Utorok, 17. október, 2017 | Meniny má Hedviga

Svitu uniklo víťazstvo v posledných sekundách

Hoci basketbalisti Iskry Svit v pondelkovej televíznej predohrávke v Nitre viac ako 30 minút viedli, napokon prehrali 101:103.

Najlepší strelec. V Nitre nestačilo ani 36 bodov Berkisa.(Zdroj: Martin Kilian)

Pomedzi prsty pretieklo víťazstvo basketbalistom Iskry Svit v pondelkovej televíznej predohrávke v Nitre. Hoci viedli viac ako 30 minút, napokon prehrali 101:103, keď rozhodujúci kôš zaznamenali domáci tri sekundy pred koncom.

SVIT. Nitrania mali navrch iba v priebehu úvodnej štvrtiny, v ktorej viedli najviac o osem bodov (26:18). Potom však nasledovala 13-bodová šnúra „medveďov“, ktorí sa dostali do vedenia. To si udržiavali až do záverečných sekúnd ofenzívne ladeného súboja.

Najviac vyhrávali Sviťania o trinásť bodov (44:31). Ešte aj necelé štyri minúty pred koncom to bolo 94:84 pre Svit. Dokonca i 104 sekúnd pred záverečným klaksónom vyhrávali hostia po trojke Jankoviča o päť bodov (100:95).

Záverečné sekundy však zverenci amerického trénera Davida Solomona nezvládli. Niekoľkokrát zbytočne stratili loptu, skórovať nedokázali ani z trestných hodov, a tak napokon kruto pykali.

Domáci Frazier presnou strelou tri sekundy pred záverom rozhodol.

Výborný útok, slabá obrana

O prehre Podtatrancov zrejme rozhodlo i to, že v závere mali na svojom konte po štyri osobné chyby hneď traja kľúčoví hráči (McNeal, Jankovič, Jackson).

V útočnej hre sa hosťom mimoriadne darilo, o čom svedčí prekonanie stobodovej hranice (už po štvrtýkrát v sezóne) na palubovke Nitry, ktorá je známa svojou kvalitnou obranou.

Tentoraz sa ňou ale neprezentovala, čo Svit dokonale využil. Za zmienku určite stojí 36 bodov kapitána Berkisa (sedem trojok), ale aj double-double McNeala (11 bodov a 11 doskokov) či jedenásť asistencií Channelsa.

Naopak, v defenzíve Sviťanov to opäť škrípalo a do najbližšieho domáceho zápasu, ktorý odohrajú „medvede“ v sobotu proti Banskej Bystrici, majú hráči na čom pracovať.

David Solomon, tréner Svitu: „Som hrdý na naše mužstvo. Hrali sme veľmi dobre, určite sme sklamaní z prehry, ale porazil nás kvalitný súper. Nitra je veľmi dobrý tím. Urobili sme niekoľko kritických strát lopty, aj trestné hody boli jazýčkom na váhach. Je to pre nás ťažká prehra, ale my sa od tohto zápasu môžeme odraziť. Páčil sa mi výkon nášho mužstva. Nakoniec tento zápas rozhodla jedna stratená lopta, jedno držanie lopty. Pre divákov sediacich doma pri televízoroch to bol skvelý zápas, veď v ňom rozhodla posledná strela.“

Polícia o akcii Shark: Štát ukrátili o takmer 28 miliónov eur

Fingovali vysoké náklady na reklamu, rozdiel si vyplácali na ruku.