Nedeľa, 24. september, 2017 | Meniny má Ľuboš, Ľubor

Víťazný vstup novoveských volejbalistiek do novej sezóny

Začala sa volejbalová extraliga žien 2013/2014. Prvý zápas nového ročníka odohrali Spišiačky doma, keď porazili COP Nitra 3:0.

Vyrovnaný bol len prvý set. Po napínavom prvom sete už v ďalších dominovali proti COP Nitre domáce hráčky.(Zdroj: Jozef Petruška)

SP. NOVÁ VES. Hráčky VK Spišská Nová Ves začali svoj prvý zápas v trochu oklieštenej zostave deviatich hráčok, čo spôsobila hlavne maródka.

Hoci sa ešte v piatok poobede zdalo, že transferujúce zahraničné hráčky nebudú mať ukončené „papiere“, nakoniec všetko dobre dopadlo a hrať „de iure“ mohli všetky. Libero Michalina Jagodzińska (transfer z Poľska) však nehrala pre zranenie.

S novým kádrom

Diváci, ktorých prišlo okolo 400, boli zvedaví, čože to Spišiaci pripravili pre nich za posily. Do základu nastúpili blokárky Kristína Yordanska (transfer z Bulharska) nakríž s odchovankyňou Kamilou Zaťkovou.

Na smeči sa predstavila Malgorzata Sikora (transfer z Poľska) nakríž s odchovankyňou Katkou Olejníkovou, aby na nahrávke hru dirigovala Michalina Kwasowska (transfer z Poľska) nakríž s U-čkom Ivanou Povrazníkovou, ktorá prišla na hosťovanie z Pezinka a v prvom zápase hrala hneď vo funkcii kapitánky.

Spišiačky začali proti mladým COP-kárkam veľmi zľahka a ťahali sa v prvom sete o každý bod. V jeho závere mali prvý setbal hosťujúce Nitrianky, aby ho Novovešťanky odvrátili a svoj tretí setbal premenili na víťazný set.

V druhom sete už domáce volejbalistky pritlačili viac na „strunu“ a vyhrali ho na 17 bodov, aj keď bolo vidno, že je to o súhre celého družstva. V treťom sete to už bola dominancia domácich hráčok, o čom svedčí súperových iba 7 bodov.

Tréner Spišák nemal veľkú možnosť na striedaní, pretože teploty urobili so zostavou svoje, dokonca sme hrali bez libera.

Diváci však tlieskali každej peknej akcii a výmene lôpt. Z domácich hráčok sa divákom páčil smečiarsky výkon Katky Olejníkovej a na „legionárky“ si musia ešte zvyknúť, avšak Yordanska si ich už pomaly získala nielen svojou výškou 195 cm, ale i smečmi a blokmi.

Tréner žien Ondrej Spišák komentuje nasledovne výkon svojich zvereniek: „Do zápasu sme vstupovali bez libera Jagodzinskej, ktorá je zranená. Taktika proti súperovi bola daná dobrým servisom, chceli sme eliminovať útoky okrajom siete. Toto sa nám prvý set nepodarilo. Náš servis bol neúčinný, ale našťastie ani súper nedokázal útočiť lepšie ako my. My sme sa hlavne trápili pri prihrávaní ľahkých lôpt, tzv. K2, kde naša nahrávačka, ktorá je po zranení, mala problémy s touto nahrávkou. Potrebovali sme 2-3 útoky, kým sme dali bod. Druhý a tretí set, jednoznačné zlepšenie podaní, aj súhra bola medzi hráčkami lepšia, začali sme efektívne útočiť, a tak doviedli zápas do víťazného konca, pričom v treťom sete jednoznačne pomohla Zaťková na servise“.

V 2. kole hrajú ženy opäť doma, v sobotu 5.10.2013 hostia UKF Nitra. Hrá sa v Športovej hale so začiatkom o 18.00 h.

Štatistika

Výsledok, extraliga ženy – 1. kolo: VK Spišská Nová Ves – COP Nitra 3:0 (26, 17, 7)

Pred 400 divákmi rozhodovali: Kubáň, Banáš, zápas trval 87 minút

ZOSTAVA: Kwasowska, Sikora, Zaťková, Povrazníková, Olejníková, Yordanska, (Nováková, Zeleňáková)