Pondelok, 21. august, 2017 | Meniny má Jana

Po 4. kole PFL ostávajú bez bodu stále dva tímy

Piatok trinásteho priniesol v Aréne Poprad zaujímavé futsalové predstavenie.

Na čele tabuľky sa postupne vytvára trio tímov, ktoré bodovo uniká zvyšku ligového pelotónu. Po štvrtom kole regionálnej PFL ostávajú i naďalej bez bodov mužstvá Orságh Veľká Team a Veľký Slavkov.

POPRAD. Otvárací zápas kola medzi jednoznačným favoritom v podobe Unionu Poprad a v doterajšom priebehu posledného Veľkého Slavkova sa niesol v znamení prevahy posledného víťaza regionálnej futsalovej ligy Východ. Hráči Veľkého Slavkova bojovali až do konca a dokázali uhrať priaznivú prehru 2:10. V súboji opäť vyčnieval s piatimi gólmi strelec Adrián Tropp, ktorý po 4. kole v tejto štatistike kraľuje aj celej lige s 15 presnými zásahmi. Ďalšie stretnutia športového večera v popradskej hale už nemali tak jednoznačný priebeh. Futbalisti z Levoče majú cieľ skončiť v prvej päťke, no predposledný celok Orságh Veľká Team kládol húževnatý odpor. Prvý polčas dokonca futbalisti z Veľkej viedli o gól, a tento stav si držali až do 31. minúty. Levočania zapli na vyššie obrátky, pridali na bojovnosti a v posledných minútach sériou 5 gólov otočili na konečných 7:3. Zrak futsalovej verejnosti pod Tatrami sa upínal na tretí zápas, ktorý bol priamym súbojom o 2. miesto v tabuľke. Vyrovnaný priebeh napokon rozhodla väčšia skúsenosť na kopačkách hráčov Neo Poprad. Tí svoje víťazstvo nad mladíkmi z FK Poprad podčiarkli gólom v poslednej sekunde a pripísali si cenný triumf 4:1. Slovanet nastupoval do duelu proti ostrieľaným harcovníkom zo Starej Školy nabudený ziskom bodu z minulého kola. Zápas nepriniesol mnoho vyložených šancí. Hráči Starej Školy predviedli, ako sa majú zužitkovať skúsenosti a dlhodobá zohratosť, keď im dvakrát vyšiel nacvičený signál po priamom kope. Po prehre z úvodného kola tak Stará Škola postupne vystúpala tabuľkou až na aktuálne druhé miesto. Najväčší náboj piatkového kola PFL mal posledný zápas medzi mužstvami Do Počtu! a OV SZM 1983. Hral sa kontaktný a silový futsal z oboch strán, hra sa často kúskovala množstvom taktických faulov. Záverečných päť minút súboja ponúklo nespočetné množstvo vyložených šancí na oboch stranách, kedy sa len zásluhou brankárov Tomalu a V. Sasáka skóre už nemenilo. Po výsledku 2:2 si oba celky spravodlivo body rozdelili. Pre OV SZM je to už druhá remíza v súťaži. Najbližšie sa PFL v Aréne Poprad predstaví tento piatok od 18.00 hod. Organizátori pripravili pre všetkých fanúšikov v hale prekvapenie v podobe vianočného punču i modelovaného zápasu najmenších futbalistov FK Poprad počas prestávky medzi zápasmi.

Výsledky 4. kola: V. Slavkov - Futsal Team Union Poprad 2:10 (1:4), góly: Josko, Szucs - A. Tropp 5, Rumančík 3, Bendík, Janík, FK Levoča - Orságh Veľká Team 7:3 (2:3), góly: T. Ferenc, Kašper a Babej po 2, Pokrivčák - Belohorec, Oravec, Ferenčák, FK Poprad U19 - Neo Poprad 1:4 (1:1), góly: Gajan - Janigloš, Badzík, Šproch, Rackovský, Stará Škola - Slovanet Poprad 2:0 (1:0), góly: Renner, Compeľ, Do Počtu! - OV SZM 1983 2:2 (1:1), góly: Heutschy, Šavel - Galajda, Drahno.