Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

V Bardejove sa trápili, doma to už bolo lepšie

Ďalšie dve víťazstvá si na svoje konto pripísali basketbalistky prvoligového klubu BAM Poprad.

Euroliga v Košiciach. Hráčky BAM Poprad to zažili naživo.Euroliga v Košiciach. Hráčky BAM Poprad to zažili naživo. (Zdroj: archív)

Ďalšie dve víťazstvá si na svoje konto pripísali basketbalistky prvoligového klubu BAM Poprad, keď v dvojzápase zdolali BKM Bardejov.

POPRAD. Na palubovke súpera sa Popradčanky dosť natrápili, keď vyhrali iba o sedem bodov, na druhý deň v Aréne Poprad už vyhrali presvedčivo o 29 bodov.

„V Bardejove sme začali veľmi zle, neagresívne, pomaly. Trápili sme sa pod oboma košmi. Počas celého zápasu sme sa od súpera nedokázali odpútať na viac ako desať bodov. Z oboch strán to bol priemerný, možno až podpriemerný zápas. V závere sa dievčatá zomkli, ale dostať 67 bodov v Bardejove je dosť veľa,“ zhodnotil prvé z dvoch vystúpení BAM Poprad proti Bardejovu popradský tréner Ján Hricko.

Druhý súboj už mohol hodnotiť o čosi pozitívnejšie. „Začali sme výborne, rýchlo sme viedli 16:2. Tlačili sme na loptu, mali sme dobrú obranu, nechýbalo nasadenie. V posledných troch minútach prvej štvrtiny ale hráčky nepochopiteľne vypli a súper vyrovnal na 16:16. Druhú a tretiu štvrtinu by som zhodnotil celkom pozitívne. Dostali sme v nich spolu iba 15 bodov, čo bolo chvályhodné. Posledná desaťminútovka sa už viac-menej iba dohrávala. Bardejovčanky už pôsobili dosť odovzdaným i unaveným dojmom. Hoci sme vyhrali o takmer 30 bodov, hráčky určite majú na viac.“

Popradčanky teraz čaká dlhá prestávka. Najbližšie majstrovské zápasy odohrajú až 21. a 22. decembra, keď sa predstavia na palubovke BK EILAT PU Prešov.

Dovtedy by chceli odohrať tri prípravné stretnutia, v Košiciach s extraligovou Cassoviou, v prvoligovej Banskej Bystrici i druholigovej Spišskej Belej.

Na Eurolige v Košiciach

V stredu bol nielen na východe Slovenska malý basketbalový sviatok. V pôvodne hokejovej Steel Aréne v Košiciach sa odohral zápas A-skupiny Euroligy žien medzi domácim tímom Good Angels Košice a euroligovým obhajcom titulu UMMC Jekaterinburg.

Po dramatickom závere pred 7 855 divákmi nakoniec domáce hráčky podľahli súperkám 68:72.

Tento basketbalový sviatok nemohol ujsť ani sedemdesiatim hráčkam všetkých vekových kategórií Basketbalovej akadémie mládeže (BAM) Poprad, od najmenších dievčat až po ženy, ktoré na zápas vycestovali.

Dievčatá sledovali duel z miest v tesnej blízkosti palubovky aj vďaka projektu Zober loptu, nie drogy.

Na svoj zápas v Steel Aréne spred šiestich rokov si zaspomínala aj trénerka BAM Poprad Alena Kováčová: „12. decembra 2007 som ešte v tíme Kosit 2013 Košice v tejto aréne odohrala euroligový zápas proti Spartaku Moskva. Bol to aj pre nás hráčky neopakovateľný zážitok, odohrať doma zápas pred vyše sedemtisícovým publikom v jedinečnej atmosfére. Som veľmi rada, že aj naše mladé hráčky mali možnosť vidieť kvalitný basketbal v skvelom prostredí. Verím, že aj toto je jeden zo spôsobov, ako mladé baby motivovať, aby na sebe pracovali a pri basketbale ostali aj po opustení mládežníckych kategórií. A napokon, stretnúť tvárou v tvár hráčky ako Candace Parker alebo Diana Taurasi sa nepodarí mnohým basketbalovým fanúšikom každý deň.“

Výsledky: BKM Bardejov - BAM Poprad 67:74 (21:18, 13:18, 15:21, 18:17), BAM Poprad - BKM Bardejov 70:41 (16:16, 17:8, 15:7, 22:10), najviac bodov BAMP: Hamaliarová 15, Mlynarovičová 14, Šterbáková 11.