Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Spišiačky opäť našli hernú pohodu

Proti Miskolcu nastúpia už aj s posilou Anou Baletičovou z Čiernej Hory.

Víťazstvo pomohlo. Dobrý výsledok s Petržalkou vrátil do družstva Rüconu tú správnu basketbalovú náladu.Víťazstvo pomohlo. Dobrý výsledok s Petržalkou vrátil do družstva Rüconu tú správnu basketbalovú náladu. (Zdroj: jope)

SP. NOVÁ VES. Vstup do nového basketbalového roka mali basketbalistky Rüconu Spišská Nová Ves veľmi zlý. Dva nevydarené zápasy u južných susedov v Pécsi a Cegléde priniesli do kádra pochmúrnu náladu, ktorú ešte viac zhoršila nepríjemná udalosť s vykradnutou šatňou v Cegléde.

Ak už vyratúvame všetky negatíva, ktoré sa zosypali na Rücon v novom roku, netreba zabudnúť na vyradenie Reginy Palušnej po zranení zo zápasu doma s Ružomberkom.

V prvom domácom vystúpení hostili Spišiačky v extralige žien basketbalistky z Petržalky. Podľa predzápasových prognóz to mala byť jasná záležitosť Novovešťaniek, ale predchádzajúce spomínané negatíva mohli zohrať svoju úlohu.

Vedenie klubu urobilo ten najlepší krok – prehovorilo Luciu Láskovú, aby opäť prišla pomôcť. Stačila len jej prítomnosť na palubovke, jej rozhľad a skúsenosti, a hneď to bolo iné družstvo Spišiačok. Petržalku porazili hladko 95:42.

„Už je to lepšie. Pritom Petržalka nie je nejaké slabé družstvo. Odohrala kvalitné stretnutia s inými súperkami. Náš výkon však bol veľmi dobrý a s ním som maximálne spokojný. Dievčatá dodržiavali taktické pokyny a agresívne hrali v obrane. Úspech sa tak dostavil,“ vrátil sa k prvému víťazstvu roka 2014 tréner Rüconu Spišská Nová Ves Dávid Demečko.

V nedeľu s Miskolcom

Nadnárodná súťaž stredoeurópska liga pokračuje od začiatku roka v rýchlom tempe. V nedeľu popoludní hostí Rücon súperky z Miskolca.

Opäť sa môžu diváci tešiť na kvalitný ženský basketbal, lebo proti týmto súperkám vedia zverenkyne trénera Dávida Demečka zahrať veľmi dobre.

„V nedeľu hráme opäť s kvalitnými súperkami. Aj proti Miskolcu môžeme uhrať dobrý výsledok, podobne ako to bolo s Petržalkou. Len musia dievčatá zopakovať to, čo robili pred týždňom – zabojovať v obrane a dodržiavať taktiku. V prvom vystúpení zahrali doma veľmi dobre, čo sa muselo páčiť aj divákom. Nech niečo podobné zopakujeme aj v nedeľu popoludní,“ načrtol cestu k dobrému výsledku tréner Demečko.

Ten už môže rátať s ďalšou posilou. Proti Petržalke mala úspešný návrat Lucia Lásková a zajtra nastúpi Ana Baletičová. Táto 28– ročná, 185 cm vysoká reprezentantka Čiernej Hory podpísala s Rüconom zmluvu do konca aktuálnej sezóny.

Účastníčka tohoročného európskeho šampionátu odohrala minulú sezónu v drese Buducnosti Podgorica, s ktorou sa stala víťazkou ligy i tamojšieho pohára.

Navyše získala prestížny honor MVP čiernohorskej ligy. V roku 2011 si zahrala v drese gréckeho Athinaikosu semifinále FIBA Cupu a svojej rodnej krajine dopomohla k šiestemu miestu na ME v Poľsku. Okrem kvalitnej gréckej ligy okúsila palubovky i v Španielsku, Srbsku, Čiernej Hore.