sieti. Bol to zápas o jednom góle, a ten sa podarilo so šťastím streliť Richnave.

RICHNAVA: Vaščák – Š. Vaščák, Hudák, Fabry, Papcun – Dolnačko, Bandžuch, Labanc, Kurila – Roman, Dzimko, striedal: Zahuranec.

KLUKNAVA: Stanislav – Voda, Lisý, Sokolský – Balaži, Stajsko, Richnavský, Ziolkovský, Rychnavský – Belej, Fabini, striedali: Pribičko, Ondáš, Hadry.

Jaklovce – Mníšek n/H 1:2 (0:1)

Góly: 54. Pribičko – 27. a 51. Matej Žiga. Rozhodoval: Rusnák. Divákov: 100.

Na pôde nováčika sa Mníšku nad Hnilcom darilo. V 27. minúte zahrávali hostia rohový kop a Matej Žiga si šikovne nabehol a presne namieril – 0:1. V 51. minúte sa rovnaká situácia zopakovala, ale tentoraz Matej Žiga zakončil hlavou. O tri minúty zdramatizoval druhý polčas Pribičko, ale tesné víťazstvo si už hostia ubránili aj so zraneným brankárom a kusiskom športového šťastia. A to ešte hostia dohrávali s desiatimi, keď bol za „stiahnutie záchrannej brzdy“ pri rýchlom protiútoku domácich vylúčený Štark.

JAKLOVCE: nehlásili.

MNÍŠEK n/H: Lorinc – Palaščák, Plachetka, Gajdoš, Plachetka ml. – Palaščák ml., Žiga, Štark, Kujnisch – Vartovník, Štark, striedali: Imrich, Moskal.

SŠM Bystrany – Prakovce 2:1 (0:1)

Góly: 68. a 89. R. Šefčík – 9. Kellner. Rozhodoval: Šofranko. Divákov: 115.

Od prvej minúty mužstva nasadili dobré tempo. Obidvaja pozorne bránili, ale aj útočné akcie boli nebezpečné. Už v 9. min. sa tešili hostia, keď hosťujuci hráč Kelner sa dostal k lopte a z 20 m nedal brankárovi žiadnu šancu 0:1. Domácich to nezlomilo, ešte viac búšili do súpera, ale nie a nie to tam padnúť. Obrovské šance Suchého Jána a Suchého Jozefa ostali nepremenené. V tomto priebehu zápasu boli domáci lepším mužstvom, ale futbal sa hrá na góly a po 45 min. bolo 0:1. Aj druhý polčas bol podobný tomu prvému. Domáci tlačili na súpera, ale ten umnou obrannou hrou odolával a z rýchlych protiútokov hrozil domácim. Domáci ešte viac otvorili hru, snažili sa čo najskôr vyrovnať. Akcie sprava alebo zľava, to všetko končilo na dobrej obrannej hre súpera. V 68. min. zahral hosťujúci hráč v šestnástke rukou a domáci Šefčík po nariadenom pokutovom kope to z prehľadom využil na vyrovnanie. Domáci ešte chceli strhnúť víťazstvo na svoju stranu, tlačili na súpera, ale ani ten nezaostával v útočení. A tak posledná desaťminútovka bola pre diváka veľmi dobrá. Útoky sa striedali a šance zahadzovali na obidvoch stranách. Ale nakoniec sa šťastena obrátila na domácich a v 89. min. nastala pred bránou hostí neprehľadná akcia, lopta tam poskakovala, k nej sa dostal Šefčík a nekompromisnou strelou pod brvno otočil zápas na 2:1. Do konca zápasu sa už nič nestalo, a tak domáci odchádzali z ihriska po víťazstve nad silným súperom spokojní.

SŠM BYSTRANY: Klešč – Timčík, Suranovský, Pavol, Jochman – Šefčík, Brajerčík, Smik, Jozef Suchý – Ján Suchý, Pavlík, striedal: Mikula.

PRAKOVCE: Csiszár – Slovinský, Grega, Mihalik, Vojtko – Regec, Kuchár, Gmiter, Kellner – Demčák, Regec, striedali: Grega, Jančík, Komara.

Slovinky – Olcnava 0:3 (0:2)

Góly: 22. a 31. P. Rusnák, 73. Kaščák. Rozhodoval: Pavlovský.

Už od prvých minút zápasu sa bojovalo o každučký centimeter štvorcový hracej plochy. Domáci nastúpili značne oslabení v strede poľa, čo sa odzrkadlilo aj na priebehu celého stretnutia. Šance sa vyskytovali na oboch stranách len sporadicky. V prvom polčase po školáckych chybách obrany domáci inkasovali hneď dvakrát, keď sa za hostí dvakrát presadil v 22. a 31. minúte Rusnák. Polčasové skóre tak bolo 0:2 v prospech hostí. V druhom dejstve sa priebeh hry nezmenil, domáci vzhľadom na nepriaznivé skóre otvorili hru, avšak v 73. minúte inkasovali tretíkrát, keď sa presadil Kaščák.

SLOVINKY: Kaščák – Thur, M. Kaščák, Baran, Novotný – Fajth, Šefčík, Vojtek, Ondrejka, Hudec – Vojtek, striedali: Štec, Kellner.

OLCNAVA: Rusnák – Košík, Fifík, Melega, Pollák – Vavrek, Rusnák, Šlosár, M. Rusnák – Kaščák, Gardošík, striedali: Bežila, Sendrei, D. Pollák.

Program 4. kola: Odorín – Richnava 10.30, Chrasť n/H – Gelnica 10.30, Markušovce – Olcnava, Prakovce – Slovinky, Mníšek n/H – SŠM Bystrany, Kluknava – Jaklovce, SNV B – Jamník.

II. trieda

Hrušovčania stále bez prehry. Iliašovce si zastrieľali proti Richnavčanom.

V druhej najvyššej oblastnej súťaži bola v treťom kole bohatá gólová úroda. Odštartoval ju líder zo Spišského Hrušova, ktorý na vlastnom trávniku opäť nadeľoval a Spartak Bystrany vyprevadil s prehrou 2:5. Sedem gólov videli aj diváci v Iliašovciach, ale všetky do siete hostí. A do tretice sedmička – sedem gólov padlo v súboji V. Folkmar B s Letanovcami, kde domáci zvíťazili rovnako ako Hrušovčania 5:2.

Výsledky, 3. kolo, 8. liga, dospelí: Spišský Hrušov – Spartak Bystrany 5:2. Hnilčík mal voľno. Iliašovce – Richnava 7:0. Rudňany B – Sp. Tomášovce 1:0. V. Folkmar B – Letanovce 5:2.

Dorast – U19 A

Teplička – Margecany 3:1. Helcmanovce – Slovinky 4:1. Jamník – Nálepkovo 0:4. Chrasť n/H – Hrabušice 1:8. Markušovce – V. Folkmar 4:0.

Dorast U19 B

Olcnava – Maria Huta 6:2. Letanovce – Jaklovce 3:0. Sp. Hrušov – SŠM Bystrany 5:2.

Žiaci U15 A

Letanovce – Odorín 4:1. Markušovce – Teplička 7:0. Hrabušice – Olcnava 3:0. Sp. Hrušov – Rudňany 2:2. Jamník – Harichovce 0:6. Slovinky – Sp. Vlachy 1:3.

Žiaci U15 B

Gelnica – V. Folkmar 10:0. Margecany – Nálepkovo 4:0. Richnava – Prakovce 3:1. Jaklovce – Mníšek n/H 2:4. Helcmanovce – Kluknava 7:0.

1.Gelnica 3 3 0 0 18:1 9
2.Mníšek nH 3 3 0 0 13:5 9
3.Margecany 3 2 0 1 14:3 6
4.Richnava 3 2 0 1 11:3 6
5.Helcmanovce 3 2 0 1 12:8 6
6.Prakovce 3 1 0 2 4:6 3
7.Nálepkovo 3 1 0 2 5:11 3
8.Maria Hutaa 2 0 1 1 4:7 1