Utorok, 17. júl, 2018 | Meniny má Bohuslav

Poprad sa konečne dočkal aj doma, vyhral nad prešovskou juniorkou

V predposlednom jesennom kole privítali treťoligoví futbalisti Popradu prešovskú juniorku.

Tesná výhra. Poprad zdolal prešovskú juniorku.(Zdroj: Marián Dic)

Po predošlých zaváhaniach nastupovali do tohto stretnutia s jednoznačným cieľom po dlhom čase konečne zabodovať naplno aj pred zrakmi svojich priaznivcov. Za stáleho dažďa sa im to napokon podarilo, keď o víťazstve 1:0 rozhodli už do prestávky.

POPRAD. Po záverečnom hvizde rozhodcu mohla v domácom tíme zavládnuť radosť.

„Futbal prináša stretnutia, ktoré sa dajú odohrať, ale aj zápasy, ktoré sa musia 'odbojovať'. Práve takýto typ bol aj tento, lebo k nám prišiel zdatný súper. Myslím si však, že moji zverenci hrali veľmi dôsledne a organizovane v defenzíve a hosťom prakticky nedovolili hrať. My sme sa naopak snažili vytvoriť nejaké kvalitné finálne situácie, z ktorých sme síce prvé dve nevyužili, no napokon tú tretiu po veľmi peknej akcii A. Tropp už premenil," uviedol tréner Popradu Vladimír Lajčák.

"Po zmene strán bolo vidieť, že hráči pri hre smerom dopredu znervózneli a predovšetkým sa koncentrovali iba na pozornú obranu. Šarišanov sme ale nepustili do vážnejšej šance a nedovolili sme im vystreliť. Hoci aj my sme po prestávke znervózneli a už sa k ničomu nedostali, čisté konto sme si predsa len udržali a tým dosiahli veľmi dôležité víťazstvo. Treba podotknúť, že po statočnom a bojovnom výkone sme na viac asi nemali. Nemohli sme si však už dovoliť prehrať, pretože po ďalšej domácej strate by to bolo pre nás kritické. Dúfam, že v poslednom stretnutí v Bard. Novej Vsi budeme úspešní, čo by bolo zaiste maximum, aké sme po letnej príprave a všetkých tých turbulenciách mohli reálne dosiahnuť,“ poznamenal Lajčák.

Ferenc: Vietor ovplyvnil obraz zápasu

Oporou v domácom tíme bol v dueli aj nádejný 21-ročný Marián Ferenc, ktorý mal taktiež veľký podiel na dosiahnutej výhre.

„Predstavil sa u nás zdatný súper s dostatočne pevnou defenzívou, ktorú nebolo ľahké prekonať. Zlomovým momentom, ktorý nás priviedol k víťazstvu bolo, že sme si okrem streleného gólu vypracovali ešte nejaké dve sľubné šance, pričom súper asi iba raz vystrelil na našu bránu. Myslím si, že stretnutie výraznou mierou ovplyvnil aj silný vietor, ktorý v prvom polčase pomáhal v náš prospech a po prestávke súperovi. Nepriaznivé počasie navyše ovplyvnilo aj celkový obraz zápasu, ktorý možno nebol naoko až taký pohľadný. Pre naše mužstvo je však najpodstatnejšie dosiahnutie cenného víťazstva, ktoré sme si podľa mňa za bojovnosť zaslúžili. Pevne verím, že touto výhrou dokážeme nadviazať aj na posledné jesenné stretnutie u nováčika v Bardejovskej Novej Vsi. Proti tomuto súperovi som ešte nehral a dostatočne ho nepoznám.“