Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

V nadstavbe Spišiačky ešte neprehrali

Vo volejbalovej extralige žien vyhrali Spišiačky v Komárne 3:1, keď stratili jeden set.

Juniorky si podelili body i sety s Liptovským Hrádkom, keď prvý zápas doma vyhrali 3:0 a druhý prehrali 3:0. Kadetky nestratili v Michalovciach ani set a vyhrali 3:0 a 3:0.

SP. NOVÁ VES. Posledné Komárno ešte doteraz v lige nevyhralo a tak to zostalo aj po sobote. Komárňanky začali zostra a s vervou, čo na Spišiačky platilo. Ale iba do polovice druhého setu.

Ešte neprehrali

Potom zapli hostia na plné obrátky, prevzali iniciatívu a dokázali hrať svoju hru. Výsledkom boli vyhraté tri sety a zisk troch bodov za výhru 3:1. Tým si Spišiačky udržiavajú dobrú pozíciu v druhej časti súťaže, pretože v nej ešte neprehrali.

Ondrej Spišák, tréner Spišskej Novej Vsi: „V prvom sete sme nenašli recept na odvážnu hru Komárna. Neprihrali sme si, urobili sme chyby na útoku, nedarila sa nám hra v poli. Medzi setmi sme sa povzbudili, upokojili a hrali sme koncentrovanejšie vo všetkých herných činnostiach. Komárno hralo na maxime rizika a začalo postupne robiť chyby. Zablokovali sme smečiarky Škodovú, Móderovú, a tým sme eliminovali útočnú silu Komárna. Yordanska nekompromisne skončila útoky stredom siete, Sikora končila ťažké lopty. Do hry sa postupne dostávala kapitánka Povrazníková, ktorá sa prezentovala niekoľkými tvrdými útokmi a dobrým blokom. Naša hra bola nervóznejšia až do konca zápasu, ale nakoniec sme tento zápas s prehľadom zvládli.“

Extraliga, ženy, 2. časť – 2. kolo: VC Univerzita J. Selyeho Komárno - VK Spišská Nová Ves 1:3 (22, -18, -14, -18).

Sp. Nová Ves: Zaťková 2, Yordanska 19, Olejníková 14, Sikora 16, Nováková 5, Povrazníková 8, libero Jagodzinska (Zeleňáková 0, Mikušová 1, Sandtnerová 0). Tréner: O. Spišák.

V 3. kole 2. časti hrajú ženy doma. V sobotu 18. 1. hostia Paneurópu Bratislava. Hrá sa o 18. h v športovej hale.

Polovičný úspech junioriek

Juniorky hostili tradičného súpera a lídra súťaže Liptovský Hrádok. Čakalo sa, že prehrajú oba zápasy, najmä keď neboli k dispozícii juniorky hrajúce extraligu za ženy. Svoje zohrali i diváci, ktorých prišlo v Spišskej Novej Vsi viac na juniorky, ako v Komárne na extraligu žien. Aj vďaka divákom bolo v prvom zápase všetko inak a najlepšie to vystihuje komentár trénera junioriek.

Komentár trénera junioriek Zdenka Hauera: „Bez hráčok z extraligy sa v súboji s lídrom súťaže od našich hráčok veľa neočakávalo. Vychádza nám v prvom sete všetko, dokonca bodujeme i blokom, hoci hráčky z Hrádku majú jasnú výškovú prevahu. Nádherný výsledok a hlavne hra. Tri žiačky na ihrisku a na libere tiež žiačka. Obrovská radosť a dlhý potlesk od slušne zaplneného hľadiska.

Rozhodujúce okamžiky tohto zápasu odohrali Natália Bodáková, Aďa Dulíková, Nika Mulíková, Vlaďa Vikartovská, Ivka Morihladková, Zuzka Polomská a na libere Simona Zekuciová.

Druhý zápas je opakom prvého. Máme dobrý začiatok prvého setu, ale postupne nás Liptáčky herne prekonávajú a zaslúžene vyhrávajú druhý zápas. Máme však tri body, najmenej očakávané, ale hlavne obrovskú skúsenosť pre hráčky a silný emocionálny zážitok pre všetkých. Pochvala pre všetky, ale životný zápas hrala Aďa Dulíková.

Spišiačky si výhrou a prehrou poistili výborné 3. miesto v tabuľke.“

1. liga, juniorky – 9. kolo: VK Spišská Nová Ves – ŠKM Liptovský Hrádok3:0 (21, 24, 13) a 0:3 (-19, -14, -20,)

V 10. kole hrajú juniorky opäť DOMA. V sobotu 18. 1. 2014 hostia Považskú Bystricu, hrá sa v ŠH o 11.00 a 13.00 h.

Kadetky cestovali do Michaloviec na pôdu posledného družstva v tabuľke, ktoré doteraz dokázalo vyhrať iba jediný set.

Úplne opačné problémy však čakajú na spišskonovoveské kadetky v nasledujúcom 7. kole, kde naopak hostia lídra súťaže a črtajú sa dva výborné zápasy.

OM kadetky – 6. kolo: VK - Michalovce – VK Spišská Nová Ves 0:3 (-17, -10, -13) a 0:3 (-8, -7, -10)

Tréner kadetiek Zdenek Hauer komentuje nasledovne výkon svojich zvereniek:

„Rovnaký tím ako v sobotu cestuje v nedeľu do Michaloviec na zápasy kadetskej ligy proti poslednému družstvu súťaže. Dobrá atmosféra a slabý súper umožnia dať hernú šancu všetkým hráčkam a vyskúšať si niektoré varianty hry ako v útoku, tak i v obrane. Prvý zápas je dohratý za 65 minút, druhý dokonca za 50 minút. Výborný volejbalový víkend.“

V 7. kole hostia kadetky lídra súťaže TU Košice. Hrá sa v nedeľu 26. 1. 2014 v hale Obchodnej akadémie (PTŠ-ky) o 10.00 a 12.00 h.