Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

V domácej premiére Spišiaci milo prekvapili

Findurove dva góly znamenali prvý bod. Teraz hrajú dvakrát doma.

Takto Findura vyrovnal. Do konca súboja s Prievidzou chýbali tri sekundy, keď dôsledný Michal Findura poslal tento puk po hrúbke brankára hostí do siete a zápas do predĺženia.Takto Findura vyrovnal. Do konca súboja s Prievidzou chýbali tri sekundy, keď dôsledný Michal Findura poslal tento puk po hrúbke brankára hostí do siete a zápas do predĺženia. (Zdroj: jope)

SP. NOVÁ VES. Štyristo divákov bolo zvedavých na prvé domáce vystúpenie hokejistov Spišskej Novej Vsi v prvoligovej súťaži.

Súpera mali zdatného, veď Prievidza mala vo svojich radoch skúsených hokejistov na čele s Branislavom Jánošom, ktorý zvyšoval na 2:1 pre hostí.

Dvojgólový Findura

Už v minulej sezóne dohrávali Novovešťania sezónu s mladíkmi. Tých zdobila hlavne bojovnosť a túžba po dobrom výsledku. Do novej sezóny HK Spišská Nová Ves nastúpila s „dobrovoľníckym“ kádrom.

Hráči majú minimálne mzdy a úspechom je, že vôbec začali hrať o majstrovské body.

Najprv prehrali v Považskej Bystrici 1:3, ale proti Prievidzi v riadnom hracom čase uhrali cennú remízu 2:2.

Už sa schyľovalo k nájazdom, ale 47 sekúnd pred koncom predĺženia sa už naplno ukázala domáca mladícka nerozvážnosť a skúsenosť hostí.

„Máme za sebou dva zápasy, no je škoda, že sme nemali prípravné stretnutia. Ináč by to vyzeralo na ľade, ináč by to vyzeralo aj bodovo. Klobúk dole pred výkonom niektorých hráčov. Juniori odohrali za tri dni tri zápasy a išli na dno svojich síl,“ povedal po dvojzápase útočník HK Spišská Nová Ves Michal Findura, ktorý vyrovnával na 2:2 tri sekundy pred koncom riadneho hracieho času.

„Prejavila sa bojovnosť na našej strane. Zo strany brankára hostí to bolo podcenenie situácie, čo som tri sekundy pred koncom využil. Verím, že ľuďom sa tento hokej páčil. Rovnako dúfam, že náš výkon pôjde v ďalších stretnutiach len nahor. Topoľčany a Bardejov sú ťažkým súperom, no ak zabojujeme ako proti Prievidzi, znova si môžeme pripísať do tabuľky cenné body.

Rozhodla neskúsenosť

Prehra 1:3 na Považí a s Prievidzou 2:3 v predĺžení nie sú až také kruté, ako predpovedali tí najväčší pesimisti. Skôr naopak, v domácej premiére mladíci nesklamali.

„S Prievidzou sme mali vyhrať. Premrhali sme čas v presilovkách. Je vidieť, že chlapci sú mladí a neskúsení. V nedeľu bojovali, dreli a vydreli remízu. V nadstavenom čase nasledovala chyba obrancu, za čo sme kruto pykali. Škoda, že sme zápas nedotiahli až na nájazdy. Teraz sa musíme sústrediť na ďalšie dva domáce stretnutia, zregenerovať a potešiť najvernejších divákov kvalitným výkonom,“ uviedol tréner HK Spišská Nová Ves Michal Teplica.

Dnes o 17. hodine hostia Novovešťania súpera z Topoľčian. V piatok je na programe východniarske derby s Bardejovom.