Nedeľa, 19. november, 2017 | Meniny má Alžbeta

Markušovce boli konečne trojbodové

Po šiestom kole najvyššej oblastnej futbalovej súťaže už má každé mužstvo na svojom konte víťazstvo.

Líder bral tri body z Odorína. Vedúcemu celku 8. ligy SOFZ stačil na víťazstvo v Odoríne jeden gól.(Zdroj: jope)

SPIŠ. Päťzápasový pôst skončil v Markušovciach. Vedúca dvojica Bystrany – Chrasť n/H bodovala naplno, aj keď Chrasťania ratovali tri body v posledných sekundách.

I. trieda

Markušovce - Prakovce 2:1 (0:0)

Góly: 50. Andraši, 87. Marcinčák – 64. Gmiter. Rozhodoval: Džubák. Divákov: 100.

Od začiatku zápasu boli prekvapujúco aktívnejší domáci, ale v prvej časti hry diváci gól nevideli. Snaha domácich o dobrý výsledok bola korunovaná v 50. minúte navrátilcom Andrášim. Radosť z gólu netrvala dlho, hostia dokázali vyrovnať. Keď sa už zdalo, že mužstvá sa rozídu zmierlivou remízou, v 87. minúte vyparatila obrana hostí obrovskú hrúbku, ktorú potrestal Marcinčák.

MARKUŠOVCE: Čuchran – T. Kozák, Steiner, Sakmár – Olekšák, Čuchran, S. Steiner, Jarab, Holub – Hozza, Andráši, striedali: Olšanský, Ondrejčák, Marcinčák.

PRAKOVCE: nehlásili.

Mníšek n/H - Olcnava 2:1 (1:0)

Góly: 8. a 47. L. Štark – 48. Dolnačko. Rozhodoval: Šomšák. Divákov: 200.

Hostia pricestovali na zápas v oklieštenej zostave. Doma mali folklórne slávností a prakticky prišli bez náhradníkov. Mníšek začal vo svižnom tempe a v 8. minúte obrovskú hrúbku olcnavskej obrany využil L. Štark. Celý prvý polčas boli domáci lepším mužstvom. Keby po prvej časti hry domáci viedli aj 5:0, nikto by nič nenamietal. Aj vstup do druhého polčasu mali domáci rýchly a L. Štark pridal druhý gólový zápis. O minúty na to, z ojedinelého protiútoku po dlhom centri hlavou domáci hráč tečoval loptu do vlastnej siete. Gól bol pripísaný Dolnačkovi. Po trojbodovom zisku sa tak Mníšek prepracoval v tabuľke na výborné tretie miesto.

MNÍŠEK n/H: Lorinc – Peter Palaščák, O. Plachetka, Imrich – Oller, Štark, Žiga, Pavol Palaščák, Kujnisch – Vartovník, L. Štark, striedali: Moskal, Munnich.

OLCNAVA: Rusnák – Šlosár, Petrov, Melega – Polllák, Geletka, Vavrek, Rusnák, Kaščák – Gardošík, D. Pollák.

Kluknava - Slovinky 2:0 (1:0)

Góly: 6. Harakaly, 48. Fabíny. Rozhodoval: Čuj. Divákov: 100.

Domáci mali veľmi dobrý vstup do zápasu. Po góle Harakalyho hrali s prehľadom a nevyužili ďalšie núkajúce sa šance. Po zmene strán sa znova zopakovala situácia z úvodu zápasu – rýchly gól Fabini a dvojgólové vedenie si už domáci ubránili.

KLUKNAVA: Stanislav – Voda, Šidlovský, Sokolský – Baláži, Stajsko, Ondáš, Harakaly, Richnavský – Lisý, Fabini, striedali: Kožár, M. Richnavský, Hadry.

SLOVINKY: Kaščák – Thur, Karolčík, Baran – Pacák, Fajth, Fryc, Štec, Ondrejka – Hudec, Vojtek, striedali: Kaščák, Vojtek, Pacák.

Odorín – SŠM Bystrany 0:1 (0:1)

Gól: 36. Ján Suchý. Rozhodoval: Baldovský. Divákov: 100.

V prvom polčase sa hral nemastný neslaný futbal. Hra na oboch stranách bola dosť rozháraná a všetky útočné akcie končili pred šestnástkou. Po polhodine hry dal o sebe vedieť kanonier Ján Suchý a ako sa neskôr ukázalo, jeho presný zásah bol rozhodujúcim momentom celého zápasu.

ODORÍN: Duľa – Stanko, Fabian, Čuj – Kavulič, Stoličný, Hudzik, Topoli, Kašický – Staroň, Calaba.

SŠM BYSTRANY: Klešč – Timčík, Pavlík, Pavol – Jochman, Lipovský, Brajerčík, Smik, Ján Suchý – Jozef Suchý, Šefčík, striedal: Maťašovský.

SNV B - Jaklovce 3:0 (1:0)

Góly: 40. a 56. Liška, 7. Biacovský. Rozhodoval: Regec. Divákov: 60.

SNV B: Ľach – Baranyi, Širila, Janík – Biacovský, Macala, Dunka, Liška, Volčko – Ondra, Antal, striedali: Ondra, Šimonič, Vojtila.

JAKLOVCE: Jakubišin – Daniel Humeňanský, Mastiš, Pribičko – Mitrík, Bikár, Dominik Humeňanský, Pribičko, Kulín – Hrobko, Kočiš, striedal: Richnavský.

Chrasť n/H - Richnava 1:0 (0:0)

Gól: 89. Kováč. Rozhodoval: Kunzo. Divákov: 100.

Hostia sa predstavili v dobrom svetle, hrali so zabezpečenou obranou. Šancí na strelenie gólu bolo na jednej aj druhej strane, ale v nedeľu mali svoj deň obidvaja brankári - Jančár aj Lipták. Domáci tlak sa stupňoval, hráči zbrklo zahadzovali šance. Hostia boli nebezpečný v protiútokoch, hlavne Bandžuch mal niekoľko dobrých streleckých pozícii. Domácim vyšiel infarktový záver stretnutia. Augustin dobre zacentroval a Kováč hlavou strelil víťazný gól - 1:0.

CHRASŤ n/H: Jančár – Baluch, Kuchár, Filip – Franko, P. Franko, Kováč, Augustin, DIrda – Turčanik, Dirda, striedali: Petruško st., Petruško ml..

RICHNAVA: Lipták – Dzimko, Labanc, Fabry – Čurilla, Hudák, Garčár, Tulej, Bandžuch – Nemčík, Kurilla, striedal: Zahuranec.

Gelnica - Jamník 1:0 (0:0)

Gól: 63. Petko. Rozhodoval: Rusnák. Divákov: 100.

Jamníčania cestovali do metropoly Hnileckej doliny s vizitkou mužstva, ktoré ešte neprehralo. V Gelnici však mali Jamníčania v prvom polčase deň otvorených dverí. Keby bolo po prvom polčase 3:0 pre domácich, nikto by nič nenamietal. Ale to by musel mať domáci útočník Dudy presnejšiu mušku. V závere prvého polčasu mohol trestať hosťujúci Hrušovský, no zblízka vo vyloženej šanci prestrelil. Hostia aj v druhej časti hry pokračovali v nevýraznom výkone. V 63. minúte skúsený Švarc zahral lišiacky priamy kop a v skrumáži sa najlepšie zorientoval Petko – 1:0. Záverečný tlak hostí už vyrovnanie nepriniesol, domáca obrana stála na pevných nohách.

GELNICA: Hofman – Tomaško, Kontroš, Hennel – Garčár, Hrobko, Petko, Petrík, Švarc – Pillár, Dudy, striedali: Beľuško, TOkarčík.

JAMNÍK: Kavulič – Grzyb, Čuj, Jurjak – Jakuba, Farkašovský, Petruško, Hrušovský, Kočiš – I. Farkašovský, D. Farkašovský, striedal: Podgurný.

14.Markušovce 6 1 0 5 4:18 3

Program 7. kola: Olcnava – Kluknava 10.30, Prakovce – Mníšek n/H 10.30, Jamník – Markušovce, Richnava – Gelnica, Jaklovce – Chrasť n/H, Bystrany – SNV B, Slovinky – Odorín.

II. trieda

Rezerva Veľkého Folkmara nezaváhala na pôde FC Richnava a po výsledku 5:0 sa Folkmarčania vyšvihli na prvé miesto tabuľky. Post lídra im prenechali Hrušovčania, ktorí najtesnejším výsledkom prehrali v Iliašovciach. Streleckého hody boli v stretnutí Spartak Bystrany – Letanovce, kde padlo spolu až jedenásť gólov.

Výsledky, 8. liga, dospelí – 6. kolo: Hnilčík – Rudňany B 1:0. Spišské Tomášovce mali voľno. Spartak Bystrany – Letanovce 7:4. FC Richnava – V. Folkmar B 0:5. Iliašovce – Sp. Hrušov 1:0.

9.FC Richnava 6 0 1 5 3:28 1
Program 7. kola: Letanovce – Richnava 10.30, Rudňany B – Iliašovce, V. Folkmar – Hnilčík, Sp. Tomášovce – Spartak Bystrany.

Dorast U19 – 1

Nálepkovo – V. Folkmar 4:0. Slovinky – Markušovce 1:3. Teplička – Chrasť n/H 1:4. Helcmanovce – Jamník 0:1. Margecany – Hrabušice 1:0.

Dorast U19 – 2

Jaklovce – Iliašovce 3:7. Letanovce – Sp. Hrušov 2:1. Olcnava voľno. Maria Huta – SŠM Bystrany 8:2.

Žiaci U15 A

Rudňany – Sp. Vlachy 1:8. Harichovce – Slovinky 7:0. Letanovce – Sp. Hrušov 1:2. Markušovce – Jamník 7:1. Odorín – Olcnava 4:2. Teplička – Hrabušice 1:7.

Žiaci U 15 B

Nálepkovo – Jaklovce 3:1. V. Folkmar – Helcmanovce 1:1. Maria Huta – Richnava 1:3. Gelnica – Margecany 3:0. Prakovce – Mníšek n/H 2:4. Kluknava mala voľno.

1.Gelnica 5 5 0 0 27:1 15
2.Mníšek nH 5 5 0 0 24:7 15
3.Margecany 6 4 0 2 23:6 12
4.Richnava 6 4 0 2 19:8 12
5.Nálepkovo 6 4 0 2 16:15 12
6.Prakovce 6 3 0 3 17:10 9
7.Helcmanovce 6 2 1 3 14:22 7
8.Jaklovce 5 1 0 4 7:15 3