Víťazstvo Spišiakov s poradovým číslom dva

Strácajú bod. Na svojho ostatného súpera z Levíc v tabuľke strácajú poslední Spišiaci už len bod. (Autor: jope)
Sportnet|29. nov 2013 o 00:00

Po plnom bodovom zisku strácajú poslední Spišiaci už len bod na predposledného.

SP. NOVÁ VES. Cez víkend mali basketbalisti zo Spiša v extralige voľno. Oddych a trošku uvoľnenia zo zápasového rytmu im prišiel vhod.

Pred stredajším stretnutím boli v pohode a s veľkým odhodlaním pobiť sa o druhé víťazstvo v sezóne proti tabuľkovému susedovi z Levíc.

Nespokojný tréner

Súboj na palubovke akoby aj zodpovedal postaveniu oboch mužstiev. Domáci mali svoj tradičný úvod, keď v 15. minúte prehrávali o jedenásť bodov a potom nasledovala bodová naháňačka.

Ešte aj v posledných stotinách to vyzeralo, že Levice potiahnu zápas do predĺženia.

Nakoniec to všetko skončilo pre domácich dobre a po výsledku 79:78 majú na svojom konte druhé víťazstvo v sezóne.

"Jediným pozitívom tohto zápasu bolo to, že sme zvíťazili. Diváci videli basketbal nedôstojný basketbalovej extraligy. Bolo v ňom kopu nepresností a strašne veľa strát a chýb na oboch stranách. Pri neúčasti Seka nás, našťastie, podržal Edo Znanec a aj vďaka nemu sme šťastne zvíťazili,“ posťažoval si po zápase tréner BK 04 AC LB Spišská Nová Ves, Milan Černický.

Dodržaný sľub

Keď sme pred jedným z extraligových zápasov hovorili s Tomášom Osvaldom o taktike na súpera, s jeho tradičným humorom odpovedal: „Prídem na palubovku, hodím zopár troják a potom o tom napíšeme do novín!“

V stredu maskot BK 04 AC LB Spišská Nová Ves naozaj svoju taktiku dodržal. Tréner Černický ho vypustil na palubovku a práve jeho dva trojky po sebe znamenali obrat v stretnutí.

„Neviem, či boli tie trojky rozhodujúce, ale určite mužstvu pomohli. Opäť sme mali zaspatý úvod. Ani sme sa nenazdali a už sme prehrávali o desať bodov. Od druhej štvrtiny sme začali doťahovať náskok súpera, hnaní fantastickým publikom. To nás ani za nepriaznivého stavu neprestalo povzbudzovať. Do šatne na polčasovú prestávku sme už išli za jednobodového vedenie. V druhom polčase sme už Levice do vedenia nepustili. Musím vyzdvihnúť výkon Eda Znanca, ktorý ako skúsený hráč nás podržal v rozhodujúcich momentoch. Záver bol dosť hektický, no sme šťastní z druhého víťazstva. Hlavne ďakujem divákom – prišli v hojnom počte a dohnali nás k víťazstvu,“ skonštatoval Tomáš Osvald.