Sobota, 18. november, 2017 | Meniny má Eugen

Na domácom ihrisku zvíťazili len dvaja

Desiate kolo 7. ligy bolo pohromou pre domáce mužstvá. Víťazné série Markušoviec a Richnavy pokračujú ďalej.

Doma vyšli naprázdno. V rušnom stretnutí Odorínčania hostili Mníšek nad Hnilcom a ten znova výsledkom 3:0 potvrdil, že patrí medzi najväčšie prekvapenia celej jesennej časti.(Zdroj: Jozef Petruška)

SPIŠ. Len dve mužstvá, Richnava a Markušovce dokázali v desiatom kole najvyššej oblastnej súťaže bodovať doma naplno. Ináč to bolo kolo hostí. Prekvapením sú vysoké prehry Jamníka a Odorína na svojich ihriskách.

Markušovce – Kluknava 1:0 (1:0)

Gól: 18. Geletka. Rozhodoval: Šoltés. Divákov: 100.

Markušovská spanilá jazda pokračuje ďalej. Keď v 18. minúte Geletka presne namieril, zdalo sa, že zápas dostane ešte väčší náboj. Obe mužstvá na to mali dosť príležitostí, ale domáci si ďalšie tri nesmierne cenné body ubránili a z dna tabuľky sa prepracovali na ôsmu priečku.

MARKUŠOVCE: Čuchran – Sakmár, Olekšák, Šteiner – Jarab, Čuchran, Hlucháň, Kozák – Geletka, Kozár, striedal: Marcinčák.

KLUKNAVA: Stanislav – Sokolský, Stajsko, Baláži – Gožo, Harakaly, Lisý, Richnavský, Hopej – Nehyla, Voda, striedali: Hadry, Šidlovský, Hadry st.

Gelnica – Slovinky 1:1 (0:0)

Góly: 88. Sviečka – 58. Novotný. Rozhodoval: Jochman. Divákov: 80.

Posledný tím tabuľky nemal v metropole hnileckého regiónu čo stratiť. V prvej časti hry diváci gól nevideli, hoci hlavne domáci mali k tomu dosť možností. V 58. minúte presne zakončil Novotný a domáci mali čo robiť, aby uhrali aspoň bod. Dve minúty pred koncom ratoval bod zo štandardnej situácie Sviečka.

GELNICA: Hofman – Tomaško, Hrobko, Petrík – Garčár, Kisel, Hennel, Kontroš, Švarc – Tokarčík, Dudy, striedal: Sviečka.

SLOVINKY: Urban – Thur, Štec, Kaščák – Baran, N. Kaščák, Vojtek, Hudec, Fryc – Novotný, Marschall, striedali: Vojtek, Horváth, P. Štec.

Odorín – Mníšek n/H 0:3 (0:2)

Góly: 6. Matej Žiga, 17. L. Štark, 88. Kujnisch. Rozhodoval: Rusnák. Divákov: 100.

Najväčšie prekvapenie jesennej časti opäť šokovalo. V Odoríne bolo v nedeľu výborné počasie a ešte lepšie pripravené ihrisko. Už v 6. minúte zahrávali hostia rohový kop a pohotový Matej Žiga po odrazenej lopte prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Hneď na to mali presne rovnakú situáciu domáci, ale útočník Odorína z piatich metrov poslal loptu až do susednej dediny. Hostia sa snažili o rýchle protiútoky a po jednom z nich v 27. minúte nariadil rozhodca pokutový kop, na pokyn asistenta bol zrušený, lebo mu predchádzal ofsajd. Hneď splanuli vášne a emócie. Tie sa cez prestávku upokojili a druhý polčas sa hral v pokojnej atmosfére. Tri body pre Mníšek poistil v závere Kujnisch.

ODORÍN: Duľa – Čuj, Fabian, Baluch – Kavulič, Stoličný, Stanko, Topoli, Kašický – Staroň, Cabala, striedali: Bosák, Hudzik.

MNÍŠEK n/H: Lorinc – Muller, Plachetka, Moskál – F. Plachetka, S. Moskal, Žiga, M. Štark, Kujnisch – Vartovník, L. Štark, striedal: Oller.

Spišská Nová Ves B – Prakovce 1:3

Chrasť n/H – Olcnava 1:1 (0:0)

Góly: 70. Turčanik – 47. Šlosár. Rozhodoval: Šoltés. Divákov: 100.

Jesenné trápenia Olcnavčanov so skladaním zostavy pokračovalo aj v tomto súboji. Navyše o 10.30 hod. im hrali dorastenci „rušný“ majstrovský zápas v Mária Hute a tak v pozliepanej zostave odohrali vonku priemerný zápas. Na prekvapenie po bezgólovom prvom polčase hostia zásluhou Šlosára viedli. Turčnik stihol vyrovnať a tak, aký bol priebeh, taký bol aj výsledok. Čo je však najväčším pozitívom tohto stretnutia, po jeho skončení si funkcionári oboch klubov vzájomne pripili a rozlúčili. Skončila tak dlhoročná „studená vojna“ týchto dvoch klubov.

CHRASŤ n/H: Jančár – Filip, Franko, Vojtila – Turčanik, Dirda, Franko, Kuchár, Augustin – Baluch, T. Augustin, striedali: Dirda, Fabini.

OLCNAVA: Pollák – Košík, Fifík, Pollák – Geletka, Rusnák, Meelga, M. Rusnák – Gonda, Pastucha, striedali: Vavrek, Bežila.

Jamník – Bystrany 2:4

Richnava – Jaklovce 6:1 (3:1)

Góly: 5., 56., 79. Bandžuch, 7. a 58. Tulej, 33. Labanc – 23. Papcun. Rozhodoval: Legát. Divákov: 100.

Začína sa prejavovať rukopis nového trénera. Je to už tretie víťazstvo Richnavčanov v rade. Hoci výsledok hovorí za všetko, do stavu 2:1 bolo všetko vyrovnané. Až po zmene strán domáci odštartovali svoj gólostroj naplno.

14.Slovinky 10 1 5 4 6:20 8

Program 11. kola: Bystrany – Richnava 10.30. Slovinky – Jamník 10.30. Jaklovce – Markušovce. Olcnava – Gelnica. Prakovce – Chrasť n/H. Mníšek n/H – SNV B. Kluknava – Odorín.

8. liga

Vysokým víťazstvom nad rezervou Rudnian si Folkmarčania udržali prvú priečku, navyše už majú sľubný šesťbodový náskok. Strelecké hody boli aj v Letanovciach, kde diváci videli až desať gólov. Na prekvapenie, až osem padlo do domácej siete.

Výsledky, 8. liga, dospelí – 10. kolo: Letanovce – Sp. Hrušov 2:8. Spartak Bystrany – Hnilčík 2:1. Spišské Tomášovce – Iliašovce 2:1. V. Folkmar B – Rudňany B 6:0.

9.FC Richnava 9 0 1 8 8:42 1

Program 11. kola: Rudňany B – Letanovce, Hnilčík – FC Richnava, V. Folkmar B má voľno. Sp. Hrušov – Sp. Tomášovce. Iliašovce – Spartak Bystrany.