Na Spiši prekvapili domáce prehry lídrov

Dokonalý obrat v Prakovciach. Chrasťania viedli v Prakovciach 2:0, ale gólom v nadstavenom čase Prakovčania dokázali strhnuť víťazstvo na svoju stranu. (Autor: jope)
Sportnet|22. okt 2013 o 00:00

Najvyššia oblastná súťaž mala na programe jedenáste dejstvo.

SPIŠ. Veľkým prekvapením sú domáce prehry o gól lídra z Bystrian a druhého Mníška nad Hnilcom.

SŠM Bystrany – Richnava 1:2 (0:1)
Góly: 90. Šefčík – 39. Fábry, 83. Bandžuch. Rozhodoval: Labaš. Divákov: 150.
Dopoludňajšie stretnutie sa nieslo v bojovnom duchu. Domáci vo svojej tradičnej kombinačnej hre prevyšovali súpera, vytvárali si šance, no hostia na čele z ich najlepším hráčom, Liptákom v bránke veľmi dobre odolávali. Bolo vidno, že sa na domácich kvalitne pripravili. Útočné ťaženia domácich, jednoducho odkopávali na svojich rýchlych útočníkov, ktorí potom zamestnávali domácu obranu. V najlepšej šanci domácich v prvom polčase Suchý Joz. sám pred brankárom obstreľoval, no ten vytiahol jeden z množstva výborných zákrokov a zabránil gólu. Domáci ďalej búšili do súpera, no gól im nebol súdený. A tak udrelo na opačnej strane. Po slabom pokrytí hosťujúcich hráčov prišiel pekný center na ktorý si nabehol Fábry a hlavičkou otvoril skóre zápasu 0:1. V druhom polčase sa čakalo od domácich že ešte viac zatlačia na súpera. No hostia stále veľmi dobre bránili, aj keď to bolo niekedy so všetkými hráčmi. Čas rýchlo ubiehal ale domáci nie a nie premeniť niektorú z šancí. Hru ešte viac otvorili, útočili s väčším počtom hráčov, čím riskovali že do otvorenej obrany si budú nabehovať niektorí hráči hostí. A po jednej z nich sa v 83. min. dostal k lopte Bandžuch obhodil si vybiehajúceho brankára a zvýšil na 2:0 pre Richnavu. To už bola na ihrisku dosť dlho veľká nervozita, na ktorej vinu nenesú len hráči!! V 90 min. po faule v šestnástke domáci Šefčík z pokutového kopu upravil na konečných 1:2. SŠM BYSTRANY: Klešč – Timčík, Pavlík, Pavol – Jochman, Lipovský, Šefčík, Smik, Ján Suchý – Jozef Suchý, Suranovský. RICHNAVA: Lipták – Garčár, Dzimko, Labanc – Papcun, Roman, Hudák, Fábry, Tulej – Bandžuch, Kurilla, striedali: Dolnačko, Zahuranec, Kolčár.

Slovinky – Jamník 3:5 (1:3)
Góly: 18. Horváth, 78. Vojtek, 82. Novotný – 28. a 68. Jakub Čuj, 26. Kočiš, 38. Potempa, 64. Podgurný. Rozhodoval: Novotný. Divákov: 200.
Hlavný rozhodca stretnutia Novotný úvodným hvizdom otvoril začiatok stretnutia takmer na sekundu presne. Počas prvých minút sa obidva celky len ako keby zoznamovali so svojim súperom. Od začiatku sa však hral útočný futbal, či už z jednej alebo z druhej strany. Prví udreli domáci prostredníctvom Horvátha. Hostia na svoju odpoveď nenechali dlho čakať, keď sa presnou strelou do šibenice v 26. min. presadil Kočiš R. V 28. min. nám hostia pomocou Čuja vymietli znovu šibenicu, tentokrát z druhej strany. Boli to ukážkové góly, ktoré nevidno ani v najvyššej súťaži. O desať minút neskôr hostia zopakovali znovu presnú strelu, ktorú brankár pokryl ale na dorážku Potempu už nemal žiadnu možnosť.
V druhom polčase udreli hostia ešte dvakrát v rozpätí štyroch minút a bolo 1:5. Presadil sa Podgurný a Čuj. Domáci dokázali Vojtekom M. a Novotným stav stretnutia skorigovať na konečných 3:5. Hostia si zaslúžene domov odniesli tri body. SLOVINKY: Urban – Thur, Kaščák, Baran – Vojtek, Hudec, Fryc, Novotný, Kaščák – Marschall, Horváth, striedali: Vojtek, Štec, Petruš. JAMNÍK: Krajňák – Farkašovský, Kusý, Čuj – Jakuba, Farkašovský, Podgurný, Baláž, Kočiš – Potempa, I. Farkašovský, striedali: Faith, Lipták.

Jaklovce – Markušovce 5:0 (2:0)
Góly: 44., 77. a 83. Dominik Humeňanský, 24. a 59. Papcun. Rozhodoval: Rusnák. Divákov: 100.
Hostia po výborných výsledkoch si „zobrali“ voľno, čo pohotoví Jaklovčania využili. Strelecky sa hetrikom zaskvel Humeňanský, ktorému dvakrát sekundoval Papcun.
JAKLOVCE: Jakubišin – Kočiš, Mitrík, Papcun – Kulín, Bikár, Hrobko, Humeňanský, Ščuka – Kipikaša, Mertoš, striedali: Mastiš, Papcun. MARKUŠOVCE: Marcinčák – Sakmár, Jánošík, Šteiner – Čuchran, Šteiner, Hlucháň, Jarab, Kozák – Hlucháň, Geletka.

Olcnava – Gelnica 3:4 (0:2)
Góly: 81. a 90. M. Dolnačko, 60. Geletka – 16. Petko, 27. Dudy, 52. Hennel, 70. Tokarčík. Rozhodoval: Čuj. Divákov: 150.
Futbal nemá logiku! Toto opakovali Olcnavčania po zápase do nekonečna. Gelničania boli poriadne päťkrát pri domácej bráne, z toho štyrikrát skórovali, keď využili domáce chyby. Pozitívom pre Olcnavčanov bolo, že do zostavy sa vrátili po zraneniach Kaščák s Olejníkom.
OLCNAVA: D. Pollák – Košík, Petrov, Šlosár – P. Pollák, Geletka, Rusnák, Dolnačko, Rusnák – Melega, Kaščák, striedali: V. Pollák, Olejník, Pastucha. GELNICA: Hofman – Tomaško, Švarc, Sviečka – Garčar, Kontroš, Petrík, Petko, Hrobko – Tokarčík, Dudy, striedal: Hennel.

Prakovce – Chrasť n/H 3:2 (1:2)
Góly: 41. Gmiter, 62. Grega, 90. Kuchár – 11. Filip, 30. Kováč. Rozhodoval: Legát. Divákov: 100.
Futbal nemá logiku! Po polhodine hry viedli Chrasťania o dva góly, mali hru v rukách. Po jednom z mála protiútokov Prakovčania Gmiterom na polčas znížili. V 60. minúte Dirda išiel sám na bránu, no z tutovky trafil len bočnú sieť. O dve minúty prišiel trest Gregom. Hostia sa uspokojili aj s bodom a už sa čakalo na posledný hvizd hlavného rozhodcu. Z poslednej útočnej akcie v posledných sekundách Prakovčania vyťažili víťazný gól. PRAKOVCE. Csiszár – Mihalik, Regec, Kuchár – Slovinský, Gmiter, Demčák, Regec, Gotsch – Grega, Mihalik, striedali: Stoklas, Komara, Vojtko. CHRASŤ n/H: Jančár – Filip, Franko, Vojtila – Turčanik, Dirda, Kuchár, Augustin, Baluch – Dirda, Kováč, striedal: Augustin. Petruško.

Mníšek n/H – SNV B 0:1 (0:1)
Gól: 22. Biacovský. Rozhodoval: Bobko. Divákov: 150.
Úvod bol ako na hojdačke, akcie sa striedali na oboch stranách. Hostia hrali dobrý technický futbal. Mníšek nevyužil šance a tak v 22. minúte po chybe v obrane z piatich metrov doťukol loptu do siete Biacovský. V druhom polčase už to bola hra domácich útočníkov so skvelým brankárom hostí Uhrinovským. Jeho zázračným zákrokom môžu hostia ďakovať za tri body.
MNÍŠEK n/H: Lorinc – Muller, O. Plachetka, Moskal – F. Plachetka, O. Plachetka, Žiga, M. Štark, Kujnisch – Vartovník, L. Štark. SNV B: Uhrinovský – Polonyi, Širila, Šimonič – Biacovský, Tomaščík, Macala, Jurčo, Antal – Gibala, Oreško, striedal: Ondra.

Kluknava – Odorín 3:2 (2:1).
Góly: 26., 80. Harakaly – 37. Fabíni – 42. Stanko, 85. Maľák. Rozhodoval: Pecha. Divákov: 150.
KLUKNAVA: Stanislav – Sokolský, Hoppej, Stajsko – Baláži, Voda, Nehyla, Harakaly, Richnavský – Lisý, Fabini, striedali: Richnavský, Pribičko. ODORÍN: Duľa – Bosák, Fabian, Majko – Kavulič, Čuj, Hudzik, Topoli, Mišaga – Čuchran, Stanko, striedal: Maľák.