Štvrtok, 19. júl, 2018 | Meniny má Dušana

Lídrovi vzdorovali len do prestávky

V 12. kole V. futbalovej ligy Sever zavítal do Starej Ľubovne líder súťaže, ambiciózny celok Pušoviec.

Ten zatiaľ kráča súťažou neohrozene. Svoju kvalitu potvrdil aj vo vzájomnom meraní síl.

STARÁ ĽUBOVŇA. Stretnutie pritom odštartovalo šokujúco a pre domácich mimoriadne pozitívne.

Neuplynulo ani 120 sekúnd od otvorenia hry a Stará Ľubovňa už viedla. Hneď jej prvú akciu v zápase pretavil na gól Selep.

Hostia v prvom dejstve príliš neoslnili, s ich profesorským prejavom si poradila domáca obrana a s náznakmi šancí spoľahlivý Bičuš za ňou.

Hostitelia sa po úvodnom góle stiahli do pozornej defenzívnej ulity, z ktorej sa snažili vyrážať do brejkov. V 28. min. prinútil gólmana hostí k zákroku peknou ďalekonosnou strelou Mušinský.

Vzápätí sa za nakopnutou loptou poza pušovskú obranu hnal Selep, súperov obranca ho potiahol za dres, rozhodcova píšťalka ostala nemá.

Pokusy hostí zo záveru polčasu úspešné neboli, a preto oba tímy šli do kabín za prekvapujúceho stavu.

Staroľubovnianci mohli mať rozprávkový štart aj do druhej štyridsaťpäťminútovky. Už po troch minútach prešprintoval Štefánik svojho strážcu, namiesto strely však volil nepresnú prihrávku.

A tak prišiel trest. Pušovciam stačilo päť minút, aby zásluhou presných striel Adama a najlepšieho kanoniera súťaže L. Eliáša otočili skóre.

Skúsenému celku hostí takýto vývoj duelu ešte viac posilnil sebavedomie a na trávniku bol dominantným družstvom.

Napriek tomu mohol inkasovať, Selep sa výborne predral do šestnástky, naservíroval loptu ako na podnose Ľ. Mariančíkovi, ktorý z pár krokov trestuhodne prestrelil.

Táto situácia sa napokon ukázala ako kľúčová. Osem minút pred koncom zápasu totižto poistil vedenie hostí striedajúci M. Surgent a definitívne tým otupil akúkoľvek snahu domácich futbalistov o bodový zisk v súboji s veľkým favoritom.

Povedal po zápase

Marek Selep (strelec gólu domácich): „Gól hneď v úvode nám pomohol, ťažili sme z toho prakticky celý prvý polčas. Nezvládli sme však úvod do toho druhého a dvakrát v ňom inkasovali. Škoda následne tej nevyužitej šance, mohli sme vyrovnať na 2:2 a zápas by sa možno opäť naklonil v náš prospech. Nestalo sa tak, naopak, po treťom góle súpera sa už prakticky len dohrávalo. Pri mojom góle som nečakal prihrávku spoluhráča, po tom, čo sa lopta ku mne dostala, som sa snažil s ňou rýchlo otočiť a vystreliť k vzdialenejšej žrdi, čo mi aj vyšlo. Stratené body v domácom prostredí sa vynasnažíme získať na súperovej pôde.“

Fakty zo zápasu

Stará Ľubovňa – Pušovce 1:3 (1:0)

Góly: 2. Selep - 52. J. Adam, 56. L. Eliáš, 84. M. Surgent . ŽK: 84. Jur. Kosturko, 85. Joz. Kosturko, 90. Selep – 67. Djokič, 69. Mihajlovič, rozhodoval Slebodník, 200 divákov. MFK: Bičuš – R. Nemergut, Vandžura, J. Pavlišin, Jur. Kosturko – Pristaš, Joz. Kosturko, Ľ. Mariančík – Štefánik (60. Sikorjak), Mušinský (81. Demčák), Selep.