Kežmarčanky sú s výsledkom spokojné

Úspešný dvojblok. Kežmarok zdolal COP Nitra jasne 3:0.
Úspešný dvojblok. Kežmarok zdolal COP Nitra jasne 3:0. (Autor: riso)
Sportnet|28. okt 2013 o 00:00

Suverénne víťazstvo bez straty setu zaznamenali volejbalistky Kežmarku, keď na domácej palubovke presvedčivo zdolali mladý tím COP Volley Nitra.

KEŽMAROK. V prvom sete dominovala na palubovke skúsenosť nad mladosťou a Kežmarčanky ho vyhrali jasne 25:13. V ďalšom priebehu to už ale bola iná pesnička.

V druhom sete domáce hráčky zbytočne poľavili a umožnili tak súperkám v závere skorigovať stav, aby ho napokon vyhrali, na 22. V treťom vyhrávali Nitrianky rýchlo 10:3 a vo vedení boli až do koncovky, ktorú nezvládli. Prehrali tak rovnako – na 22.

„Naše mladé dievčatá sa hlavne zo začiatku veľmi ťažko presadzovali proti tak skúseným domácim hráčkam. Problém sme mali hlavne v obrane. Smáková to perfektne rozhadzovala, pre nás to bol doslova atypický útok. Kežmarčanky výborne kombinovali a my sme nevedeli, čo máme blokovať. Veril som, že sa to bude zlepšovať. Prišlo to v treťom sete, kde sme si povedali, čo je priorita v obrane. Nebyť tých ľahkých chýb v koncovke, mohlo to mať iný priebeh. Neustále sa trápime v útočnej fáze, i keď to už bolo trochu lepšie. Treba v tom ďalej pokračovať, takéto zápasy so silnými súpermi posúvajú naše hráčky iba dopredu,“ povedal tréner COP Nitra Jaroslav Vlk. Vekový priemer jeho družstva je len okolo 17 rokov.

Chcela dať príležitosť celej lavičke

Domáca trénerka Blanka Špaková napriek hladkej výhre príliš spokojná nebola. To preto, lebo v zápase chcela dať príležitosť všetkým hráčkam z lavičky, k čomu však napokon nedošlo.

„Zbytočne sme poľavili v koncentrácii, hlavne na príjme. Nedokázali sme si to prihrať a v treťom sete sa súper dostal do vysokého vedenia. Našťastie to dievčatá na konci zvládli a dotiahli sme to do výsledku 3:0. Chcela som dať v tomto zápase priestor všetkým dievčatám z lavičky. Preto som veľmi nahnevaná na tie, čo boli na ihrisku, že tie ostatné nepustili na palubovku. Ideálne je urobiť to za stavu 2:0 na sety, avšak prakticky celý tretí set sme prehrávali, takže som to nakoniec urobiť nemohla,“ nespokojne konštatovala Blanka Špaková.