Nedeľa, 24. september, 2017 | Meniny má Ľuboš, Ľubor

Odorín stratil Pavla Fabiana

V smutnej atmosfére sa hralo 7. kolo najvyššej oblastnej súťaže.

Takto sme ho poznali všetci – buď pred striedačkou Odorína (vľavo), alebo ako dobrého priateľa.(Zdroj: jope)

SPIŠ. V nedeľu sme sa navždy rozlúčili s dlhoročným funkcionárom a hráčom Odorína Pavlom Fabianom. Z tohto dôvodu bol preložený zápas Slovinky – Odorín.

I. trieda

Jamník - Markušovce 1:2 (1:1)

Góly: 9. Grzyb – 7. a 36. Ondrejčák. Rozhodoval: Rusnák. Divákov: 200.

Kto prišiel po polhodine zápasu, všetko podstatné zameškal. Hneď v úvode zaskočil domácich gólom Ondrejčák. Domáci stihli ešte odpovedať Grzybom, ale po polhodine hry znova skóroval Ondrejčák. V druhom polčase mali domáci šance na vyrovnanie, ale Čuchran mal v bráne šťastný deň a podstatnou mierou sa postaral o najväčšie prekvapenie kola.

JAMNÍK: Kavulič – Grzyb, Čuj, J. Čuj – Kusý, Jakuba, Farkašovský, Petruško, Baláž, Jurjak – Potempa, I. Farkašovský, striedali: Kočiš, Figmik, Krajňák.

MARKUŠOVCE: Čuchran – Kozák, Sakmár, Olekšák – Čuchran ml., Marcinčák, Jarab, Holub, Šteiner – Andráši, Ondrejčák, striedali: Hlucháň, Fedor, Kozár.

Richnava - Gelnica 1:1 (1:1)

Góly: 22. Bandžuch – 11. Hrobko. Rozhodoval: Regec. Divákov: 100.

Domáce trápenie Richnavčanov pokračuje. Od 11. minúty doťahovali náskok Gelnice. K slovu sa po dlhšej odmlke dostal kanonier Bandžuch. Keďže v druhom polčase hlavne domáci mali poriadne vychýlenú mušku, skóre sa už nemenilo.

RICHNAVA: Lipták – Čurila, Hudák, Fábry – Zahuranec, Tulej, Bandžuch, Labanc, M. Kurila – Garčár, Dzimko, striedali: Ďalak, Dolnačko.

GELNICA: Hofman – Tomaško, Kontroš, Hrobko – Garčar, Hennel, Petko, Petrík, Švarc – Pillár, Dudy, striedali: Beluško, Tokarčík.

Jaklovce - Chrasť 2:1 (0:0)

Góly: 65. Mitrík, 90. vlastný – 76. P. Augustin. Rozhodoval: Labaš. Divákov: 80.

V prvom polčase diváci veľa futbalovej krásy nevideli. Až po zmene strán to bolo rušnejšie. Mitrík potešil gólom verných fanúšikov, ale od 76. minúty sa hralo po góle P. Augustina odznova. V posledných sekundách nešťastným vlastencom prišli hostia o cenný bod.

JAKLOVCE: Jakubišin – Kočiš, Mitrík, Papcun – Kulín, Gerbáč, Hrobko, Dominik Humeňanský, Daniel Humeňanský – Pribičko, Mastiš.

CHRASŤ n/H: Jančár – Baluch, Kuchár, Filip – Franko, Fabini, Kováč, Augustin, Dirda – Turčanik, Dirda, striedal: Augustin.

Bystrany - SNV B 6:2 (3:0)

Góly: 25., 33., 53. Ján Suchý, 44., 58. Smik, 66. Jochman – 49. Macala,88. Antal. Rozhodoval: Jasečko. Divákov: 100.

Úvod zápasu sa niesol vo veľmi dobrom tempe. Hostia boli na prekvapenie do 20. min. pohyblivejší aj aktívnejší. V 25. min. po peknej akcii sa domáci ujali vedenia zásluhou Suchého Jána a od tohto momentu už boli jasne lepším mužstvom. V 33. min. zvyšoval znovu Suchý Ján a na polčasových 3:0 upravil po rýchlej akcii Smik. Druhý polčas priniesol hlavne pre divákov znovu peknú úrodu gólov. Už v 49. min. po rýchlej akcii bol v šestnástke domácich faulovaný hráč hostí a nariadený pokutový kop Macala premenil 3:1. Ani ten gól domácich neotriasol, skôr naopak, ďalej pokračovali vo svojej kombinačnej hre. Vytvárali si šance a jednu z nich v 53. min. tretím gólom v zápase premenil Suchý Ján. Domáci boli jasne lepším mužstvom. Po ďalšej akcii zvyšoval v 58. min. Smik a v 66. min. z priameho kopu upravil na 6:1 Jochman. Domáci mohli ešte zmeniť stav, no to by musel domáci brankár Pavol premeniť pokutový kop. Hosťom sa ešte raz podarilo skórovať, a to znovu po nariadenom pokutovom kope z kopačky Antala, aj keď až po dorážke stanovil na konečných 6:2. Domáci v tomto zápase prevýšili svojho súpera a jasne zvíťazili.

BYSTRANY: Pavol – Timčík, Pavlík, Jochman – Lipovský, Brajerčík, M. Smik, Ján Suchý – Jozef Suchý, Šefčík, striedal: Brajerčík.

SNV B: Oreško – Širila, Šimonič, Biacovský – Macala, Dunka, Liška, Ondra, Ondra ml. – Vojtila, Antal.

Slovinky – Odorín, nehralo sa

Olcnava - Kluknava 3:1 (0:1)

Góly: 70. Geletka, 77. Petrov, 82. P. Pollák – 13. Harakaly. Rozhodoval: Žiga. Divákov: 120.

Úvodná dvadsaťminútovka domácim hráčom vôbec nevyšla. Už v úvode zápasu musel pre zranenie striedať O. Gardošík a v 8. minúte inkasovali gól, keď očakávali ofsajd a hosťujúci Harakaly pohodlne skóroval. Prvú strelu P. Polláka ešte hosťujúci brankár s námahou vyrazil, pri druhej ho na bránkovej čiare „zastúpil“ hosťujúci Stajsko. Za hranie rukou uvidel červenú kartu a domáci mohli vyrovnať z pokutového kopu. Loptu si na biely bod postavil Kaščák, no jeho strela letela vysoko nad bránu. Hostia aj keď hrali od 20. minúty iba desiati, mali loptu častejšie na svojich kopačkách. Nebezpečenstvo pre domácu bránu hrozilo najmä od rýchleho Harakalyho a po priamych kopoch Sokolského. Do druhého polčasu nastúpili domáci so snahou zmeniť výsledok, hostia odolávali až do 70. minúty, keď domáci zahrávali nepriamy kop a M. Geletka z desiatich metrov prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste – 1:1. O ďalších sedem minút Petrov dostal domácich do vedenia a v 82. minúte náhradného brankára hostí prestrelil P. Pollák. O tom, že Kaščákovi nebolo v tomto stretnutí súdené streliť gól, svedčí aj jeho šanca zo záveru zápasu, sám pred hosťujúcim brankárom najprv napálil len do jeho nôh a odrazenú loptu kopol do žrde.

OLCNAVA: Pollák – Košík, Petrov, Šlosár – Pollák, Geletka, Rusnák, Melega, Rusnák – Gardošík, Kaščák.

KLUKNAVA: Stanislav – Sokolský, Voda, Gožo – Baláži, Stajsko, Ondáš, Harakaly, Richnavský – Lisý, Fabini.

Mníšek n/H - Prakovce 2:1 (1:0)

Góly: 27. M. Žiga, 85. L. Štark – 56. Gotsch. Rozhodoval: Jochman. Divákov: 150.
Dopoludňajšie stretnutie začalo svižne. Domáci boli od začiatku aktívnejší, oporou hostí bol ich brankár. V 27. minúte sa odhodlal k sólu Matej Žiga, vyhral šprintérsky súboj so stopérom hostí a z 20 metrov k žrdi otvoril gólový účet zápasu. Po góle sa osmelili hostia a hrozili hlavne po štandardných akciách. Po zmene strán v 47. minúte Žiga nastrelil žrď, následne v 56. minúte striedajúci Gotsch vyrovnal. Potom boli šance na oboch stranách. Kujnischov „koník“ hlavičkou do šibenice brankár hostí kryl. Päť minút pred koncom zabezpečil na jeseň výborne hrajúcim futbalistom Mníška n/H tri body krížnou strelou k žrdi L. Štark.

MNÍŠEK n/H: Lorinc – Pavol Palalščák, O. Plachetka, Gajdoš – F. Plachetka, Palaščák, Žiga, Štark, Kujnisch – Vartovník, L. Štark, striedali: Moskal, Muller.

PRAKOVCE: Cszisár – Šimko, Grega, Mihalik – Lukáš, Regec, Kuchár, Slovinský, Komara – Demčák, Regec, striedali: Gotsch, Stoklas.

II. trieda

V druhej najvyššej oblastnej súťaži bolo cez víkend veselo. Najprv sa nehralo dopoludnia v Letanovciach. Hostia z Richnavy na stretnutie nepricestovali. Gólová úroda bola v podaní celku V. Folkmar B, ktorý vyprevadil Hnilčík s prehrou 0:7. Výborný futbal videli diváci v súboji Spišských Tomášoviec a Spartaka Bystrany. Domáci zvíťazili o gól a po zápase bolo pri domácej šatni veľmi veselo. Tomášovskí a bystrianski Rómovia si toho mali nejako veľmi veľa vysvetľovať.

Výsledky, 8. liga, dospelí – 7. kolo: Letanovce – FC Richnava nehralo sa, hostia nepricestovali. Spišský Hrušov mal voľno. Rudňany B – Iliašovce. V Folkmar B - Hnilčík 7:0. Sp. Tomášovce – Spartak Bystrany 3:2.

Dorast U19 – 1, 7. kolo

V. Folkmar – Slovinky 2:3. Jamník – Margecany 1:2. Chrasť n/H – Helcmanovce 18:2. Markušovce – Teplička 15:1. Hrabušice – Nálepkovo 0:2.

Dorast U19 – 2 , 7. kolo
Sp. Hrušov – Olcnava 4:0. SŠM Bystrany – Letanovce 3:8. Iliašovce – Mária Huta 6:0.

Žiaci U 15 – A, 7. kolo
Sp. Vlachy – Harichovce 4:1. Jamník – Odorín preložené. Hrabušice – Letanovce 2:3. Sp. Hrušov – Markušovce 6:1. Slovinky – Teplička, chýba výsledok. Olcnava – Rudňany, preložené.

Žiaci U 15 – B, 7. kolo
Mníšek n/H – Nálepkovo 0:2. Richnava - Gelnica 0:9. Jaklovce – V. Folkmar 10:0. Helcmanovce – Mária Huta chýba výsledok. Kluknava – Prakovce 3:0.