Nedeľa, 24. september, 2017 | Meniny má Ľuboš, Ľubor

V zápase Župčian s Novou Ľubovňou vylúčili hráča už v prvom polčase

Stretnutie VI. futbalovej ligy medzi Župčanmi a Novou Ľubovňou sa odohralo za stáleho mrholenia až mierneho dažďa.

Stretnutie VI. futbalovej ligy medzi Župčanmi a Novou Ľubovňou sa odohralo za stáleho mrholenia až mierneho dažďa, čo komplikovalo kombinačnú hru mužstiev na obidvoch stranách.

NOVÁ ĽUBOVŇA. Nedeľňajší súboj by sa dal nazvať súbojom „jednookého so slepým“, keď mužstvá zdobila viac bojovnosť ako kombinačná hra. Domáci napokon zvíťazili 3:0.

Ujať vedenia sa mohli Novoľubovňania, ale to by musel M. Boďo trafiť priestor opustenej brány, hoci z veľkej vzdialenosti a strelou z prvej. Domáci potom pritlačili, z čoho pramenil prísny priamy kop v 22. minúte, keď po prerušení hry a odkopnutí lopty inkasoval žltú kartu J. Varchola a po protestoch aj J. Foľvarský.

Z tohto momentu domáci ešte gól nevyťažili, ale hneď v 28. minúte áno, po priamom kope, ktorému predchádzalo vylúčenie J. Varcholu, ktorý po druhej žltej karte inkasoval červenú. Loptu domáci z priameho kopu poslali do „veľkého vápna“ a po hlavičke a dvojnásobnom teči hostí sa dostala do protipohybu brankára a skončila v sieti.

Do druhého polčasu vstúpili hostia s tým, že hrajú o jedného muža v poli menej, ale aj s vedomím, že s výsledkom tohto zápasu sa ešte niečo dá urobiť. Na ihrisku bojovali a zvádzali viac osobných súbojov s domácimi hráčmi, ale chýbalo viac pokoja v rozohrávke. Zväčša to boli len nakopávané lopty a zo zopár štandardiek tiež nezapršalo.

Len snaha nestačí

Domáci taktiež neoplývali nejakou technickou hrou, ale v prechodovej fáze boli o niečo presnejší. V 72. minúte domáci útočník obišiel dvoch hráčov a dostal sa až pred gólmana Chlebáka, ktorému nedal šancu a upravil na 2:0. Nová Ľubovňa mohla ešte skorigovať, ale dopadlo to opačne.

V závere po priamom kope domáci obstrelili brániaci múr, brankár hostí sa pošmykol a bolo 3:0.

Opäť sa ukázalo, že len snaha nestačí. Týmto zápasom ukončila Nová Ľubovňa neúspešnú jesennú časť sezóny, keď získala len jeden bod a strelila iba štyri góly. Mužstvo ešte čakajú dve predohrávané jarné kolá, ktoré odohrá taktiež na ihriskách súperov, a to najbližšiu nedeľu v Dlhej Lúke a o týždeň neskôr v Šarišských Dravciach.