Remíza, ktorá má pre Poprad hodnotu víťazstva

Lopta je v sieti. Michlík upravil na 2:1 a tiež skončil v bráne.
Lopta je v sieti. Michlík upravil na 2:1 a tiež skončil v bráne. (Autor: Richard Hudeček)
Sportnet|23. sep 2013 o 00:00

Už tretiu remízu z piatich zápasov na domácej pôde v Spišskej Belej zaknihovali popradskí futbalisti.

Tentoraz sa rozišli zmierlivo s minuloročným druholigistom z Ružinej.

SPIŠSKÁ BELÁ. Domácim opäť chýbali viacerí zranení hráči zo základnej zostavy (Kubus, Bendík, Rams), a tak príležitosť dostali mladí hráči z dorastu.

Úvod vyšiel lepšie hosťom, ktorí sa už v 1. minúte gólom Gajdošíka ujali vedenia. Popradčanov to ale nezlomilo, práve naopak. Zvýšili úsilie a často sa dostávali pred súperovho brankára.

V 22. minúte sa do lopty oprel Orenič a vyrovnal. V 36. minúte po dobre zahranej štandardnej situácii Michlík hlavou upravil na 2:1 pre domácich.

Po zmene strán však už mali navrch hostia. Tí poriadne podkurovali preťaženej domácej obrane a v 64. minúte sa im podarilo vyrovnať.

Hoci niektorým domácim priaznivcom na tribúne sa zdalo, že išlo o ofsajd, rozhodcovia boli iného názoru. Vzhľadom k celkovému priebehu hry bola remíza spravodlivá a domáci tábor s ňou napokon mohol byť spokojný.

„Až na videu uvidíme, či to bola obranná chyba alebo chyba rozhodcu,“ reagoval na situáciu pri vyrovnávajúcom góle hostí na 2:2 domáci tréner Vladimír Lajčák.

„V stave, v ktorom sa nachádzame, keď z piatich kľúčových hráčov sú traja zranení, má každý bod cenu zlata. Naviac, keď sme hrali proti súperovi, ktorý ide jasne na postup a predstavil sa tu nečakane aj s ligovým trénerom. Chlapcov musím za ich prístup iba pochváliť, odbojovali to, odjazdili, hrali jednoduchú, rýchlu hru s dlhými loptami dopredu. Škoda nešťastného začiatku, keď sme po hlúpej chybe dostali prvý gól. Po vetre sa nám ale ešte v prvom polčase podarilo otočiť výsledok. Som spokojný, je to maximum, čo môžeme momentálne hrať. Najbližšie tri kolá to bude rovnaké. Sme v takom stave, že očakávať peknú hru a istotu nemôžeme. Sú tam mladí chlapci, ktorí sa to učia hrať. Všetci to ale robia na maxime svojich možností. Bola to pre nich skúška ohňom. Až do konca sa hral vabank, sily už chýbali obom tímom. Je to realita, aj bod je pre mňa za daného stavu nad očakávania,“ analyzoval kouč FK Poprad.

Kto bude kapitánom?

Nielen on už túžobne očakáva návrat zranených hráčov do zostavy.

„Už sa bojíme určiť, kto bude kapitánom. Ten, kto dostane pásku, sa v ďalšom zápase zraní. Kubus už začal zľahka trénovať, pomaly začne aj Rams. Bendík určite ešte dva týždne nie. Najbližšie tri týždne budú pre nás veľmi ťažké. Keď ale hráči zopakujú výkon z tohto zápasu, verím, že nejaké body uhráme. Skonsolidujeme sa a v závere potom musíme dobehnúť to, čo teraz strácame,“ dodal Lajčák.