Po veľkom derby sú Harichovčania stále bez víťazstva

Jedna strela za tri body. Veľká gólových príležitostí diváci v derby Harichovce – Smižany nevideli. Hosťom stačila jedna vydarená strela. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|7. okt 2013 o 00:00

Smižany najtesnejším výsledkom vybojovali tri body a sú v tabuľke druhé, kým ich súper stále posledný.

HARICHOVCE. Najväčšia pozornosť v šiestej lige skupina Podtatranská sa v nedeľu na futbalovom Spiši upriamila do Harichoviec. Stalo sa už tradíciou, že súboj domácich futbalistov so Smižanmi je vždy veľkým prestížnym derby.

Jesenná časť je v podaní Smižian výborná. To sa nedá povedať o Harichovčanoch, ktorí prežívajú najhoršiu jeseň a ešte ani raz sa neradovali z troch bodov za víťazstvo.

„Čo povedať k derby? Rozhodla jedna poriadna strela na našu bránu. Rovnako aj laxnosť posudzovania hlavného rozhodcu, kedy napríklad neposúdil likvidačný zákrok na nášho brankára. Tak ako hra Smižian nezodpovedala ich postaveniu tabuľky, tak ani naša hra nezodpovedá tomu nášmu postaveniu. Lenže Smižany sú druhé a my posledné. Verím, že sa to už raz prelomí, lebo toľko smoly už mať nemôžeme,“ sklamane zbilancoval súboj so Smižanmi tréner Harichoviec Jaroslav Hrušovský.

Stačil gól

Výborným výkonom na súperovej pôde prekvapili Smižany v Hrabušiciach, doma hrajú bez zaváhania a aj proti súperovi z Harichoviec sa väčšie šance dávali hosťom. Po výsledku 1:0 pre Smižany sú hostia maximálne spokojní, kým zverenci trénera Jaroslava Hrušovského opäť schádzali z ihriska so zvesenými hlavami.

„Vedeli sme, čo nás v tomto veľkom derby čaká. Domáci sa na nás dobre vyhecovali. Prvý polčas bol veľmi kúskovaný. Keď sa zo 45 minút hralo 30, tak to bolo veľa. Mali sme šance, ale mierili sme často mimo brány. Až v posledných sekundách prvého polčasu mi parádne sklepol centrovanú loptu Rišo Klubert a strelou spoza šestnástky sa mi podarilo streliť prvý, a ako sa neskôr ukázalo, aj rozhodujúci gól zápasu. V druhom polčase sme prevzali iniciatívu, začali hrať našu smižiansku kombinačnú hru. Domáci sa spoliehali na dlhé nakopávané lopty do šestnástky, s čím sme si dokázali poradiť a tesné víťazstvo udržať,“ povedal po stretnutí hrdina spišského derby, strelec gólu Smižian Matúš Klučár.