Piatok, 22. február, 2019 | Meniny má Etela

Bez prehry sú v PFL stále dva tímy

Posledným kolom v starom roku pokračovala Podtatranská futsalová liga.

Najmenší hráči FK Poprad. V prestávke medzi zápasmi si zahrali futbal.Najmenší hráči FK Poprad. V prestávke medzi zápasmi si zahrali futbal.(Zdroj: mn)

Posledným kolom v starom roku pokračovala Podtatranská futsalová liga (PFL) predvianočnou atmosférou, ktorá vyžarovala v Aréne Poprad. Na ihrisku si však súperi nič nedarovali aj napriek tomu, že sa blížil čas obdarovávania.

POPRAD. FK Levoča sa pred zápasom so Slovanetom Poprad nachádzal na nepostupovom šiestom mieste o skóre za futbalovými nádejami FK Poprad a chcel brať všetky tri body. Priebeh duelu bol dlho vyrovnaný a až gólom do šatne otvoril jeho strelecký účet Marek Lipták v prospech Slovanetu. Po prestávke v priebehu troch minút udrel Slovanet trikrát a výsledok 0:4 vyzeral pre ambicióznych Levočanov hrozivo. Tí zmobilizovali sily, znížili na rozdiel dvoch gólov, ale na zvrat v stretnutí im už neostal čas. „Lišiaci“ zo Starej školy boli v dueli proti futsalistom zo Spišskej Belej a Kežmarku jednoznačnými favoritmi, čo potvrdili v úvode stretnutia, keď sa presadila ich nová posila Michal Šproch. Z nenápadnej akcie dokázal tím Do počtu! vyrovnať z kopačky Bednarčíka a začínalo sa odznova. Do druhého polčasu vkročili lepšie hráči Do počtu! a necelé dve minúty dokonca vyhrávali 2:1. Skúsení matadori Starej školy už nič nenechali na náhodu a aj vďaka hetriku Juraja Kšenzakoviča stanovili konečný rezultát na 7:3 vo svoj prospech. Poriadnu drámu priniesol zápas mladých pušiek FK Poprad U19 a remízového kráľa ligy OV SZM 1983. Popradskí futbalisti sa pomerne rýchlo dostali do pohodlného vedenia 3:0, no v závere prvého polčasu došlo k zníženiu na 2:3 z pohľadu mužstva OV SZM. Gólová naťahovačka pokračovala aj v druhom polčase, keď sa mládežníkom síce podarilo vždy odskočiť súperovi na rozdiel dvoch gólov, ale iba na veľmi krátky čas. Záverečná hra bez brankára hráčom OV SZM 1983 už tretiu remízu v súťaži nepriniesla aj napriek tomu, že dokázali pri početnej výhode znížiť na 5:6. Futsaloví králi z Futsal Teamu Union Poprad nastúpili proti Orságh Veľká Teamu vo štvrtom súboji večera. Veľčania boli rozhodnutí zabojovať o čo najlepší výsledok a dlho sa im to aj darilo, keď sa zásluhou Belohorca dostali do vedenia. Počas dvadsiatich sekúnd však inkasovali dvakrát a sen o prvých bodoch sa začal rýchlo rozplývať. Skóre postupne narastalo a zastavilo sa na výsledku 8:1 pre posledného víťaza regionálnej futsalovej súťaže Východ Union Poprad. O štyri góly Unionu sa tentoraz postaral Miroslav Monka. Posledné meranie síl obstarali mužstvá beznádejne posledného Veľkého Slavkova a vo forme hrajúceho Neo Poprad. Už polčasový výsledok 7:0 naznačoval, že hráči Veľkého Slavkova takmer s istotou vyfasujú „desiatku“. Samuel Szücs síce dosiahol z jednej z prvých akcií Slavkova v druhom polčase čestný úspech, no ten znamenal len kozmetickú úpravu výsledku 1:12 pre Neo Poprad. Na hetriky dosiahli v zápase dvaja hráči víťaza - Jozef Tropp a Peter Rackovský.

PFL má za sebou takmer trojtýždňovú prestávku. Futsal sa v Aréne Poprad znova rozbehne už tento piatok 10. januára svojím šiestym dielom.

Výsledky 5. kola: FK Levoča - Slovanet Poprad 2:4 (0:1), góly: Vysocký, Ferenc - Lipták, Pekarčík, Melničuk, Šimko, Do Počtu! - Stará škola 3:7 (1:1), góly: Šavel 2, Bednarčík - Kšenzakovič 3, Sabo, Šproch, Dulovič, Durian, FK Poprad U19 - OV SZM 1983 6:5 (3:2), góly: Krok, Gallovič, Mátray, Novotný, Gajan, Duda - Segľa 2, Galajda, Polák, Gonda, Futsal Team Union Poprad - Orságh Veľká Team 8:1 (4:1), góly: Monka 4, A. Tropp 2, Barabas, Rumančík - Belohorec, V. Slavkov - Neo Poprad 1:12 (0:7), góly: Szűcs - Rackovský a J. Tropp po 3, Škyrta 2, Kovalčík, Neupauer, Janigloš.

1. Futsal Team Union 5 5 0 0 47:11 15
2. Neo Poprad 5 5 0 0 30:6 15
3. Stará Škola 5 4 0 1 27:16 12
4. FK Poprad U19 5 3 0 2 26:18 9
5. Do Počtu! 5 2 1 2 15:16 7
6. FK Levoča 5 2 0 3 26:22 6
7. OV SZM 1983 5 1 2 2 14:33 5
8. Slovanet Poprad 5 1 1 3 15:18 4