Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Novoveskí basketbalisti podali po prehre protest

Tréner Krajnovič odchádzal prvýkrát zo Spiša ako víťaz.

Nervózna prehra. Ani v deviatom zápase Spišská Nová Ves neokúsila víťazstvo. Dosť ju rozladili aj verdikty rozhodcov.Nervózna prehra. Ani v deviatom zápase Spišská Nová Ves neokúsila víťazstvo. Dosť ju rozladili aj verdikty rozhodcov. (Zdroj: jope)

SP. NOVÁ VES. Keď príde na Spiš Kruno Krajnovič, vždy to je basketbalový sviatok. Po prvýkrát však prichádzal v úlohe favorita.

Domáce vystúpenia Spišiakov už majú rovnaký priebeh. V prvom polčase s každým súperom dokážu držať krok, ale po zmene strán už hosťujúce družstvá majú – hlavne kondične – navrch.

„Hodnotiť súboj s Prievidzou môžem ako obvykle – zo začiatku, kým máme sily, hráme dobre, ale potom, keď sily dochádzajú, už hlavne nevládzeme pod košom. Príležitosť dostávajú naši mladí hráči. Možno trochu rozhodli arbitri, ktorí nám neuznali štyri body. Skôr sa však treba pozerať na našu hru. S tou som spokojný, ale treba zabodovať naplno. Už chceme zlomiť zlú sériu, lebo aj pre divákov už to je náročné, chcú predsa tiež vidieť víťazstvo,“ povedal po zápase tréner BK 04 AC LB Spišská Nová Ves Milan Černický.

Rušný bol druhý polčas, v ktorom bolo množstvo nejasností s pripisovaním resp. neuznávaním bodov.

„Fyzicky a psychicky to bolo nesmierne náročné. Prievidza nás preskákala, možno rozhodli sporné situácie v druhom polčase. Aj preto sme proti verdiktom rozhodcov podali protest,“ uviedol hráč BK 04 AC LB Spišská Nová Ves Štefan Bečarik.

Spokojný Kruno

Už je to dávno, čo trénoval Spišskú Krunoslav Krajnovič. Domáce publikum a starí známi ho vždy vítajú.

Doteraz ani raz s iným klubom v metropole Spiša nezvíťazil. V sobotu sa mu to po výsledku 86:75 konečne podarilo

„Očakávam som ťažký súboj, aj sa to potvrdilo. Pozerali sme si zápas s Komárnom a tak sa pripravovali.

Niektorí moji hráči nie sú v optimálnej forme. Mojich zverencov som upozorňoval hlavne na to, aby si na Spiši nevylomili zuby. Je mi veľmi ľúto, že takáto situácia v Spišskej nastala. Som však rád, že extraliga tu ostala, lebo sem chodím stále rád, aj teraz bola výborná atmosféra. Dobre som sa tu cítil, kamarátov a priateľov tu mám veľa. Po odchode zo Spišskej je to moje prvé víťazstvo na spišskonvovoveskej palubovke,“ spokojne skonštatoval tréner Prievidze Krunoslav Krajnovič.