Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Mníšek rozstrieľal Jamník

Aj v predohrávke prvého jarného kola padalo veľa gólov. Najviac sa darilo Mníšku n/H, ktorý nasúkal Jamníčanom deväť kúskov.

Druhý gól Tibora Staroňa. Ústrednou postavou stretnutia Odorín – Chrasť n/H (3:1) bol výborne hrajúci Tibor Staroň (uprostred). Na snímke zvyšuje na priebežných 2:0.Druhý gól Tibora Staroňa. Ústrednou postavou stretnutia Odorín – Chrasť n/H (3:1) bol výborne hrajúci Tibor Staroň (uprostred). Na snímke zvyšuje na priebežných 2:0. (Zdroj: jope)

SPIŠ. Mužstvá z čela tabuľky nezaváhali – Bystrany v Slovinkách a Prakovce doma zdolali Richnavu.

Markušovce – SNV B 1:3 (1:1)

Góly: 10. Jozef Čuchran – 20. Biacovský, 68. Uhrín, 89. M. Antal. Rozhodoval: Pecha. Divákov: 120.

Domáci po desaťgólovej nádielke v Bystranoch chceli proti rezerve Novovešťanov uhrať dobrý výsledok. Pohľad na zostavu však ukázal, že hostia posilnení hráčmi A–mužstva budú poriadne ťažkým súperom. Do polčasu bolo skóre a priebeh hry vyrovnaný. Po zmene strán už dominovali lepšie trénovaní a herne lepší hráči Sp. Novej Vsi B, ktorí svoju prevahu pretavili aj do dvojgólovej podoby.

MARKUŠOVCE: Čuchran – Jánošík, Sakmár, Olekšák – Kozák, Fedor, Jarab, Šteiner, M. Šteiner – Geletka, Čuchran, striedali: Ondrejčák, Marcinčák.

SNV B: Uhrinovský – Poloni, Janík, Biacovský – Kalafut, Pavol Macala, Patrik Macala, Ruman, Uhrín – Antal, Guballa.

Prakovce – Richnava 2:0 (1:0)

Góly: 12. Mihálik, 90. Grega. Rozhodoval: Labaš. Divákov: 100.

Prakovčania sú na svojom trávniku v jeseni veľmi silní, čo potvrdili aj v tomto súboji. Vyšiel im vstup do zápasu, keď od 12. minúty viedli po presnom zásahu M. Mihálika. V samotnom závere poistil víťazstvo Grega.

PRAKOVCE: Csiszár – Šimko, T. Mihálik, Lukáš – Komara, Kuchár, Slovinský, Grega – Regec, M. Mihálik, Gmiter, striedali: Leško, Paučo, Regec.

RICHNAVA: Lipták – Garčár – Hudák, Fábry, Dolnačko - Tulej, Bandžuch, Labanc, Kurila – Papcún, Dzimko, striedal: Zahuranec.

Odorín – Chrasť n/H 3:1 (1:0)

Góly: 42., 52. Staroň, 62. Stanko – 65. Marek Dirda. Rozhodoval: Rusnák. Divákov: 90.

Bol to zápas Tibora Staroňa. Futbalový matador hral tento zápas s veľkou chuťou. Domáci viedli po zbytočnom faule obrancu hostí gólom z pokutového kopu, ktorý premenil Staroň. Ten v 52. minúte vyrobil priamy kop a bol na konci jeho zahratia, keď zblízka poľahky prekonal gólmana hostí. Po góle Stanka ešte stihol kontrovať Marek Dirda a umnou taktickou hrou si Odorínčania na čele s Tiborom Staroňom tri body postrážili.

ODORÍN: Duľa – M. Majko, Fabian, Čuj – Kavulič, Stoličný, Stanko, Topoli, Hudzik – Staroň, Cabala, striedal: Bosák.

CHRASŤ n/H: Jančár – Baluch, Augustin, Filip – Dirda, Franko, Kováč, Augustin, Vojtila – Turčanik, Dirda, striedali: Fabini, Franko, Bady.

Kluknava – Gelnica 1:0 (0:0)

Gól: 89. Baláži. Rozhodoval: Žiga. Divákov: 100.

Hostia hrali vyrovnanú partiu do posledných sekúnd. Nevyužili šance a tak minúty pred koncom pykali po góle Balážiho.

KLUKNAVA: Stanislav – Ondáš, Hoppej, Stajsko – Baláži, Gožo, Richnavský, Harakaly, Voda – Lisý, Pribičko, striedali: Vaščák, Cakl, Maras.

GELNICA: Hofman – Sviečka, Švarc, Hennel – Garčár, Petrík, Kontroš, Petko, Tomaško – Pillár, Dudy, striedali: Hrobko, Kisel.

Mníšek n/H – Jamník 9:1 (5:0)

Góly: 5., 20. 73. M. Žiga, 40., 53. Kujnisch, 10. Vartovník, 31. L. Štark, 51. Pavol Palaščák, 55. M. Štark. Rozhodoval: Legát. Divákov: 50.

Domáci sa chceli divákov revanšovať za minulotýždňovú blamáž s Gelnicou (kontumačná prehra). Od začiatku hrali Jamníčania dobrý futbal. Lenže do čoho domáci kopli to skončilo v sieti. Nešťastný brankár Kavulič si poriadne nesiahol na loptu a päťkrát v prvom polčase inkasoval. Ani v druhom polčase neboli hostia odovzdaným súperom, ale na tento zápas dlho nezabudnú. Opäť – domáci do čoho kopli, to skončilo v sieti.

MNÍŠEK n/H: Lorinc – Muller, Plachetka, Gajdoš – Moskal, Palaščák, M. Žiga, M. Štark, Kujnisch – Vartovník, L. Štark, striedal: Moskal.

JAMNÍK: Kavulič – Grzyb, Farkašovský, Jakuba – Ľ. Farkašovský, Baláž, Kočiš, Potempa, Podgurný – Streber, Faith, striedal: Lipták.

Olcnava – Jaklovce 2:1 (1:0)

Góly: 20. a 73. M. Petrov – 75. Hrobko. Rozhodoval: Šomšák. Divákov: 100.

V domácej rozlúčke s jesennou časťou sa v Olcnave predstavili zlepšujúce sa Jaklovce. Domáci mali od začiatku herne navrch, ale opäť si nevedeli poradiť s koncovkou. Napokon sa im to predsa len podarilo, keď skóre zápasu otvoril utešenou strelou M. Petrov. Nemohúcnosť domácich potvrdzuje aj fakt, že na začiatku druhého polčasu nedali gól ani z pokutového kopu. Nakoniec opäť M. Petrov z trestného kopu potešil domácich fanúšikov. Hosťom sa podarilo znížiť stav 15 min. pred koncom, ale do ďalších šancí ich domáci nepustili a víťazstvo si ustrážili.

OLCNAVA: Pollák – Košík, Petrov, Šlosár – P. Pollák, Geletka, Dolnačko, Melega, Rusnák – Kaščák, Gonda, striedali: Pollák, Pastucha, Gardošík.

JAKLOVCE: nehlásili.

Slovinky – Bystrany 2:4 (1:0)

Góly: 42. Horváth, 72. Vojtek – 71., 76. Jozef Suchý, 84. Klešč, 90. Ján Suchý. Rozhodoval: Čuj. Divákov: 50.

Zápas sa odohral na podmočenom teréne, bolo veľmi ťažké vypracovať si gólové pozície, či už na strane domácich alebo hostí. Domáci sa snažili od prvej minúty hrať útočný futbal, čo potvrdil Vojtek J. a Horváth M. hneď v prvých minútach zápasu. Hostia už od začiatku pocítili, že to na Slovinkách nebudú mať ľahké. Prví udreli domáci v 42. minúte prostredníctvom Horvátha M., ktorý utiekol hosťujúcemu stopérovi a posunul domácich do vedenia. Polčasový stav stretnutia bol tak 1:0 pre domácich.
Do druhého polčasu domáci nastúpili s väčšou opatrnosťou v obrane a s väčšou dôraznosťou v útoku, lebo priebeh prvého polčasu ukázal, že hostia sú zdolateľní. V zápase sa hralo o každý centimeter štvorcový hracej plochy, lebo obe mužstvá túžili po víťazstve. Vo vyložených šaniciach sa obidve mužstvá predbiehali v zahadzovaní šancí. V 71. min. kanonier hostí Jozef Suchý vyrovnal stav stretnutia na 1:1. Netrvalo ani minútu a domáci udreli znovu v 72. min., keď Vojtek J. krásnou technickou strelou vymietol šibenicu hosťujúcej brány a zvýšil náskok domácich na 2:1. Po štyroch minútach v 76. min. znovu udrel Jozef Suchý a dokázal stav stretnutia vyrovnať na 2:2. Hostia poistili výsledok stretnutia v 84. min. na 3:2, keď sa presadil Klešč Jaroslav a v 90. min. dal definitívnu bodku stretnutia Suchý Ján, keď upravil na konečných 2:4 v prospech hostí.

SLOVINKY: Urban – Thur, Horváth, Kaščák, Baran – Kaščák, Vojtek, Fajth, Fryc – Novotný, Krožer, striedali: Vojtek, Štec.

BYSTRANY: Pavol – Timčík, Suranovský, Pavol ml. – Jochman, Pavľák, Pavlík, Smik, Ján Suchý – Jozef Suchý, Šefčík, striedal: Klešč.

14.Slovinky 14 1 5 8 11:34 8

Poradie najlepších strelcov po 13. kole: 14 gólov – Ján Suchý (Bystrany), 11 gólov – Bandžuch (Richnava), 10 gólov – Jozef Suchý (Bystrany), 9 gólov – M. Žiga (Mníšek n/H), 8 gólov – Garčár (Gelnica), 7 gólov – Kekeľ (Bystrany), Grega (Prakovce), Harakaly (Kluknava).

Program 15. kola: Jaklovce – Prakovce 10:30, Gelnica – Odorín, Slovinky – Markušovce, Bystrany – Olcnava, Richnava – Mníšek n/H, Jamník – Kluknava, Chrasť n/H – SNV B.

II. trieda

Na čele dvojica, ktorá na jar bude bojovať o postup.

SPIŠ. Druhá najvyššia oblastná súťaž mala na programe predposledné kolo. V susedkom derby Spišské Tomášovce zdolali Letanovce. Dopoludnia Spartak Bystrany nestačil na lídra súťaže a inkasoval doma sedem kúskov. Súboj o prvé miesto sa pomaly zužuje na dvoch kandidátov. Tým druhým je Spišský Hrušov, ktorý o gól vydoloval víťazstvo v Hnilčíku.

Výsledky, 8. liga, dospelí – 14. kolo: Spartak Bystrany – Veľký Folkmar B 0:7. Iliašovce mali voľno. Hnilčík – Spišský Hrušov 1:2. FC Richnava – Rudňany B 0:3. Spišské Tomášovce – Letanovce 2:0.

9.FC Richnava 13 0 2 11 10:58 2

Program 15. kola: Rudňany B – Hnilčík 10.30, Spišské Tomášovce majú voľno. Letanovce – Spartak Bystrany. V. Folkmar – FC Richnava. Spišský Hrušov – Iliašovce.