Spišiačky napravili domácu prehru

Vonku úspešnejšie. Z dvoch majstrovských zápasov vonku majú Spišiačky plný bodový zisk. (Autor: jope)
Sportnet|4. okt 2013 o 00:00

Zo Šamorína si doniesli cenné víťazstvo.

SP. NOVÁ VES. Tri majstrovské zápasy majú za sebou extraligové basketbalistky Spišskej Novej Vsi. Hráčky Ruconu po povinnej jazde v Košiciach s Cassoviou doma až prekvapujúco hladko podľahli Piešťanom 53:80. Pred ďalším zápasom v Šamoríne tak boli menšie obavy a strach o dobrý výsledok.

Repríza o bronz

Dievčatá zo Šamorína sa na východniarky dobre pripravili, ešte v čerstvej pamäti mali nevydarený súboj o bronz z minulej sezóny.

Po prvom polčase viedol Šamorín o bod 40:39. V závere tretej štvrtiny potiahla družstvo Sami Whitcombová, ktorá dvomi po sebe idúcimi trojkami nahlodala sebavedomie domácich a pred poslednou štvrtinou už Rucon viedol 63:53.

V záverečnej desaťminútovke si už Novovešťanky víťazstvo skúsene ustrážili a v repríze minuloročného súboja o bronz nakoniec zvíťazili 75:70.

„Po nevydarenom zápase s Piešťanmi bolo na dievčatách vidieť, že ich to mrzí a do Šamorína sme cestovali s jediným cieľom. Zámer sa nám vydaril, dievčatá podali zodpovedný výkon, dokázali sa pobiť so všetkými nástrahami. Zahrali tímovo, so srdcom a výsledkom toho je cenný skalp Šamorína. Videli sme dobrý basketbal a som rád, že s našou víťaznou koncovkou,“ vrátil sa k druhému víťaznému súboju na palubovke v Šamoríne generálny manažér Rucon Spišská Nová Ves Róbert Šimkulák.