Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Skvelý domáci začiatok Kométy proti majsterkám

Po prvý raz sa na Spiši hrala florbalová extraliga. Hneď prvý zápas zaujal svojou kvalitou a dramatickosťou.

Florbal v podaní extraligových dievčat si hneď v prvom domácom zápase získal priaznivcov. Súboj s Pruským dvíhal divákov zo sedadiel. Mladé Spišiačky odohrali vynikajúci zápas. Na snímke gól Kristíny Hudákovej na 5:2.Florbal v podaní extraligových dievčat si hneď v prvom domácom zápase získal priaznivcov. Súboj s Pruským dvíhal divákov zo sedadiel. Mladé Spišiačky odohrali vynikajúci zápas. Na snímke gól Kristíny Hudákovej na 5:2. (Zdroj: Jozef Petruška)

Dievčatá Kométy podali vynikajúci výkon.

SP. NOVÁ VES. Veľa zvedavcov sa prišlo pozrieť na prvý domáci majstrovský zápas extraligy žien Kométy Spišská Nová Ves proti úradujúcim majsterkám z Pruského. Kto prišiel, neľutoval.

Majsterky sa báli o výsledok

Kométa bola majsterkám Slovenska vyrovnaným, ak nie lepším družstvom. Radosti z víťazstvá sa mladé dievčatá zo Spišskej Novej Vsi nedočkali, pretože museli znášať prísne verdikty mladých rozhodcov, ktorí domáce hráčky posielali na trestnú lavicu za tzv. zlé striedanie na dve a päť minút.

Tieto vylúčenia hráčky Pruského dokonale využili, pretože dokázali z presiloviek vyrovnať na 6:6 a z nájazdov dali aj rozhodujúci víťazný gól. O výsledku nerozhodla kvalita hry, ale verdikty rozhodcov, ktorí vylúčili domáce hráčky štyrikrát na dve minúty a jednu hráčku na päť minút. Pruské nemalo vylúčenú ani jednu hráčku.

„Je určité sklamanie po prvom majstrovskom zápase doma. Tento majstrovský zápas od začiatku sa pre nás vyvíjal veľmi dobre. Prvú tretinu sme vyhrávali tri nula a skončila výsledkom tri ku dvom v náš prospech. Hostia z presilovky znížili na tri ku jeden a sekundu pred koncom rozhodcovia uznali majstrovi SR sporný gól. V druhej tretine gól nepadol. V tretej tretine sme výsledkovo odskočili na šesť dva, no potom prišiel rad vylúčení v náš neprospech , nechcem to komentovať, či vylúčenia boli oprávnené, alebo nie. Pruské pri týchto vylúčeniach vyrovnalo stav na šesť - šesť. V predĺžení sa nerozhodlo a z nájazdov boli šťastnejšie ženy Pruského. Zápas skončil, ako skončil, takže sme získali iba jeden bod, možno povedať že z vyhratého zápasu. Je to sklamanie na našej strane nielen hráčok, ale aj realizačného tímu."

„Hrali sme to, čo nám tréner prikázal. Viedli sme nad majsterkami o tri góly, dokonca aj 6:2. Po individuálnych chybách sme pykali. Majsterky nehrali to čo vedia. Boli sme prekvapené, že sme viedli nad Pruským. Škoda, mohli sme vyhrať,“ skonštatovala najlepšia hráčka na ihrisku a kapitánka Kométy Paulína Hudáková.

Výsledok:

Kométa Spišská Nová Ves – ŠK 98 Pruské 6:7 sn (3:2,0:0,3:4,0:0,0:1), Súľovská 2, Hudáková Kr. 2, Hudáková Pav. 2

Zápas Kométa Spišská Nová Ves - ŠK Slávia Nitra sa pre chorobu hráčok Nitry nehral a bol preložený na nedeľu 6. októbra 2013.