Sobota, 19. august, 2017 | Meniny má Lýdia

Bystrany pôjdu do jarnej časti z prvého miesta

Pätnástym kolom sa skončila prvá časť súťažného ročníka v 7. lige.

Trápenie Jamníčanov aj v jesennej rozlúčke. Záver roka zachytil Jamníčanov vo veľkej kríze. Doma prehrali aj s Klunavou 0:1.(Zdroj: jope)

SPIŠ.

Jaklovce – Prakovce 0:2 (0:1)

Góly: 39. Gmiter, 81. Grega. Rozhodoval: Pecha. Divákov: 150.

Aj v hnileckom derby ukázali Prakovčania, že záver futbalového roka ich zachytil v dobrej forme. Domáci sľubné šance nevyužívali, tak hostia trestali Gmiterom a Gregom.

JAKLOVCE: Hedvig – Kočiš, Mitrík, Papcun – Kulín, Mastiš, Daniel Humeňanský, Dominik Humeňanský, Ščuka – Hrobko, Pribičko, striedali: Richnavský, Kipikaša.

PRAKOVCE: Csiszár – Šimko, Mihálik, M. Mihálik – Paučo, Regec, Kuchár, Slovinský, Grga – Gmiter, Regec, striedal: Grega.

Gelnica – Odorín 4:2 (2:1)

Góly: 31. Dudy, 45. Sviečka, 50. Švarc, 66. Beluško – 20. Staroň, 80. Staroň. Rozhodoval: Šomšák. Divákov: 100.

Hostia mali zápas veľmi dobre rozohraný. Nestarnúci Staroň nadviazal na svoj výkon zo súboja s Chrasťou n/H. Do prestávky stihli Gelničania Dudym a Sviečkom otočiť skóre vo svoj prospech. Odorínčania sa ani za tohto stavu nevzdávali, boli domácim viac než vyrovnaným súperom, ale odchádzali s prehrou a námietkou voči dvom inkasovaným gólom.

GELNICA: nehlásili. ODORÍN: nehlásili.

Slovinky – Markušovce 1:3 (1:0)

Góly: 11. M. Fajth – 53., 70. Andráši, 58. Steiner. Rozhodoval: Labaš. Divákov: 100.

Počasie tomuto stretnutiu prialo, čo využili obe mužstvá na aktívny a kombinačný futbal. Ako obvykle prvý polčas vyhrali domáci, keď sa v 11. minúte presadil krásnou strelou z polovice ihriska Fajth. Polčasový stav stretnutia bol 1:0 v prospech domácich. Po zmene strán hostia v 53. minúte vyrovnali stav stretnutia na 1:1 prostredníctvom Andrášiho. Hneď na to v 58. minúte už hostia viedli strelou Steinera Stanislava a upravili tak na 1:2. V 70. min. stanovil konečný stav stretnutia znovu hráč č. 10 Andráši na 1:3. Ako sa hovorí: „Nedáš, dostaneš!“ Hostia trikrát vystrelili a trikrát dali zlepené góly. V druhom polčase akosi postranný rozhodca zabudol, aké má povinnosti ako postranný, keď nesignalizoval nič iné, iba autové vhadzovanie.

SLOVINKY: Urban – Thur, Horváth, Kaščák – Vojtek, Kaščák, J. Vojtek, Fajth, Fryc, Novotný – Krožer, striedali: Merčák, Tkáč, Petruš.

MARKUŠOVCE: Čuchran – Kozák, Steiner, Fedor – Čuchran, Marcinčák, Jarab, Steiner, Hlucháň – Andráši, Geletka, striedali: Dzura, Kozák, Jánošík.

Bystrany – Olcnava 4:3 (2:1)

Góly: 17. Kekeľ, 19. Brajerčík, 47. Smik, 88. Jozef Suchý - 41. P. Rusnák, 66. V. Pollák, 80. Petrov. Rozhodoval: Furman. Divákov: 100.

BYSTRANY: Pavol – Timčík, J. Pavol, Jochman – Suranovský, Šefčík, Brajerčík, Smik, Jozef Suchý – Ján Suchý, Kekeľ, striedal: Klešč.

OLCNAVA: Pollák – Košík, Petrov, Šlosár – Pollák, Geletka, Rusnák, Dolnačko, Rusnák – Melega, Kaščák, striedali: Pollák, Gonda.

Derby zápas mal všetko, čo má takéto stretnutie mať. Bolo tam nasadenie, bojovnosť a samozrejme góly. Prvý polčas bol v réžii domáceho mužstva. Už v prvých minútach reflexívne vyrazil brankár hostí strelu Kekeľa. V 17. min. to už ale po rohovom kope a krásnej hlavičke Kekeľa padlo, čím sa domáci ujali vedenia 1:0. V 19. min. po veľmi peknej, rýchlej útočnej akcii sa k lopte dostal Brajerčík a strelou pomedzi brankárove nohy upravil na 2:0. Hostia sa však nevzdávali, stále hrali otvorenú hru, no do nejakých čistých šancí sa nedostali. Práve naopak, mohli inkasovať, ale to by museli vyložené šance Smika a Suchého Jána domáci využiť. Nestalo sa a tak staré známe „Nedáš-dostaneš“ sa naplnilo. V 41. min. po jednej z akcií upravil hosťujúci hráč Rusnák P. na polčasových 2:1. Kto nebol z divákov hneď na začiatku druhého polčasu, tak prišiel o gól. V 47. min. po peknej kombinačnej akcii zakončoval ponad brankára Smik 3:1. Hostí ani tento moment nezlomil. Ešte viac začali bojovať a postupom času boli nebezpečnejší ako domáci. K tomu im ale dosť pomohli domáci. Prestali hrať svoju kombinačnú hru, len chceli útočiť a tak dávali hosťom väčší priestor na tvorenie nebezpečných útokov. V 66. min. po chybe domácej obrany sa k lopte dostal najmladší hráč na ihrisku Pollák V., ten nezaváhal a znížil na 3:2. To už sa hral veľmi otvorený futbal. Útoky sa striedali na obidvoch stranách a zahadzovanie šancí bolo tiež obojstranné. V 80. min. hráč hostí Petrov zahrával voľný kop a jeho strieľaný center na počudovanie všetkých skončil v domácej sieti 3:3. Už o minútu mohli domáci zase vyhrávať. Po faule v šestnástke na Šefčíka rozhodca nariadil pokutový kop. Loptu si postavil faulovaný hráč, no jeho smer strely brankár vystihol a loptu vyrazil. Keď už sa zdalo, že v susedskom derby si mužstva body podelia, v 88. min. po obliehaní šestnástky hostí sa lopta dostala až k Suchému Joz. a ten strelou strhol víťazstvo na stranu domácich 4:3. Do konca tohto výborného stretnutia sa už nič mimoriadne nestalo a tak po odpískaní konca zápasu odchádzali z ihriska spokojnejší domáci.

Richnava – Mníšek n/H 3:0 (2:0)

Góly: 10., 79. Bandžuch, 44. Kolčár. Rozhodoval: Žiga. Divákov: 150.

Po hodoch prišlo bolenie brucha. Aj keď výsledok hovorí jasnou rečou, Mníšek bol zdatným súperom. Dvoma gólmi sa v rozlúčke s futbalovým rokom blysol kanonier Bandžuch. Hostia však odchádzali sklamaní – za volejbalový zákrok na bránkovej čiare a údajnom ofsajde pri jednom z gólov podali námietku.

RICHNAVA: Lipták – Zahuranec, Hudák, Vaščák – Dolnačko, Tulej, Bandžuch, Labanc, Dolnačko – Roman, Kolčár, striedal: Ondáš.

MNÍŠEK n/H: Lorinc – Muller, Plachetka, Moskál – S. Moskál, Palaščák, Žiga, Štark, Kujnisch – Vartovník, Štark.

Chrasť n/H – SNV B 1:1 (1:0)

Góly: 2. Mikuláš Dirda – 86. Uhrín. Rozhodoval: Bobko. Divákov: 60.

CHRASŤ n/H: Jančár – Petruško, Augustin, Franko – Dirda, Fabini, Kováč, Augustin, Vojtila – Turčanik, Dirda, striedal: Petruško.

SNV B: Oreško – Šimonič, Ondra, Antal – Biacovský, Janík, Lipták, Kalafut, Líška – Uhrín, Dunka.

Jamník – Kluknava 0:1 (0:0)

Gól: 83. Fabíny. Rozhodoval: Rusnák. Divákov: 100.

Aktívnejšie začali domáci, ale svoju prevahu do gólovej podoby nepretavili. Po zmene strán hostia vyrovnali hru a sedem minút pred koncom ušiel domácej obrane Fabíny a zabezpečil hosťom tri body.

JAMNÍK: Krajňák – Grzyb, Farkašovský, Kusy – Jakuba, Farkašovský, Petruško, Baláž, Kočiš – Čuj, Hrušovský, striedali: Jurjak, Podgurný.

KLUKNAVA: Stanislav – Hoppej, Stajsko, Baláži – Gožo, Richnavský, Harakaly, Pribičko, Fabini – Maras, Voda, striedal: Zahuranec.

II. trieda

SPIŠ. Záverečným kolom sa skončila aj jesenná časť s predohrávkami v 8. lige. Do jarnej časti bude z prvého miesta štartovať V. Folkmar B. Rovnako aj v jarnej časti budú o prvé víťazstvo bojovať futbalisti FC Richnava, ktorým sa ešte nepodarilo zabodovať naplno.

Výsledok, 8. liga, dospelí – 15. kolo: Rudňany B – Hnilčík 4:3. Spišské Tomášovce mali voľno. Letanovce – Spartak Bystrany 4:3. V. Folkmar B – FC Richnava 9:0. Spišský Hrušov – Iliašovce 2:2.

9.FC Richnava 14 0 2 12 10:67 2

Program 16. kola, 6. apríla 2014: Spartak Bystrany – Sp. Tomášovce. Iliašovce – Rudňany B. Hnilčík – V. Fokmar B. FC Richnava – Letanovce. Sp. Hrušov má voľno.

Horský záchranár: Slovenský raj niektorí turisti podceňujú

Úspešný zásah ich napĺňa vynikajúcim pocitom.

Kontroverzný Lenin prišiel do Seattlu z Popradu

Pred Nežnou revolúciou mal byť pýchou Popradu, dnes irituje obyvateľov mesta Seattle.

Rýchly vodič zrazil cyklistu, súd poukázal na jeho spoluzavinenie

Tragická dopravná nehoda sa stala ešte v roku 2010.

Rokliny a tiesňavy robia Slovenský raj tým, čím je

Vyberte si túru zo sprístupnených trás.

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.