Piatok, 22. september, 2017 | Meniny má Móric

Šesťgóloví Olcnavčania

Po deviatom kole sa na čele tabuľky najvyššej oblastnej súťaže nič nezmenilo.

Štyri kolá bez bodového zisku. Po výbornom začiatku sezóny teraz Jamníčania ťahajú čiernu sériu. V Jaklovciach po výsledku 1:4 to bola štvrtá v rade.(Zdroj: jope)

SPIŠ. Líder SŠM Bystrany vysoko zdolal na svojom trávniku Gelnicu a drží si bodový odstup pred najväčším prekvapením jesene z Mníška nad Hnilcom. Bohatá gólová úroda bola aj v neďalekej Olcnave. Maximálne spokojní domáci fanúšikovia videli až deväť gólov, z toho šesť do siete rezervy Sp. Novej Vsi.

Olcnava – Sp. Nová Ves B 6:3 (2:1)

Góly: 3., 29. Dolnačko, 46. Gonda, 53. P. Rusnák, 65. Geletka, 90. V. Pollák – 82. a 83. Ruman, 30. Uhrín. Rozhodoval: Jochman. Divákov: 100.

V zápase výbornej úrovne domáci hráči sa proti kvalitnému súperovi, posilnenému o hráčov áčka a druholigového dorastu, konečne presadili aj strelecky. Už v 3. minúte otvoril skóre stretnutia M. Dolnačko a zápasu to iba pomohlo. Hostia hrali otvorenú hru, domáci za nimi v ničom nezaostávali a výsledkom bolo deväť gólov, ďalšie množstvo nevyužitých šancí. V 65. minúte domáci už vyhrávali 5:1, hostia v jednej minúte znížili dvoma gólmi Rumana na 5:3, no záverečné slovo v tomto zápase mal najmladší hráč na ihrisku Vladimír Pollák. Svojím premiérovým gólom za dospelých stanovil v posledných sekundách na konečných 6:3. Aj keď domáci nastúpili bez niekoľkých opôr, mladí hráči a starší „navrátilci“ ich dokonale nahradili.

Mníšek n/H – Kluknava 3:1 (2:0)

Góly: 37., 40. Matej Žiga, 79. Vartovník – 70. Harakaly. Rozhodoval: Jančár. Divákov: 100.

Po úvodnej oťukávačke prevzali iniciatívu domáci. Po polhodine hry presne namieril M. Žiga a na jeho strelu bol brankár hostí prikrátky. Podobne aj v 40. minúte brankár hostí vystihol strelu Žigu z pokutového kopu, ale lopta nakoniec skončila v sieti. Po zmene strán v 70. minúte zápas začal gradovať, Harakalyho gól hostí povzbudil, ale o deväť minút domáci Vartovník rozhodol o tom, že tri body ostanú doma. Záver stretnutia sa už dohrával v pokojnej atmosfére.

MNÍŠEK n/H: Lorinc – Palaščák, O. Plachetka, Gajdoš – F. Plachetka, Moskal, Žiga, M. Štark, Kujnisch – Vartovník, L. Štark, striedali: Muller, Gollner.

KLUKNAVA: Stanislav – Sokolský, Maras, Stajsko – Baláži, Gožo, Zahuranec, Harakaly, Pribičko – Lisý, Ziolkovský, striedal: M. Lisý.

Richnava – Markušovce 3:1 (2:1)

Góly: 8., 10. Bandžuch, 84. Dzimko – 37. Hlucháň. Rozhodoval: Jasečko. Divákov: 150.

Proti sebe nastúpili dve mužstvá, ktoré mali zlý úvod sezóny, ale v ostatných zápasoch sa veľmi zlepšili. Strelecké kopačky z Jamníka si opäť obul kanonier Bandžuch a jeho zásluhou po desiatich minútach domáci viedli o dva góly. Po polhodine hry Hlucháň prebral Richnavu, ktorá sa s dvojgólovým vedením rýchlo uspokojila. Ambiciózni hostia do poslednej minúty bojovali aspoň o remízu, ale ich nádeje pochoval šesť minút pred koncom Dzimko.

RICHNAVA: Lipták – Čurilla, Hudák, Horváth – Zahuranec, Tulej, Bandžuch, Labanc, Kurila – Dolnačko, Dzimko, striedali: Garčár, Dolnačko, Kolčár.

MARKUŠOVCE: Čuchran – Slovik, Sakmár, Olekšák – Šteiner, Jarab, Čuchran, Šteiner, Holub – Hlucháň ml., Kozák, striedal: Michal Kozák ml.

Jaklovce – Jamník 4:1 (1:1)

Góly: 17., 81. Daniel Humeňanský, 65. Papcun, 76. Mitrík – 12. Ľ. Farkašovský. Rozhodoval: Žiga. Divákov: 100.

Do 17. minúty videli diváci dva pokutové kopy. Najprv z bieleho bodu sa nemýlil kapitán hostí Ľ. Farkašovský a o päť minút Daniel Humeňanský vyrovnal. Po zmene strán bola réžia zápasu na domácej strane. Svoju prevahu domáci pretavili aj do gólovej podoby a zaslúžene zvíťazili 4:1.

JAKLOVCE: Jakubišin – Kočiš, Mitrík, Papcun – Kulín, Bikár, Hrobko, Dominik Humeňanský, Daniel Humeňanský – Pribičko, Mastiš, striedali: Ščuka, Kipikaša.

JAMNÍK: Krajňák – Grzyb, Čuj, Kusý – Jakuba, Ľ. Farkašovský, Faith, Baláž, Jurjak – Potempa, Farkašovský, striedali: Figmik.

SŠM Bystrany – Gelnica 6:3 (4:1)

Góly: 7., 33. Ján Suchý, 26., 45. Kekeľ, 52. Jozef Suchý, 54. Lipovský – 15., 83., 89. Garčár. Rozhodoval: Rusnák. Divákov: 100.

Od prvej minúty to bol veľmi dobrý zápas. Skóre otvoril Suchý Ján, keď jeho nečakanú tečovanú strelu nedokázal brankár zachytiť 1:0. Už o niekoľko minút bolo vyrovnané, hostia sa prekombinovali až do šestnástky, tam sa lopta dostala až k Garčarovi a ten tvrdou strelou prestrelil domáceho brankára 1:1. Tento gól pomohol viac domácim. Zvýšili aktivitu, pohyb, vytvárali si šance a jednu z nich po peknej akcii zakončil gólom Kekeľ 2:1. V týchto chvíľach boli domáci jasne lepší. V 33. min. sa k slovu dostal Ján Suchý, keď krížnou strelou prekvapil brankára 3:1. V poslednej minúte prvého polčasu sa domáci ešte raz radovali, autorom golu bol Kekeľ, keď odrazenú loptu zachytil a z bránkovej čiary zasunul do bránky 4:1. Druhý polčas bol podobný tomu prvému. Hostia aj za nepriaznivého stavu ďalej pokračovali v kombinačnej otvorenej hre. No priebeh hry mali vo svojich rukách stále domáci. V 52. min. prišla najkrajšia individuálna akcia. Pred šestnástkou si prebral prihrávku Jozef Suchý, pohral sa s celou obranou na čele s brankárom a zasunul do prázdnej bránky. Už o dve minúty to bolo 6:2 po rýchlej akcii domácich, na konci ktorej bol Lipovský. Po tomto góle sa hral ešte otvorenejší futbal na obidvoch stranách. Bolo to už len o útočení a tlaku na obrany. V tomto otvorenom boji boli efektívnejší hostia, keď najprv v 83. min. a potom ešte v 89. min. uzatvoril svoj hetrik Garčar a upravil tak na konečných 6:3.

SŠM BYSTRANY: Klešč – Timčík, Pavlík, Pavol – Jochman, Šefčík, Brajerčík, Smik, Ján Suchý – Jozef Suchý, Kekeľ, striedali: Lipovský, Suranovský, Maťašovský.

GELNICA: Hofman – Tomaško, Sviečka, Tokarčík – Garčár, Kisel, Petko, Petrík, Švarc – Pillár, Dudy, striedali: Hrobko, Keruľ.

Slovinky – Chrasť n/H 0:0

Prakovce – Odorín 4:0 (1:0)

Góly: 21. Mihalik, 53. Gotsch, 60. Kuchár, 85. Regec. Rozhodoval: Pecha. Divákov: 100.

Prakovčania sú na svojom trávniku veľmi silní. Odorínčania im prvý polčas vzdorovali a do listiny strelcov sa zapísal len Mihálik. Po zmene strán Odorínčania nastrelili žrď a možno to bolo impulzom pre domácich, aby prepli na vyššie obrátky a postupne gólový účet po presných zásahoch Gotscha, Kuchára a Regeca narastal.

PRAKOVCE: Csiszár – Šimko, Mihálik, M. Mihálik – Vojtko, Regec, Kuchár, Komara, Gotsch – Demčák, Regec, striedali: Grega, Stoklas, Paučo.

ODORÍN: Duľa – Majko, Fabian, Stanko – Kavulič, Stoličný, Hudzik, Topoli, Cabala – Staroň, Bosák, striedal: Mišaga.

14. Slovinky 9 1 4 4 5:19 7

Program 10. kola: Markušovce – Kluknava 10.30. Gelnica – Slovinky 10.30. Odorín – Mníšek n/H. SNV B – Prakovce. Chrasť n/H – Olcnava. Jamník – Bystrany. Richnava – Jaklovce.

II. trieda

Rómske derby lepšie zvládol Spartak

SPIŠ. Druhá najvyššia súťaž mala na programe zaujímavé deviate kolo, v ktorom padalo veľa gólov.

Výsledky, 8. liga, dospelí – 9. kolo: Spartak Bystrany – FC Richnava 7:2. Rudňany B mali voľno. V. Folkmar – Spišský Hrušov 6:1. Letanovce – Iliašovce 0:1. Spišské Tomášovce – Hnilčík 2:2.

9.FC Richnava 8 0 1 7 6:35 1

Program 10. kola: Letanovce – Sp. Hrušov 10.30, FC Richnava má voľno. Spartak Bystrany – Hnilčík. Sp. Tomášovce – Iliašovce. V. Folkmar B – Rudňany B.

Mládežnícke súťaže

Dorast U19 – 1, 9. kolo
V. Folkmar – Helcmanovce 8:1. Chrasť n/H – Margecany 2:0. Markušovce – Jamník 7:3. Hrabušice – Teplička 8:0. Nálepkovo – Slovinky 4:1.

Dorast U19 – 2, 9. kolo
Olcnava – Iliašovce 2:0. Sp. Hrušov – Jaklovce 5:0. SŠM Bystrany mali voľno. Letanovce – Maria Huta 8:2.

Žiaci U15 – A
Sp. Vlachy – Letanovce 3:0 kontumačne hostia nepricestovali. Rudňany – Harichovce 2:1. Hrabušice – Jamník 10:1. Sp. Hrušov – Odorín 12:0. Slovinky – Markušovce 2:2. Olcnava – Teplička 2:1.

Žiaci U15 – A, 9. kolo
Jaklovce – Gelnica 0:1. Mníšek n/H – Gelnica 6:0. Kluknava – V. Folkmar 3:0. Helcmanovce – Margecany 0:0. Prakovce – Nálepkovo 3:0.

V pešej zóne im povolili štyri autá. Dorazilo ich trinásť

Z Hlavnej si organizátor promo večierka urobil parkovisko vozidiel Renaultu a Tempusu.

Do parku na Aničke autá nesmú. Ale rely tam bude

Preteky v rekreačnej zóne vyvolávajú otázky. Magistrát: Majú všetky povolenia.

Ohlásil bombu na súde, ten ho vzal do väzby

Starší Košičan sa v pondelok postaral o 20. evakuáciu budovy košických súdov.

Ťahanovčania, pozor. Prišli svine z Družstevnej

Starosta: Je ich priveľa, ľudia sa boja.

Galkova kauza odpočúvania sa vlečie už šesť rokov, zatiaľ bez výsledku

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016.