Streda, 20. február, 2019 | Meniny má Lívia

Florbalistky bez bodu

V dvoch náročných víkendových zápasoch hostili florbalistky Spišskej Novej Vsi silné družstvá Tvrdošína a Nemšovej.

Na domácej palubovke bez víťazstva. Proti silným družstvám sa cez víkend Spišiačkam nedarilo.Na domácej palubovke bez víťazstva. Proti silným družstvám sa cez víkend Spišiačkam nedarilo.(Zdroj: Jozef Petruška)

SP. NOVÁ VES. Tvrdošín pricestoval na Spiš s dvomi formáciami . Domáce Spišiačky boli odhodlané favorita potrápiť.

Kvalitné zápasy

Tvrdošín začal vlažne a rýchly gól so šťastím ho poslal do vedenia. Profesorský florbal Tvrdošína neslávil úspech. Spišiačky svojou priamočiarosťou dokázali vyrovnať. V strednej časti hry Tvrdošín zabral, ale opäť Spišiačky zmazali náskok hostí. V záverečnej tretine sa začínalo od nuly. Tvrdošín ukázal svoje skúsenosti a taktickú vyspelosť, ktorá predčila dravosť a mladosť Spišiačok.

Nemšová je skúsené družstvo, čo potvrdilo aj v druhom zápase v Spišskej Novej Vsi. Po prvej tretine viedli domáce hráčky 3:2, no druhá nešťastná tretina znova potvrdila, že rozhoduje o výsledku. Tak tomu bolo aj v nedeľu. Posledný ch päť minút bolo zo strany domácich hráčok v zápase najlepších a nechýbalo veľa, aby domáce hráčky stav vyrovnali a poslali zápas do predĺženia. Nestalo sa to a preto si Nemšová odváža extraligové body.

Výsledky:

FBK Kométa Spišská Nová Ves – FBK Tvrdošín 4:8 (2:2,2:2,0:4).
FBK Kométa Spišská Nová Ves – FK ZŠ Nemšová 7:8 (3:2,2:4,2:2).

„Na zápas s Tvrdošínom sme sa špeciálne pripravovali , vieme ako kombinačne hrajú, vsadili sme na defenzívu , pretože zápasy s týmto súperom sú väčšinou o chybičkách, ktoré družstvo urobí viac chýb tak prehrá. V prvej tretine sme urobili dve chyby, ale stav bol nerozhodný. V druhej tretine sme znova museli doťahovať po našich dvoch chybách, vyrovnali sme na štyri ku štyrom. V tretej tretine to bolo znova otvorené, ale znova sme urobili chyby a súper to trestal. Dostali sme štyri góly a nedali sme ani jeden. Pripisujem to k tomu, že dievčatá v tretej tretine odišli kondične , neviem z akého dôvodu. Pred zápasom sme mali dva dni voľno, výsledok je taký, ako je. Ťažko druhý zápas hodnotiť so zápasom s Tvrdošínom. Zápas s Nemšovou sme hrali ofenzívnejšie, avšak bolo cítiť, že dievčatá mali zápas s Tvrdošínom v nohách . Ťažko sme sa rozbiehali , znova sme dostali lacný gól hneď na začiatku, ale sme to v prvej tretine otočili. Nástup do druhej tretiny a tretej tretiny bol z našej strany veľmi zlý. Inkasovali sme góly a museli sme vždy doťahovať . Na konci zápasu sme tlak vytvorili , ale zápas sa nehrá len päť minút, ale šesťdesiat minút, nestačilo nám to. Musím povedať, že dnes Nemšová bola o niečo lepšia ako my,“ zhodnotil stretnutia tréner Kométy Spišská Nová Ves Jozef Grega.

Podľa štatistík najproduktívnejšou hráčkou extraligy je Pavlína Hudáková a na treťom mieste je jej sestra Kristína Hudáková.

Florbalová extraliga má do 10.januára 2014 prestávku, ďalšie kolo hrá Kométa Spišská Nová Ves 11.januára v Pruskom a 12.januára 2014 bude hrať v Nitre.