Piatok, 19. január, 2018 | Meniny má Drahomíra, Mário

Neuveriteľný záver zápasu v Maria Hute

Štrnásť minút pred koncom viedol Poprad B v Maria Hute 4:1, ale nakoniec odchádzal domov bez jediného bodu.

Také niečo ešte nezažil. Ľuboš Marcinko robí pri futbale desiatky rokov, ale aby jeho mužstvo otočilo stav z 1:4 na 5:4 zažil prvýkrát.(Zdroj: jope)

MÁRIA HUTA. Futbal prináša aj kuriózne a niekedy až ťažko uveriteľné situácie. Medzi takéto kuriozity sa v tejto sezóne zapíše majstrovský zápas deviateho kola 6. ligy Podtatranskej, v ktorom Maria Huta hostila rezervu Popradu.

Štyri góly za trinásť minút

Stovka sklamaných divákov sa už poberala domov. Popradčania jasne viedli 4:1 a nebolo o čo hrať.

„Robím pri futbale 32 rokov, ale niečo podobné som nezažil. Aj pre mňa osobne to bol šok. V 76. minúte prehrávali 1:4 a potom to prišlo. Centrovaná lopta do šestnástky ruka hosťujúceho hráča a na pokyn asistenta rozhodcu sme kopali penaltu. Matúš Hudák ju premenil a bolo 2:4 z nášho pohľadu. V 84. minúte umiestnenou strelou spoza šestnástky Humeňanský znížil na rozdiel gólu. O tri minúty trma–vrma pred bránkou a lopta ledva doskackala za bránkovú čiaru – 4:4. Šokujúci výsledok bol dokonaný v 89. minúte. Obranca Popradu v snahe odkopnúť loptu trafil presne „vyvoleného“ Nora Tokára a ten poľahky spečatil naše víťazstvo. Ako som už spomínal, za celé desiatky rokov som niečo podobné pri futbale ešte nezažil,“ opísal nezabudnuteľný záver zápasu predseda AŠK Maria Huta Ľuboš Marcinko.

Hostia zdreveneli

Samozrejme, že po takomto hektickom závere a víťazstve AŠK Maria Huty 5:4 prišli pochybnosti, či bolo všetko s „kostolným poriadkom“.

„Popradčania boli technicky lepším mužstvom. Ujali sa vedenia parádnym gólom z priameho kopu do šibenice. Po polčase 0:1 sme sa snažili vyvinúť veľký tlak, no rýchle protiútoky hostí boli zdrvujúce a po nich dávali jeden gól za druhým. Za stavu 1:4 a po zbytočnej penalte z ich strany akoby sa Popradčania zľakli víťazstva a obrazne povedané 'zdreveneli'. Isto aj oni ešte niečo podobné pri futbale nezažili. Úvahy o tom, že sme niečo robili so zápasom, resp. rozhodcami, sú úplne bezpredmetné. Popradčania už mali takmer isté víťazstvo, my sme sa pomaly začali zmierovať s prehrou. Ale ako sa hovorí a furt to platí – futbal nemá logiku,“ skonštatoval Ľ. Marcinko.