Streda, 23. august, 2017 | Meniny má Filip

Vedúca Plavnica podľahla v šlágri Vysokým Tatrám

V šlágri štvrtej ligy podľahla vedúca Plavnica prenasledovateľovi z Vysokých Tatier 1:2.

Šláger o čelo skončil 1:2. Plavnica proti Tatrancom v bielych dresoch neuspela.(Zdroj: rin)

Priebeh duelu ovplyvnila rýchla penalta v prospech hostí.

PLAVNICA. V napínavom súboji mali hostia už od začiatku nahraté. Po štvrťhodine hry viedli rozdielom dvoch gólov. Druhý polčas, hoci bol v jasnej réžii domácich, už zmenu bodového stavu nepriniesol.

Zápas sa začal opatrne. Domáci v územnej prevahe síce Tatrancov zatlačili, prvá možnosť však prišla zo strany hostí.

Rozhodca Jozef Kohl odpískal proti domácim penaltu za ruku. Pár sekúnd predtým v strede poľa podobný zákrok neposudzoval. Hostia veľkú šancu využili a viedli 1:0.

Už po pár minútach prišiel ďalší úder hostí. Chyba domácej obrany znamenala pre Tatrancov dvojgólové vedenie. Po brejku sa nemýlil šikovný Bednarčík.

„V prvom polčase sme sa snažili hrať zo zabezpečenej obrany. Náš cieľ bodovať sme splnili,“ povedal po zápase Mikuláš Dvorožňák, tréner Vysokých Tatier.

Tréner Plavnice: Každý videl aj sporné momenty

Dvojgólové vedenie po 45 minútach nahrávalo Vysokým Tatrám. V druhom dejstve domáci museli zvýšiť obrátky a tak sa aj stalo.

Kontaktný gól sa podaril v 58. minúte po vlastnom góle hostí. Ďalší v tej chvíli visel na vlásku. Najmä po nakopávaných loptách domáci zahadzovali šance, šťastie im nepriniesli ani viaceré sporné momenty.

Rozhodca Kohl neodmenil pokutovým kopom napríklad úder lakťom do hlavy domáceho kanoniera Stana Hricka, ktorému tiekla krv, ani avizovanú ruku v šestnástke hosťujúceho Bednarčíka.

„Chápem, že rozhodcovia sú tiež len ľudia a mali by odovzdať najlepší výkon. Avšak každý nech si urobí obraz o tom, ako bola odpískaná jedenástka,“ hneval sa po zápase Marián Solotruk, tréner lídra z Plavnice.

Fröhlich: Penalta bola zlomová

Spornú penaltu vnímali aj hráči domácich. „Bol to podľa mňa zlomový moment. Rozhodca nemal taký prehľad, náš hráč tvrdil, že to ruka nebola. Platí však, že súper dal viac gólov, preto vyhral. Treba uznať, že Tatry majú svoju kvalitu,“ poznamenal Ján Fröhlich, kapitán Plavnice.

Na jeho kopačke pritom krátko pred koncom visela gólová šanca. „Netrafil som to podľa predstáv, ale futbal je už taký. Napriek tomu, dnes sme bojovali ako mužstvo,“ podotkol.

Moment okolo penalty okomentoval aj jeden z funkcionárov hostí, sediaci na lavičke.

„Ak by rozhodca penaltu neodpískal, nepovedali by sme ani mäkké F. On je však pánom na trávniku,“ povedal muž, odetý v rovnošate Tatier.

Rozhodcov odprevadili skandujúci fanúšikovia

Netradičný bol aj záver duelu o čelo tabuľky. Domáci fanúšikovia dlho čakali na rozhodcov v návale emócií. Zrejme im chceli vytknúť niektoré ich chyby.

Ich prechodu z kabín k autám sa napokon dočkali. Žiadne nadávky ani hrozby našťastie nezazneli. Trojicu rozhodcov i delegáta odprevadili skandovaným pokrikom.

„Nás nezlomia. Majú svoje svedomie. Doma sme už v tejto sezóne prehrali, ale po zásluhe, nie vôľou rozhodcov. Je to smutný obraz zápasu prvého s druhým,“ povedal nám jeden z fanúšikov.

Plavnica je po 17 kolách naďalej na čele štvrtej ligy s 32 bodmi, o jediný bod pred Vysokými Tatrami. Na všetky celky teraz čaká zimná prestávka.

Fakty

Plavnica - V. Tatry 1:2 (0:2)

Góly: 58. Šimšaj (vl.) – 16. Stanislav, 28. Bednarčík. ŽK: Chovanec, Bania, Kuľanda - Novák, Dulovič. Divákov: 450. Rozhodca: Kohl.

PLAVNICA: Beňo - Fröhlich, Pavlišin (31. T. Janič), Hricko, Vandžura (46. Pekár), P. Janič, Kuľanda, Bania, Dlugoš, Chovanec, Genčúr.