Spišiačky prehrali po veľkej päťsetovej dráme

Päťsetová bitka. Volejbalistky Spišskej Novej Vsi odohrali výborný zápas s Bratislavou. Diváci videli veľkú päťsetovú drámu, s úspešnejším koncom pre hosťujúce hráčky. (Autor: jope)
Sportnet|5. nov 2013 o 00:00

Spišiačky odohrali proti Paneurópe Bratislava výborný zápas, aj keď napokon podľahli doma po päťsetovom boji 2:3.

SP. NOVÁ VES. Veľmi slušne zaplnená hala zaznamenala túto sezónu divácky rekord. Diváci, ktorí dostali pri vstupe do haly k vstupenke aj „popcorn“, boli zvedaví na kvalitného súpera a čakali kvalitný výkon Spišiačok aj ich výhru. Snáď okrem toho posledného sa dočkali všetkého.

Veľká dráma

Domáce volejbalistky začali prvý set zle. Prehrávali v ňom 0:4, aby do konca setu ťahali za kratší koniec. V tomto sete sa blysla extra „bombou“ stredom Yordanska, čo diváci náležite ocenili.

Druhý set začali domáce hráčky ešte horšie a prehrávali už 0:7. Potom sa ale vzchopili a začali hrať svoju hru, dostali súperky pod tlak a set vyhrali dokonca na 18 bodov. To už zaznamenali úspešné bloky aj proti výborne hrajúcej Golitkovej z Paneurópy.

V domácom tíme hrala výborne Yordanska, ale veľkým ťahúňom bola najmladšia hráčka domácich – Zaťková, ktorej zápas jednoznačne vyšiel. V treťom sete sa domáce volejbalistky nedostali k svojej hre a opäť sme v ňom prehrávali 0:4. V tomto sete mali Bratislavčanky určite navrch a vyhrali ho na 13 bodov.

V tejto fáze hry sa najviac prejavila absencia libera v domácom tíme (zranenie), pretože prihrávajúce smečiarky mali problémy práve na príjme. Vo štvrtom sete sa domáce hráčky vypli k výkonu a tentoraz už nezačali 0:4, ale ťahali sa po bode až do záveru, v ktorom získala set ulievkou Sikora.

Piaty set už bol ale v réžii Paneurópy a vyhrali ho vcelku jasne a celý zápas 3:2 na sety. Domáce hráčky získali bod a „standing ovation“ od domáceho publika, čo teší. Prehrou, ale ziskom bodu si Spišiačky upevnili 4. miesto v ligovej tabuľke.

Povedal po zápase

Tréner žien Ondrej Spišák komentuje nasledovne výkon svojich zvereniek: „Pomaly sa približujeme k tomu, že sa nám do ihriska vracajú hráčky, ktoré majú tvoriť hru nášho družstva. V dramatickom zápase sme nezvládli začiatky setov a hlavne prihrávku, kde sme opäť hrali bez libera a súper nás dostal pod tlak. Sklamalo ma, že všetky 3 prihrávačky nemali dnes svoj deň. Za očakávaním ešte zaostáva smečiarka Sikora, ktorá sa vracia po zranení a jej body nám v rozhodujúcich momentoch chýbajú. Veľmi dobre zahrala dvojica blokárok Zaťková (vynikajúce bloky, podanie), Yordanska - famóznych 26 bodov. Prehra 2:3 nás mrzí, pretože pri troche viac odvahy a zdravej agresivity mohlo vyhrať naše družstvo 3:2.“

Fakty

Výsledok, extraliga, ženy – 6. kolo: VK Spišská Nová Ves – VŠK Paneurópa Bratislava 2:3 (-23, 18, -13, 23, -12).

Spišská Nová Ves: Sandtnerová 2, Yordanska 26, Zaťková 6, Olejníková 7, Sikora 11, Povrazníková 17 (Zeleňáková 0, Mikušová 0, Kwasowska 0, Urbanová 0, Nováková 0).

V 7. kole cestujú ženy do Komárna, kde hrajú v sobotu 9. 11. 2013 o 14.30 h.