Streda, 22. november, 2017 | Meniny má Cecília

Moldava po obrátke šokovala Popradčanov

Doslova šok pripravili futbalistom Popradu a ich fanúšikom v Spišskej Belej hráči z Moldavy nad Bodvou.

Hoci po prvom polčase prehrávali hostia 0:1, po obrátke nasúkali svojmu súperovi štyri góly a pripravili mu nečakaný debakel. Domáci ho už len čiastočne skorigovali presným zásahom Miroslava Monku na konečných 2:4.

SPIŠSKÁ BELÁ. V prvom polčase sa hra vyvíjala tak, ako si to domáci predstavovali. Už v 9. minúte išli Popradčania do vedenia, keď sa po rohovom kope presadil Adrián Tropp.

Po zmene strán však bolo zrazu všetko inak. V 58. minúte sa z priameho kopu parádne trafil Tomáš Labun a o päť minút neskôr už hostia viedli, keď skórovali tiež po rohovom kope.

V záverečných dvadsiatich minútach udreli Moldavčania ešte dvakrát, pričom na 4:1 zvyšovali po vlastnom góle Mariána Ferenca. V 86. minúte sa z priameho kopu od žrde trafil Monka, ktorý uzavrel skóre.

„Diváci videli gólové hody, nás víťazstvo, samozrejme, teší. V prvom polčase som bol naštvaný z toho, že hoci sme hráčov pred zápasom upozorňovali na štandardné situácie domácich, hneď z prvého rohového kopu sme inkasovali. Gól nás ale nevykoľajil a hoci sme do druhého polčasu išli s jednogólovým mankom, už v prvom polčase sme boli domácim minimálne vyrovnaným súperom, hoci sme hrali proti silnému vetru. Cez prestávku sme si vytkli chyby, ktoré sa vyskytli v prvom polčase. Padli aj trošku tvrdšie slová. Bol som však presvedčený o tom, že v druhom polčase aj za podpory silného vetra dokážeme streliť nejaký gól. To, že budú až štyri, tomu som príliš neveril. Hlavne ten vyrovnávajúci bol ukážkový. Labun to perfektne trafil. Už bolo načase, mal už dlhšie gólové suchoty. Pretrhol to dvoma gólmi, ktoré sú pre nás veľmi cenné,“ konštatoval po stretnutí tréner Moldavy nad Bodvou Martin Urban.

Po obrátke začali robiť individuálne chyby

Asistent domáceho trénera Juraj Kšenzakovič st. už toľko dôvodov k spokojnosti nemal.

„Videli sme zápas dvoch rozdielnych polčasov. V tom prvom sme súperovi, ktorý nie je iba náhodou prvý v tabuľke, prakticky nič nedovolili. Hrali sme to, čo sme si v kabíne povedali. Aj v druhom polčase sme dodržiavali taktické veci, až nato, že sme začali robiť individuálne chyby. Prakticky po každej z nich sme inkasovali gól. Súper sa nedostal do vyloženej gólovej šance. Góly sme inkasovali z priameho kopu, rohového kopu, po neodkopnutej lopte a štvrtý sme si prakticky dali sami. Mužstvo bojovalo, nedá sa mu vytknúť ani prístup, no hrali sme so súperom, ktorý potrestal každú našu chybu,“ povedal Juraj Kšenzakovič.