Utorok, 20. február, 2018 | Meniny má Lívia

Steeple kros v Poprade prilákal bežcov

Popoludnie počas štvrtej septembrovej nedele v Poprade na sídlisku Juh patrilo tretiemu ročníku bežeckého podujatia Steeple kros.

Na štarte. Mladší žiaci bežali 900 metrov.(Zdroj: db)

Popoludnie počas štvrtej septembrovej nedele v Poprade na sídlisku Juh patrilo tretiemu ročníku bežeckého podujatia Steeple kros, ktorého spoluorganizátormi boli ZŠ Jarná Poprad, Referát mládeže a športu Mestského úradu v Poprade a Atletický klub Steeple Poprad.

POPRAD. Potešiteľné je, že okrem bežcov z blízkeho okolia bežecké súťaže oslovili i športovcov z rôznych kútov stredného a východného Slovenska.

Úvodná časť podujatia patrila mládeži - deti a žiactvo rôzneho veku absolvovali trate na atletickej tartanovej dráhe ZŠ Jarná v dĺžke od 100 m až po 1 500 m podľa vekových kategórií chlapcov a dievčat. Dorast, juniori, juniorky a pretekári v kategóriách dospelých sa po štarte na sídlisku Juh vydali do terénu smerom na Kvetnicu. V blízkosti Spišskej Teplice nasledovala obrátka a odtiaľ sa po tej istej trati vrátili späť.

Muži

Na trati dlhej 12 km dominovali traja Tomášovia, čo môžeme označiť za raritu. Zvíťazil talentovaný 21-ročný Tomáš Kubej z Revúcej časom 46:28 min., ktorý si po prvenstvo dobehol v pohode: „Na začiatku som sa nikde neponáhľal, na čelo som sa dostal až v druhej polovici pretekov a už som si iba kontroloval vedúcu pozíciu.“ O druhé miesto bojovali až do posledných metrov Tomáš Kamas z ŠKP Spišská Nová Ves a Tomáš Sitár z OBS Prešov. Pre skôr menovaného nakoniec rozhodla jediná sekunda, táto dvojica bežcov dosiahla výkony 47:06 a 47:07 min.

Ženy

Z celkového počtu 14 štartujúcich žien bola na trati dlhej 8 km najrýchlejšia 30-ročná Jana Dlhopolcová z Ružomberka časom 37:50 min. Druhá v absolútnom poradí bez rozdielu veku prebehla cieľovou čiarou Danica Božová z AO Svit (40:23 min.), ktorá sa zároveň stala víťazkou kategórie od 50 rokov. Tretia v cieli bola Jana Sedláková - Knotková z Revúcej výkonom 40:33 min., ktorým zároveň vybojovala prvenstvo v kategórii od 35 do 49 rokov.

Medailisti

Organizátori odmenili po skončení podujatia najlepšie trojice bežcov v jednotlivých kategóriách vecnými cenami a diplomami. Boli nimi: Dorastenci (4 km): 1. Martin Dvorský - AK Steeple Poprad - 17:22 min., 2. Dávid Gajdoš - Sopka Seňa - 17:41 min., 3. Jakub Nyéky - V. Lomnica - 18:44 min., muži do 39 rokov (12 km): 1. Tomáš Kubej - Revúca - 46:28 min., 2. Tomáš Kamas - ŠKP Sp. N. Ves - 47:06 min., 3. Tomáš Šitár - OBS Prešov - 47:07 min., muži od 40 do 49 rokov (12 km): 1. Vladimír Porubjak - ŠK Copy Servis L. Mikuláš - 48:21 min., 2. Jozef Ambroz - Vikartovce - 51:52 min., 3. Ján Kamenský - L. Peter - 51:52 min., muži od 50 do 59 rokov (8 km): 1. Peter Janovič - Košice-Šaca - 31:50 min., 2. Emil Mlynarčík - Fox on the Run Hôrka - 32:13 min., 3. Ľubomír Gad - ŠK Copyservis L. Mikuláš - 35:06 min., muži od 60 rokov (8 km): 1. Damián Groman - Slov. Ves - 36:10 min., 2. Ondrej Kozák - Sp. N. Ves - 37:35 min., 3. Vladimír Bartko - ŠK Važec - 38:08 min., muži od 70 rokov (8 km): 1. Július Lupták - SKI Travel Št. Pleso - 37:14 min., 2. Vladimír Kotrík - Štrba - 51:25 min., 3. Daniel Paško - Tatrakon Poprad - 58:13 min., dorastenky (2 km): 1. Eva Vojtasová - Poprad - 12:38 min., 2. Katarína Fogeľová - Poprad - 12:55 min., juniorky (4 km): 1. Viktória Hrablayová - KB Predajná - 29:09 min., 2. Petra Bernátová - BK Šaca - 29:19 min., ženy do 34 rokov (8 km): 1. Jana Dlhopolcová - Ružomberok - 37:50 min., 2. Veronika Kalousková - BK Patriot L. Mikuláš - 44:18 min., 3. Zuzana Slabá - Podolínec - 44:25 min., ženy od 35 do 49 rokov (8 km): 1. Jana Sedláková - Knotková - Revúca - 40:33 min., 2. Monika Kromková - AK Steeple Poprad - 41:58 min., 3. Daniela Zgodavová - Poprad - 42:25 min., ženy od 50 rokov (8 km): 1. Danica Božová - AO Svit - 40:23 min., 2. Iveta Vastušková - Poprad - 41:07 min., 3. Darina Jarošová - AK Steeple Poprad - 1:03,42 hod.

Najstaršími účastníkmi podujatia bola 75-ročná Darina Jarošová a Daniel Paško, ktorý trať zvládol v obdivuhodnom veku 78 rokov.