Štvrtok, 17. august, 2017 | Meniny má Milica

Popradčania si proti Trenčínu zastrieľali schuti

Zápas "kamzíkov" s vojakmi z Trenčína brali oba tábory vážne. Popradčania vyhrali 4:1.

(Zdroj: TASR/Oliver Ondráš)

Zápas "kamzíkov" s vojakmi z Trenčína brali oba tábory vážne a tomu prispôsobili i taktiku.

POPRAD. Nikto nechcel nič pokaziť, strelci sa cez pozorné defenzívy prebíjali len veľmi ťažko. Za Duklu sa nepresadil hneď v úvode Komínek a neskôr Kalus.

Pred Lašákom si neporadili postupne Paločko, Belluš ani Sýkora, ktorý ostal pred trenčianskou bránou úplne nebránený a zahodil nemožné. Na prvú prestávku sa tak odchádzalo za zmierlivého stavu.

Na začiatku druhej tretiny hrali kamzíci presilovku a gól visel na vlásku. Puk za bránkovú čiaru dostal v 23. minúte Paločko, keď prehodil ležiaceho Lašáka.

Druhý gól v trenčianskej sieti bol na spadnutie, puk niekoľkokrát poskakoval pred prázdnou bránou, no vždy ho dokázali vojaci upratať do bezpečia.

Zaslúžený druhý gól Popradu pridal v 31. minúte T. Sýkora, keď strelou švihom k tyči prekonal bezmocného Lašáka. Gól do šatne mohol dať ešte Lapšanský aj T. Sýkora, ich strely zazvonili o tyč.

Bezkrvný výkon Trenčanov pokračoval aj v tretej časti hry, v 45. minúte si tréner Kaláber vyžiadal oddychový čas. Obraz hry sa však nezmenil, kamzíci boli i naďalej nebezpeční.

To, čo Krotákovi nevyšlo pri vylúčení spoluhráča, si vynahradil v 52. minúte 4:0 pre domácich. Jediný gól hostí zaznamenal až v 56. minúte T. Klíma a skazil domácemu brankárovi Sidorovi radosť z prvej nuly v sezóne.

Povedali po zápase

Vladimír Turan, asistent trénera Popradu: "Po včerajšom zápase sme chceli víťazstvo potvrdiť aj dnes. Výhra sa nerodila ľahko, hlavne v prvej tretine to bol hokej hore-dole. O všetkom rozhodla druhá tretina, keď sme Trenčín aj prestrieľali a vyjadrili prevahu gólovo. V tretej tretine nám išlo o udržanie výsledku a náskoku. Zmeny v zostave sa prejavili pozitívne, hokej sa divákom páčil a ocenili to potleskom."

Róbert Kaláber, tréner Trenčína: "Do Popradu sme prišli s taktikou pozorne brániť stredné pásmo a vyrážať do rýchlych protiútokov, čo sa nám darilo len prvú tretinu. V druhej tretine sme inkasovali gól a naša hra sa na záver rozsypala ako domček z kariet. Nedodržiavali sme pokyny, na ktorých sme sa dohodli. Súper nás za naše individuálne chyby nekompromisne trestal. V tretej tretine sme sa snažili s výsledkom niečo urobiť, boli sme veľmi neproduktívni v zakončení i vo vytváraní šancí."

Fakty

HK POPRAD Dukla Trenčín 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)

Góly: 23. Paločko, 31. Sýkora, 35. Gápa, 52. Kroták - 56. T. Klíma, vylúčení: 4:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0,

Rozhodovali: Novák - Rovenský, Smrek, 1034 divákov

Zostavy:

HK Poprad: Sidor - Gaborčík, Suchý, Kasík, McNamara, Fabian, Kurali, Nitriansky - Lapšanský, Mlynarovič, Belluš, Drábek, Jabrocký, Sýkora, Paločko, Takáč, Kroták, Nagy, Paukovček, Gapa, Vojsovič.

Dukla Trenčín: Lašák Lintner, Novajovský Pozník, Bagin Čerešňák, Nemčík Habšuda, Ryzák Komínek, Rusnák, Petrovický Klíma L., Klíma T., Palák Lipták, Broska, Kalus Vaculín, Nemček, Bustin.