Karatisti ŠKM-KK sa na slovenskej scéne znova presadili

Karatistické talenty, kadeti a juniori ŠKM-KK Stará Ľubovňa sa zúčastnili niekoľkých atraktívnych a pomerne známych slovenských podujatí.

Karatistické talenty ŠKM-KK v Poprade dominovali.(Zdroj: archív klubu)

Karatistické talenty, kadeti a juniori ŠKM-KK Stará Ľubovňa sa na záver uplynulého roka zúčastnili niekoľkých atraktívnych a pomerne známych slovenských podujatí.

STARÁ ĽUBOVŇA. Športová hala Stredného odborného učilišťa železničného v Košiciach bola už v závere novembra dejiskom 2. kola Slovenského pohára kadetov, juniorov a U21 (18 - 21 rokov). V súťaži na tatami, kde sa zapojilo 179 pretekárov zo 44 klubov Slovenska nechýbali ani pretekári ŠKM-KK Stará Ľubovňa. Všetci sa zapojili do bojov v športovom zápase kumite. Najviac z mladých športovcov sa darilo Adamovi Vorobeľovi v kategórii U21 do 78 kg, ktorý si vybojoval skvelé 2. miesto. Nesklamali ani ďalší karatisti Zuzana Bukovinová – U21 nad 60 kg, Peter Foľvarský – kadeti do 52 kg, Daniel Majirský – kadeti do 70 kg a Radoslav Karabinoš – U21 nad 78 kg, keďže obsadili 3. miesto.

Central karate klub Poprad organizoval v poslednú novembrovú sobotu Turnaj talentov. Súťaž bola zameraná hlavne na začínajúcich karatistov. Do súbojov sa na tomto skvele pripravenom podujatí zapojilo 150 karatistov z 9 klubov Tatranskej únie karate, z ktorých až 42 bolo pretekárov ŠKM-KK Stará Ľubovňa. V celkovom hodnotení si práve staroľubovniansky klub odniesol prvenstvo, keď si jeho členovia vybojovali 20 medailí v súbornom cvičení – kata a 27 cenných kovov v športovom zápase – kumite.

Vyvrcholením jesennej časti súťažnej sezóny karatistov boli majstrovstvá SR kadetov, juniorov a U21 - 2013, ktoré sa konali 7. decembra 2013 v Trnavskej mestskej športovej hale. Do Trnavy vycestovalo 11 karatistov zo Starej Ľubovne, ktorí si účasť na tomto najvýznamnejšom celonárodnom podujatí vybojovali v 1. a 2. kole Slovenského pohára. Najviac zo staroľubovnianskych pretekárov sa darilo tým, ktorí už majú načerpaný dostatok skúseností aj na medzinárodnom poli. Výborný výkon podali najmä Radoslav Karabinoš – U21 nad 78 kg, Samo Truska – U21 do 68 kg a Adam Vorobeľ U21 do 78 kg, keď všetci traja dokázali postúpiť až do finále vo svojich kategóriách. V konečnom hodnotení však všetci obsadili 2. miesto a stali sa vicemajstrami Slovenskej republiky 2013. Zbierku cenných medailí dokázali rozšíriť aj Filip Bucko – kadeti do 57 kg, Daniel Majirský – kadeti do 70 kg, Kristína Kormaníková – kadetky do 47 kg a Zuzana Bukovinová – U21 nad 60 kg, ktorí sa umiestnili na peknom 3. mieste. Spolu si mladí športovci spod Ľubovnianskeho hradu odniesli domov napokon 7 medailí. Nepopulárne 4. miesto síce obsadili Zuzana Kaletová a Peter Foľvarský, no predvedenými súbojmi nezaostali za očakávaním.