Domáci bojovali, ale líder sa presadil

Snažili sa. Domáci však na lídra nemali.
Snažili sa. Domáci však na lídra nemali. (Autor: ŠK Nová Ľubovňa)
Sportnet|15. okt 2013 o 00:00

Šiestoligové stretnutie futbalistov Novej Ľubovne s vedúcim mužstvom tabuľky zo Záhradného sa začalo prekvapujúco vyrovnane.

NOVÁ ĽUBOVŇA. Šiestoligové stretnutie futbalistov Novej Ľubovne s vedúcim mužstvom tabuľky zo Záhradného sa začalo za krásneho jesenného počasia prekvapujúco vyrovnane.

Tento stav trval až do 18. minúty, keď po nariadenom priamom kope si na zadnú žrď nabehol P. Virostko, ale hlavou vysoko prestrelil hosťujúcu bránu.

Táto nepremenená šanca sa vypomstila hneď v 21. minúte, keď po prvej strele hosťujúceho celku medzi tri žrde dobre zasiahol brankár Ľ. Sopko, ale na dorážku už bol prikrátky.

Domáci sa ešte poriadne nestihli spmätať z gólu, keď nechytateľnou strelou „do šibenice“ hostia upravili na 0:2. V 43. minúte upravilo Záhradné na polčasových 0:3.

V druhom dejstve sa hostia už nehrnuli veľmi dopredu. V 55. minúte bol v prospech Novej Ľubovne odpískaný pokutový kop, ktorý premenil M. Boďo. Radosť však netrvala dlho, keď ihneď po rozohratí súper pohodlne zvýšil na 1:4. Po tomto momente sa už nič podstatné neudialo.

Napriek jasnej prehre to na ihrisku tak hrozivo nevyzeralo. Ak by hráči N. Ľubovne takýto bojovný výkon podali pred týždňom vo Veľkom Šariši, tak určite by tam neodchádzali ako porazení...

N. Ľubovňa – Záhradné 1:4 (0:3). Góly: 55. Boďo (11 m) – 21. Jačišin, 24. Krajňák, 43. Grešák, 56. Fedor. ŽK: Folvarčík, Konkoľ – Krajňák.

N. ĽUBOVŇA: Sopko (70. Pajunk) – Rusiňák, Veselovský, Knapik (57. Kontra), Boďo, Folvarčík, Sivulka, Konkoľ, Foľvarský, Dziak (70. Pavelčík), Virostko.