Nedeľa, 24. september, 2017 | Meniny má Ľuboš, Ľubor

Bystrany pôjdu do jarnej časti z prvého miesta

Pätnástym kolom sa skončila prvá časť súťažného ročníka v 7. lige.

Trápenie Jamníčanov aj v jesennej rozlúčke. Záver roka zachytil Jamníčanov vo veľkej kríze. Doma prehrali aj s Klunavou 0:1.(Zdroj: jope)

SPIŠ.

Jaklovce – Prakovce 0:2 (0:1)

Góly: 39. Gmiter, 81. Grega. Rozhodoval: Pecha. Divákov: 150.

Aj v hnileckom derby ukázali Prakovčania, že záver futbalového roka ich zachytil v dobrej forme. Domáci sľubné šance nevyužívali, tak hostia trestali Gmiterom a Gregom.

JAKLOVCE: Hedvig – Kočiš, Mitrík, Papcun – Kulín, Mastiš, Daniel Humeňanský, Dominik Humeňanský, Ščuka – Hrobko, Pribičko, striedali: Richnavský, Kipikaša.

PRAKOVCE: Csiszár – Šimko, Mihálik, M. Mihálik – Paučo, Regec, Kuchár, Slovinský, Grga – Gmiter, Regec, striedal: Grega.

Gelnica – Odorín 4:2 (2:1)

Góly: 31. Dudy, 45. Sviečka, 50. Švarc, 66. Beluško – 20. Staroň, 80. Staroň. Rozhodoval: Šomšák. Divákov: 100.

Hostia mali zápas veľmi dobre rozohraný. Nestarnúci Staroň nadviazal na svoj výkon zo súboja s Chrasťou n/H. Do prestávky stihli Gelničania Dudym a Sviečkom otočiť skóre vo svoj prospech. Odorínčania sa ani za tohto stavu nevzdávali, boli domácim viac než vyrovnaným súperom, ale odchádzali s prehrou a námietkou voči dvom inkasovaným gólom.

GELNICA: nehlásili. ODORÍN: nehlásili.

Slovinky – Markušovce 1:3 (1:0)

Góly: 11. M. Fajth – 53., 70. Andráši, 58. Steiner. Rozhodoval: Labaš. Divákov: 100.

Počasie tomuto stretnutiu prialo, čo využili obe mužstvá na aktívny a kombinačný futbal. Ako obvykle prvý polčas vyhrali domáci, keď sa v 11. minúte presadil krásnou strelou z polovice ihriska Fajth. Polčasový stav stretnutia bol 1:0 v prospech domácich. Po zmene strán hostia v 53. minúte vyrovnali stav stretnutia na 1:1 prostredníctvom Andrášiho. Hneď na to v 58. minúte už hostia viedli strelou Steinera Stanislava a upravili tak na 1:2. V 70. min. stanovil konečný stav stretnutia znovu hráč č. 10 Andráši na 1:3. Ako sa hovorí: „Nedáš, dostaneš!“ Hostia trikrát vystrelili a trikrát dali zlepené góly. V druhom polčase akosi postranný rozhodca zabudol, aké má povinnosti ako postranný, keď nesignalizoval nič iné, iba autové vhadzovanie.

SLOVINKY: Urban – Thur, Horváth, Kaščák – Vojtek, Kaščák, J. Vojtek, Fajth, Fryc, Novotný – Krožer, striedali: Merčák, Tkáč, Petruš.

MARKUŠOVCE: Čuchran – Kozák, Steiner, Fedor – Čuchran, Marcinčák, Jarab, Steiner, Hlucháň – Andráši, Geletka, striedali: Dzura, Kozák, Jánošík.

Bystrany – Olcnava 4:3 (2:1)

Góly: 17. Kekeľ, 19. Brajerčík, 47. Smik, 88. Jozef Suchý - 41. P. Rusnák, 66. V. Pollák, 80. Petrov. Rozhodoval: Furman. Divákov: 100.

BYSTRANY: Pavol – Timčík, J. Pavol, Jochman – Suranovský, Šefčík, Brajerčík, Smik, Jozef Suchý – Ján Suchý, Kekeľ, striedal: Klešč.

OLCNAVA: Pollák – Košík, Petrov, Šlosár – Pollák, Geletka, Rusnák, Dolnačko, Rusnák – Melega, Kaščák, striedali: Pollák, Gonda.

Derby zápas mal všetko, čo má takéto stretnutie mať. Bolo tam nasadenie, bojovnosť a samozrejme góly. Prvý polčas bol v réžii domáceho mužstva. Už v prvých minútach reflexívne vyrazil brankár hostí strelu Kekeľa. V 17. min. to už ale po rohovom kope a krásnej hlavičke Kekeľa padlo, čím sa domáci ujali vedenia 1:0. V 19. min. po veľmi peknej, rýchlej útočnej akcii sa k lopte dostal Brajerčík a strelou pomedzi brankárove nohy upravil na 2:0. Hostia sa však nevzdávali, stále hrali otvorenú hru, no do nejakých čistých šancí sa nedostali. Práve naopak, mohli inkasovať, ale to by museli vyložené šance Smika a Suchého Jána domáci využiť. Nestalo sa a tak staré známe „Nedáš-dostaneš“ sa naplnilo. V 41. min. po jednej z akcií upravil hosťujúci hráč Rusnák P. na polčasových 2:1. Kto nebol z divákov hneď na začiatku druhého polčasu, tak prišiel o gól. V 47. min. po peknej kombinačnej akcii zakončoval ponad brankára Smik 3:1. Hostí ani tento moment nezlomil. Ešte viac začali bojovať a postupom času boli nebezpečnejší ako domáci. K tomu im ale dosť pomohli domáci. Prestali hrať svoju kombinačnú hru, len chceli útočiť a tak dávali hosťom väčší priestor na tvorenie nebezpečných útokov. V 66. min. po chybe domácej obrany sa k lopte dostal najmladší hráč na ihrisku Pollák V., ten nezaváhal a znížil na 3:2. To už sa hral veľmi otvorený futbal. Útoky sa striedali na obidvoch stranách a zahadzovanie šancí bolo tiež obojstranné. V 80. min. hráč hostí Petrov zahrával voľný kop a jeho strieľaný center na počudovanie všetkých skončil v domácej sieti 3:3. Už o minútu mohli domáci zase vyhrávať. Po faule v šestnástke na Šefčíka rozhodca nariadil pokutový kop. Loptu si postavil faulovaný hráč, no jeho smer strely brankár vystihol a loptu vyrazil. Keď už sa zdalo, že v susedskom derby si mužstva body podelia, v 88. min. po obliehaní šestnástky hostí sa lopta dostala až k Suchému Joz. a ten strelou strhol víťazstvo na stranu domácich 4:3. Do konca tohto výborného stretnutia sa už nič mimoriadne nestalo a tak po odpískaní konca zápasu odchádzali z ihriska spokojnejší domáci.

Richnava – Mníšek n/H 3:0 (2:0)

Góly: 10., 79. Bandžuch, 44. Kolčár. Rozhodoval: Žiga. Divákov: 150.

Po hodoch prišlo bolenie brucha. Aj keď výsledok hovorí jasnou rečou, Mníšek bol zdatným súperom. Dvoma gólmi sa v rozlúčke s futbalovým rokom blysol kanonier Bandžuch. Hostia však odchádzali sklamaní – za volejbalový zákrok na bránkovej čiare a údajnom ofsajde pri jednom z gólov podali námietku.

RICHNAVA: Lipták – Zahuranec, Hudák, Vaščák – Dolnačko, Tulej, Bandžuch, Labanc, Dolnačko – Roman, Kolčár, striedal: Ondáš.

MNÍŠEK n/H: Lorinc – Muller, Plachetka, Moskál – S. Moskál, Palaščák, Žiga, Štark, Kujnisch – Vartovník, Štark.

Chrasť n/H – SNV B 1:1 (1:0)

Góly: 2. Mikuláš Dirda – 86. Uhrín. Rozhodoval: Bobko. Divákov: 60.

CHRASŤ n/H: Jančár – Petruško, Augustin, Franko – Dirda, Fabini, Kováč, Augustin, Vojtila – Turčanik, Dirda, striedal: Petruško.

SNV B: Oreško – Šimonič, Ondra, Antal – Biacovský, Janík, Lipták, Kalafut, Líška – Uhrín, Dunka.

Jamník – Kluknava 0:1 (0:0)

Gól: 83. Fabíny. Rozhodoval: Rusnák. Divákov: 100.

Aktívnejšie začali domáci, ale svoju prevahu do gólovej podoby nepretavili. Po zmene strán hostia vyrovnali hru a sedem minút pred koncom ušiel domácej obrane Fabíny a zabezpečil hosťom tri body.

JAMNÍK: Krajňák – Grzyb, Farkašovský, Kusy – Jakuba, Farkašovský, Petruško, Baláž, Kočiš – Čuj, Hrušovský, striedali: Jurjak, Podgurný.

KLUKNAVA: Stanislav – Hoppej, Stajsko, Baláži – Gožo, Richnavský, Harakaly, Pribičko, Fabini – Maras, Voda, striedal: Zahuranec.

II. trieda

SPIŠ. Záverečným kolom sa skončila aj jesenná časť s predohrávkami v 8. lige. Do jarnej časti bude z prvého miesta štartovať V. Folkmar B. Rovnako aj v jarnej časti budú o prvé víťazstvo bojovať futbalisti FC Richnava, ktorým sa ešte nepodarilo zabodovať naplno.

Výsledok, 8. liga, dospelí – 15. kolo: Rudňany B – Hnilčík 4:3. Spišské Tomášovce mali voľno. Letanovce – Spartak Bystrany 4:3. V. Folkmar B – FC Richnava 9:0. Spišský Hrušov – Iliašovce 2:2.

9.FC Richnava 14 0 2 12 10:67 2

Program 16. kola, 6. apríla 2014: Spartak Bystrany – Sp. Tomášovce. Iliašovce – Rudňany B. Hnilčík – V. Fokmar B. FC Richnava – Letanovce. Sp. Hrušov má voľno.

Vstup medzi seniorov nie je jednoduchý. Ako žijú košickí?

Veľa času a žiaden kolektív. To je prechod z aktívneho života do toho seniorského.