Nedeľa, 20. august, 2017 | Meniny má Anabela

Konečne sa dočkali víťazstva aj na domácom ihrisku

Kežmarskí hokejbalisti sa dočkali prvej výhry pred vlastnými fanúšikmi až v piatom domácom zápase.

Majster sveta Boris Oravec. Zatiaľ sa mu strelecky nedarí podľa predstáv.(Zdroj: mn)

Kežmarskí hokejbalisti sa dočkali prvej výhry pred vlastnými fanúšikmi až v piatom domácom zápase, keď svojho súpera spod Urpína deklasovali výsledkom 7:0. Druhý domáci zápas im výsledkovo nevyšiel. Po tuhom boji podľahli obhajcovi titulu z Nitry 3:5 a nevyužili tak šancu na vôbec prvé víťazstvo z doterajších vzájomných zápasov.

KEŽMAROK. Pred sobotňajším 12. kolom slovenskej hokejbalovej ligy boli Kežmarčania na predposlednom mieste a ich súper z Banskej Bystrice na poslednej priečke 12-členného ligového pelotónu. V súboji mali od začiatku navrch domáci hokejbalisti, ktorí už v 10. minúte prvej tretiny vyhrávali 4:0.

Hostia si vzali oddychový čas, ale to im nebolo nič platné a v závere prvej časti hry inkasovali piaty gól z hokejky Matúša Liptáka a o výsledku bolo rozhodnuté.

V druhej a tretej tretine hrali domáci ľúbivý útočný hokejbal, no na konci ich akcií akoby stál úplne iný hosťujúci brankár. Ten pochytal aj nemožné a zmiernil aj tak drtivú porážku na prijateľných 0:7 z pohľadu hostí. V domácej bráne si čisté konto udržal Marián Svitana.

V nedeľňajšej dohrávke 10. kola čakal domácich súper z iného súdka. V Kežmarku sa predstavil slovenský úradujúci majster, ktorý už v priebehu súťaže postrácal množstvo bodov, a tak si ďalšie zaváhanie už dovoliť nemohol. Zápas spĺňal kritériá play-off a po dramatickom priebehu sa zo zisku troch bodov radovali hosťujúci rytieri z Nitry. Strelcom víkendu sa v domácich farbách stal Libor Teplický, ktorý zaznamenal v každom zápase po dva presné zásahy.

Ako však hráči MŠK Vegomont Kežmarok po kvalitnom výkone s nepriaznivým výsledkom sľúbili, na domácom ihrisku už body nepustia nikomu.

Najbližšie čaká kežmarských hokejbalistov Považská Bystrica, proti ktorej nastúpia už zajtra o 13.00 hod. na vlastnom ihrisku v areáli ZŠ Dr. Fischera v Kežmarku.

Fakty

Výsledok 12. kola: MŠK Vegomont Kežmarok - N-Sport Trend Pohronie B. Bystrica 7:0 (5:0, 0:0, 2:0).

Góly: Teplický 2, Lukáč, Majer, Lipták, Oravec, Bednár.

Presilovky: 0:0, oslabenia: 2:0. Pred 120 divákmi rozhodovali Slezák a Linek.

MŠK Vegomont Kežmarok: M. Svitana - Bednár, P. Kromka, Mikša, B. Kromka, Majer, Zwick, Kovalčík - Fečunda, Jankura, Dejneka, Oravec, Gally, Lukáč, Teplický, Lipták, Svitana, Kopkáš.

Dohrávka 10. kola: MŠK Vegomont Kežmarok - HBK Nitrianski rytieri Nitra 3:5 (2:3, 1:1, 0:1).

Góly: Teplický 2, Gally - Mach 2, Ladiver, Hrivnák, Ecker.

Vylúčení: 4:6, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Pred 150 divákmi rozhodovali Kralovič a Pikula.

MŠK Vegomont Kežmarok: Pristaš - Bednár, P. Kromka, Mikša, B. Kromka, Majer, Zwick, Kovalčík - Fečunda, Jankura, Paločko, Oravec, Gally, Lukáč, Teplický, Lipták, Svitana, Kopkáš, Dejneka.