Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Vo Svite skončil pohár nad hlavami domácich „medveďov“

V Iskra Aréne vo Svite sa uskutočnil medzinárodný basketbalový turnaj mužov o Baťov pohár za účasti štyroch tímov.

Radosť po víťazstve. Turnaj vo Svite vyhral domáci BK Iskra Svit.Radosť po víťazstve. Turnaj vo Svite vyhral domáci BK Iskra Svit. (Zdroj: Richard Hudeček)

V závere uplynulého týždňa sa v Iskra Aréne vo Svite uskutočnil medzinárodný basketbalový turnaj mužov o Baťov pohár za účasti štyroch tímov: Marso NYKK Nyíregyháza (Maď.), BK Lions Jindřichův Hradec (ČR), BK 04 AC LB Spišská Nová Ves a BK Iskra Svit.

SVIT. Jeho víťazom sa stali domáce „medvede“, ktoré vyhrali všetky tri zápasy. Vo svojom úvodnom súboji zdolali o šesť bodov extraligistu z Čiech, Jindřichův Hradec. Maďarský Marso NYKK Nyíregyháza porazili o sedem bodov a na záver turnaja si bez problémov, o 18 bodov, poradili so Spišskou Novou Vsou.

„Je to dobrý štart do sezóny. Bol to dobrý turnaj, hrali sme so silnými mužstvami. Sme radi, že sme ho vyhrali, každým dňom sa ale naša hra musí zlepšovať. Čaká nás ešte veľa práce, v lige sa predstaví veľa kvalitných tímov. Najdôležitejšie však je, že chémia v našom družstve funguje, hráči si rozumejú na ihrisku i mimo neho. Je výborné pracovať na tejto pozitívnej vlne,“ povedal nám po skončení domáceho turnaja americký tréner Iskry Svit David Solomon.

V kádri má viacero nových hráčov.

„Liga sa pre nás začína zhruba o dva týždne. Dovtedy nás čakajú ešte tri prípravné zápasy v Česku. Po nich už pôjdeme naostro,“ dodal Solomon.

Riešia ešte dva posty

Spokojný bol aj prezident BK Iskra Svit Ján Drobný. „V prvom rade sme radi, že sme sa rozhodli ísť do toho a zorganizovali sme tento turnaj. U všetkých účastníkov sú pozitívne dojmy, veríme, že sme založili dlhoročnú tradíciu,“ uviedol Drobný.

Víťazstvo domáceho tímu je bonusom navyše.

„Určite nás to teší, no nechceme to preceňovať. Stále je to len príprava. Šesť víťazstiev z troch turnajov je určite sľubných. Ešte stále však nemáme vyriešenú k našej spokojnosti jednu pozíciu, takže pokračujeme v hľadaní optimálneho zloženia kádra. Nie sme spokojní s obsadením pozície päť, Tim Morton a Charles Bronson zrejme v mužstve neostanú. Na ostatných postoch to vyzerá byť v poriadku. Trochu nám ale urobilo škrt cez rozpočet zranenie Míčku a choroba Hrabčáka. Mysleli sme si, že pozíciu jedna máme dostatočne pokrytú. Teraz musíme riešiť aj tento problém. Na skúške je tu Chorvát Željko Novak,“ ozrejmil Drobný.

Generálka v Čechách

Už zajtra hrá Iskra Svit v Jihlave, kde si zmeria sily s domácim BK, v piatok a sobotu sa predstaví na turnaji v Jindřichovom Hradci za účasti troch tímov: BC Kolín (ČR), BK Lions Jindřichův Hradec (ČR), BK Iskra Svit.

„Čakajú nás posledné tri prípravné zápasy, po ktorých už chceme mať vykryštalizovaný káder na novú sezónu. Bude to už generálka na ligu,“ uzavrel Drobný.

Výsledky turnaja o Baťov pohár: BK Iskra Svit – BK Lions Jindřichův Hradec (ČR) 105:99, najviac bodov Svitu: Channels 30, Berkis 23, Morton 15, BK Iskra Svit – Marso NYKK Nyíregyháza (Maď.) 83:76, BK Iskra Svit – BK 04 AC LB Sp. N. Ves 92:74, Marso NYKK Nyíregyháza (Maď.) – BK Lions Jindřichův Hradec (ČR) 92:88, Marso NYKK Nyíregyháza (Maď.) – BK 04 AC LB Sp. N. Ves 68:57, BK Lions Jindřichův Hradec (ČR) – BK 04 AC LB Sp. N. Ves 106:61. Konečné poradie: 1. BK Iskra Svit, 2. Marso NYKK Nyíregyháza, 3. BK Lions Jindřichův Hradec, 4. BK 04 AC LB Sp. N. Ves.